reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja Grudniowych maluszków

reklama
My też się zmagamy z ulewaniem. I jest nieraz pomimo odbicia.

Dziewczyny powiedzcie ile wasze dzieciaczki przesypiają w ciągu dnia? Moja mała skończyła 6 tygodni i mam wrażenie ze strasznie mało mi sypia, nieraz tylko raz dziennie. Wczoraj było tak że przespała 1 godzinkę w ciagu dnia. I z nocami bywa u nas różnie- jest tak że nie chce spać. Nie wiem czy taka ilość snu jak na jej wiek nie jest zbyt mała.
 
My też się zmagamy z ulewaniem. I jest nieraz pomimo odbicia.

Dziewczyny powiedzcie ile wasze dzieciaczki przesypiają w ciągu dnia? Moja mała skończyła 6 tygodni i mam wrażenie ze strasznie mało mi sypia, nieraz tylko raz dziennie. Wczoraj było tak że przespała 1 godzinkę w ciagu dnia. I z nocami bywa u nas różnie- jest tak że nie chce spać. Nie wiem czy taka ilość snu jak na jej wiek nie jest zbyt mała.

mój to spioszek...pojje cysia trochę popatrzy,no chyba że tata nosi wtedy wpatrzony w niego jak w obraz ...mnie kojarzy głownie chyba z karmieniem bo od razu mieli jęzorem jak go biorę i głowe kieruje w stronę cycka:D...spi sporo..ale to akurat normalne jak na miesiąc dopiero co ma...czasami robię z nim drzemke to prawie 4 h potrafi przespać koło mnie:-)ale niedługo się skończy laba;-)
 
Mój Wiktor to wydaje mi się że ma mniej więcej wyrównaną ilość snu, tzn. tyle samo nie śpi co przesypia:-) w nocy budzi się tylko na karmienie a w dzień śpi kilka razy choć krótko:-) ale ma prawie 2 miesiące:-) ten czas zabawy mu się wydłuża z upływem dni:-) i to też zależy od tego co się u nas dzieje:-)
 
majka witam w klubie:) moja córa śpi może z 1h w dzień. Rano śpi długo, ale zasypia dopiero ok 1 w nocy...my jesteśmy wypompowani jak nie wiem:(
 
U nas ze spaniem też jest kolorowo, zwłaszcza wieczorem po kąpieli, kapiemy o 20, a potem walczymy o sen czasem nawet do 2 w nocy. Może macie jakiś pomysł na to jak zachęcić naszą córcię do spania?
 
Domi, u nas czasem zaśnie od razu, a czasem też szarżuje do 1 czy 2, ale staramy się ją tak od kąpieli wyciszać i pomagać zasnąć. po kąpieli robię jej masaż oliwką, jest dużo spokojniejsza potem, Mąż czyta jej książkę czy wierszyki, a jak zaczyna ziewać to odkładamy do łóżeczka. jak trzeba to podnosimy, uspokajamy i odkładamy jeszcze raz. czasem jeszcze jej się jeść zachce, to wtedy jeszcze pierś przy okazji. i często pomaga - Mała zasypia i śpi ze 3-4 godziny.
 
reklama
Domi mam ten sam problem, po kąpieli Mała nie chce spać, dopiero p 1-2 zasypia... a nie raz się zdarzyło, że potrfiłą do 4 nie spać.... ale jak już w nocy zaśnie tak śpi do 10-11 z dwoma przerwami na karmienie na śpiocha.
A w ciągu dnia - różnie, zależy od dnia - czasem cały przesypia, a czasem w ogóle...
 
Do góry