reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja Grudniowych maluszków

U nas też suszarka i noszenie brzuszkiem na ramieniu pomaga...Na Marsa latają a leku na kolki nie wymyślili jeszcze... porażka:wściekła/y:
 
reklama
U nas oprócz okropnych kolek, masakryczne ulewanie. Nawet w nocy nie można go nie odbijać. Zresztą odbijanie niewiele daje bo i tak ulewa. Ciągle też się pręży i płacze. Oj z pierwszym to ja miałam wakacje. A teraz jest ciężko i w dodatku zbuntowany, robiący znowu kupę w majtki trzylatek. Buuu
 
Filip nie robi od wczoraj kupy...pręży się wierci..bąki puszcza...na brzuszku spi...mam nadzieję że pójdzie zaraz bo już hektolitry mleka wypił i nic...sika dużo za to

jak tam mamuski u Was z pieluszkami??u NAs skończyły się pampersy...kupiłam dady i jestem zadowolona :-) i ostatnio byly rossmanowskie chusteczki w promocji z kartą rossnę 4pak za 11,99 i są też świetne( pamiętam kiedyś były suche strasznie)
 
my na razie jeszcze w pampersach - za to już w dwójkach:-) myślałam o dadzie, ale koleżanka mi mówiła, że te najmniejsze potrafią przeciekać. niby możnaby spróbować, ale cenię sobie spokój i wygodę z pampersami, których Mała nie przelała ani razu, chociaż bardzo się stara;-) mamy plan, żeby od trójek spróbować dady - będę wdzięczna za wszelkie opinie w ogóle o dadzie:-)

na chusteczki wydajemy kokosy, bo kupujemy Huggies ogórkowe, ale w zamian za to nie używamy praktycznie żadnych kosmetyków do pupy, bo one cudownie Małej podeszły, skórę ma mięciutką i bez zaczerwienień. owszem, podobny efekt pewnie byłby wodą i wacikami, ale chusteczki są zawsze pod ręką..
 
malutka moj maly tez bardzo duzo ulewa, nie wiem od czego to zalezy, corka tez tak ulewala. Zazwyczaj musze przebierac malego kilkarazy dziennie, bo wlasnie uleje na ubranko, ech. i tak jak piszesz odbijanie nic nie daje, bo za chwile i tak powtorka. I to raz jest zaraz po karmieniu takim swiezym mlekiem a raz duzo pozniej juz serkiem. Ja mam w domu strasznie zazdrosna 2,5 latke, czasem ciezko ogarnac taka dwojeczke... I w dodatku w nocy budza sie na zmiane, padam dzis na twarz i dlatego tak marudze, wybacz;)


ananaska my tez uzywamy pieluszek dady i jestem zadowolona. Chusteczki najbardziej lubie pampers albu huggies, te dady mi sie takie tluste i bardzo mokre wydaja. a jak chwalisz te rossmanowskie, to moze tez sprobuje:) A co do kupy to poloz malego na brzuszku i rob mu na plecach okrezne ruchy swoja reka, zgodnie z ruchem zegara. Wiesz, takie jezdzenie reka w kolko na plecach dziecka, bo tak napisalam, ze ciezko mnie zrozumiec;) i to tak w miare mocno, polozna mnie tego nauczyla u nas dziala wlasnie na kupe i generalnie relaksuje.
 
Aniaa u nas to samo. Raz świeżym mlekiem a innym razem później takim twarożkiem prawie. Eh przebierania pełno. Dziecko się męczy. Mój starszy nie ulewał i nie odbijał i miałam luz. W piątek położna i zobaczymy czy przybrał na wadze. Tydzień temu ciężko z tym było.
 


te pieluszki dady to ja od nr 2 zaczełam...pampki 1 za małe juz są i wywaliłam ostatnie 2 sztuki.

ania23 tak własnie robię na brzuszki i ten masaż i na razie nic...teraz spiulka na brzuszku...ale jak walnie to bedzie wesoło
:-D
 
malutka80 ja tez miałam problem z ulewaniem. Ale u nas wykryto zwiotczenie krtani i z tym związany jest refluks żołądkowy. Spróbuj może małego położyć główką wyżej w sensie materacyk od łóżeczka powinno się troszkę poprawić :tak:
Ja zakochana jestem w pampersach, drogie są ale dla mnie rewelka:tak: dostaliśmy rossmanowskie 2 i nie podeszły takie sztywne i przeciekają! Odnośnie chusteczek to albo pampersa zielone lub białe, ale ostatnio na z Nivei się przerzuciliśmy i dobre są ;-)
 
Odnośnie Dady to ja własnie wczoraj otworzyłam 2 paczkę i powiem Wam,że źle nie jest. Ani razu nie było sytuacji żeby pieluszka była przesiąknięta, oczywiscie oryginalne pampersy to miestrzostwo i żadne im nie dorównają ale za tą cene naprawde oplaca się spróbować .
Dziewczyny jak u Was sytuacja z kolkami? Opanowana? Ja już próbowałam wszystkiego.. co mam wrażenie ,że ejst troszke lepiej to kolejny dzień przynosi przykre rozczarowanie w postaci rozrywającego serce płaczu maleństwa :(
 
reklama
My na razie na kolki tylko infacol używamy ale raczej nie działa :-( trzeba będzie cos innego spróbować. W piątek położnej będę musiała kupy małego pokazać. Są pojedyncze grudki ale takie bardziej wodniste się zrobiły i żrace. Takie bardziej jakby śluzowate. Jakie są u was? Wcześniej piękne żółte grudki były.
 
Do góry