reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja Grudniowych maluszków

MICHALINA Wikusia ma tydzień dziwne że tak długo Ci płacze, a może się nie najada do końca co? Jak ją karmisz?

Moja mała to zmarzluch straszy, synek to był ciepły chłopak. Ja ubieram małą tak długo aż czkawka jej nie minie :tak: serio mówię, tylko jaj jej się trochę zimno robi to już ma czkawkę.

Lenie na nosek pomagała kropelka soli (tej w ampułce) i potem frida, mówią też że można kropelkę własnego pokarmu do noska. Mój synek często miał zatkany nos, a okazało się że musiałam zmienić płyn do płukania i proszek :cool:
 
reklama
Karmie piersią, wydaje mi się, że dobrze je - bo odpowiednio przybiera na wadze, ale faktycznie dziś ją przystawiałam do piersi po 4 razy przed spaniem i ciągle chciała aż zasnęła.
I Wikusia też ma czkawkę ciagle. Ale nie wiem czy to z zimna, bo w domu mamy aż 24 stopanie, ubrana jest w body i pajacyk, zawsze opatulona w kocyk a jak śpi to jeszcze jednym grubszym ją przykrywamy.

Ostatnio bardzo pomaga na sen włączenie suszarki - od razu zasypia.... czasem się jeszcze wybudza po 15-20 min, ale znów suszarka i śpi....
Tak sobie myślę, że może ona jeszcze mało bezpiecznie się czuje....
 
Michalina, a jak ty byś sie czuła gdyby przy temp 24 St założono tobie body i pajacyk i opatulono w koc i jeszcze jednym przykryto. Usnelabys, wątpię ... Dziecku zakładamy jedna warstwę wiecej niz my mamy na sobie i najlepiej gdy temp w pokoju jest ok 20-21 st. Nie prZegrZewaj małej. Zakładasz jej czapkę na główkę ?
Mysle ze na kolke jest jeszcze za malutka, zazwyczaj zaczyna sie w 3 tyg i trwa kilka tyg. Moze spróbuj ze smokiem. Odruch ssania jest bardzo silny u tych naszych ssaków i w moim przypadku skoczek działa, mała zasypia w ciagu kilku minut,pózniej ssmoka wypluwa
 
Michalina zgadzam się ze zdaniem niezapominajki za ciepło macie w pomieszczeniu. Jeżeli chcesz mieć taka temperaturę to zrezygnuj z grubego koca. :tak: u nas jest w pokoju zazwyczaj 20 stopni i mały ma body+ pajac, lub body+kaftanik+półśpiochy/ spodenki i lekko okryty kocykiem ale odkrywa sie czasem sam bo mu ciepło.
 
Michalina - u mnie też w domu ok 20 stopni, w nocy nawet 19. I tak jak mowia dziewczyny - 24 st to raczej za dużo.. A jeśli Twoja malutka ma dopiero tydzień i baardzo potrzebuje Ciebie i Twojej bliskosci. I z tego co obserwowałam moją Małą to lubi być opatulona scisło w rożek albo kocyk, i mieć jakąś pieluszkę przy buzi.. Teraz już dostaje coraz wiecej swobody, ale jak miała tydzień to ciągle chciała być blisko mnie.
I przyjrzyj się co robi przystawiona do piersi - łatwiej Ci bedzie rozpoznać czego potrzebuje. Jeśli je to ewidentnie słychac przełykanie i ciągnięcie, a jeśli tylko potrzebuje bliskosci to ciumka sutek ale nie ciągnie pokarmu za bardzo. Jesli chcesz to mozesz probowac ze smoczkiem na zasniecie.
 
NO niestety dzis znow do 5 rano nie chciala spac.... temperatura zmniejszona, luziej ubrana....
nie wiem o co chodzi.... tak mi jej zal jest jak placze.... ona zasypia i za 15-20 min budzi sie marudzac i cala sie napina.... juro mamy wizyte u pediatry, moze cos pomoze...
najdziwniejsze jest to ze w ciagu dnia zasypia i spi bez problemow
 
reklama
Dziewczyny wcześniej pisałyście u kolkach. U nas też niestety są ale nie codziennie. Generalnie mała strasznie łapczywie je a przy tym połyka spore ilości powietrza. No i sie zagazowuje, brzuszek ją boli. Bardzo dobre są niemieckie kropelki sab simplex. Niestety nie można już ich kupić w naszych aptekach ale na necie jak najbardziej. U nas pomagają także jak ktoś walczy z kolkami to polecam!
 
Do góry