reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja naszych dzieciaczków

hopsasanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Kwiecień 2010
Postów
177
Miasto
Dania
No to zapraszam do dzielenia się doświadczeniem, metodami i patentami dotyczącymi pielęgnacji w zdrowiu i chorobie. Jeśli macie jakieś wypróbowane sposoby jak sobie radzić w różnych sytuacjach, jakie leki lub produkty można kupić w Danii bez recepty, a co warto przywieźć z Polski, co zalecają Wasi lekarze, lub co się u Was zupełnie nie sprawdziło,to piszcie. Myślę, że możemy tu stworzyć bardzo wartościową bazę antykryzysową :-)
 
reklama
dostepne w Danii i Polsce dla niemowlat na odparzenia :
- sudocrem
- panthenol
- masc cynkowa
- bepanthen
w Polsce
- Linomag
- bambino z cynkiem
- tormentiol
- timodine ( na recepte )

w Danii
- pantothenol salve


no i obowiazkowo maka ziemniaczana :)

wiem ze w aptece mozna dostac probki dla dzieci jesli robi sie wieksze zakupy. sa w takiej przezroczystej kosmetyczce i tam jest wlasnie masc cynkowa.i pare innych kosmetykow z serii "det bedste til baby"
 
Jeśli chodzi o mnie to jestem zwolenniczką używania jak najmniejszej ilości kosmetyków dla dzieci.. Po naszych niemiłych doświadczeniach z Oilatum postawiłam na kosmetyki NEUTRAL lub każde inne które mają 0% parabenów, środków zapachowych i koloryzujących.. Używamy tylko płyn do kąpieli, SUDOCREM do pupci (to oczywiście z PL) i krem do twarzy jeśli są mrozy.
Jeśli dzieci mają problemy z wysuszoną skórą to stosujemy tłusty krem LOCOBASE.

I to wszystko w kwestii pielęgnacji ciałka :)


mąka ziemniaczana moim zdaniem bije na łeb i szyję wszelkie maści, kremy itp itd...
 
Hej dziewczyny
Mam pytanie odnośnie leków na przeziębienie i gorączkę dla dzieci. Samolotem nie mogę przewieźć lekarstw można bez recepty kupić coś na miejscu czy kombinować z przesłaniem??
 
nie można przewozić? może w podręcznym nie można ale w głównym bagażu chyba tak, moja mama teraz mi przywoziła leki tak w razie W żebym miała, zresztą ja sama nie raz przewoziłam. Ale czy to "legalne" to nie wiem, nigdy nikt się nie czepiał :)
 
A jakimi liniami leciałaś? My lecimy WIZZem i w regulaminie jest napisane ze nie można leków przewozić ale jak to sie ma do rzeczewistosci??
 
ja latam Norwegianem i wiele razy brałam leki, ale też się właśnie doczytałam w regulaminie że chyba nie wolno ... tak że sama nie wiem, ale raczej i tak będę brała w przyszłości, najwyżej przy ewentualnej kontroli mi odbiorą.
 
jesli ktoras jest w ciazy to moze skorzystac z listy wyprawkowej. mnie ona odswiezyla pamiec ;-)

dla mamy
koszule do karmienia
staniki do karmienia
muszle laktacyjne lub wkladki
pojemniki lub woreczki na pokarm
laktator
tantum rosa / po porodzie
majtki jednorazowe
Octenisept / po porodzie
bepanthen / na sutki
podpaski poporodowe

dla dziecka
wozek
fotelik
spiworek
kocyk do wozka
lozeczko
karuzelka nad lozeczko
materacyk do lozeczka
koldra i poduszka do lozeczka
posciel
przescieradlo
szczotka do wlosow
nozyczki
patyczki do uszu
plyn do kapieli lub mydelko
oliwka lub balsam do ciala
spirytus lub octenisept do pepka
sol fizjologiczna do przemywania oczek
sol fizjologiczna do noska lub spray
proszek do prania
krem do twarzy przed wyjsciem na dwor
przewijak
puder
chusteczki do pupy
pampersy
pieluchy tetrowe
pieluchy flanelowe
myjka
rekawiczki niedrapki
czapeczka po kapieli
body
skarpetki
pajacyki
spioszki
koszulki
swterki
spodenki
kombinezon
sliniaczki
ciepla czapka
smoczki
butelki
mleko modyfikowane
frida lub gruszka do nosa
lezaczek
herbatka z kopru
herbatki przeciwkolkowe np. plantex, hipp
rumianek
termometr tradycyjny lub elektroniczny
termometr do wody
jalowe gaziki
woda utleniona
podgrzewacz do butelek
szczotka do butelek
sterylizator


na odparzenia
fiolet lub jodyna
sudocrem
panthenol
masc cynkowa
bepanthen
Linomag
bambino z cynkiem
tormentiol
maka ziemniaczana
krochmal w trakcie mycia
 
Ostatnia edycja:
reklama
dziewczyny poradźcie mi czym mogę smarować Roksankę, ma trochę suchą skórę, wczoraj wykąpaliśmy ją w krochmalu :zawstydzona/y: i troszku lepiej no ale nie będę przecież codziennie tak robić. Coś co mogę kupić tutaj
 
Do góry