reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja naszych maleństw

No właśnie miałam o to samo zapytać. Nasza malutka ma czkawki nawet 2-3 razy dziennie. przystawianie do piersi raczej u nas się nie sprawdza bo mała się denerwuje, narazie przeczekujemy.
My do kąpieli używamy emolium i na pupę sudokrem. Dzisiaj na łuszczące stópki użyliśmy oliwki Jonson&Jonson zobaczymy jak sobie poradzi i jak będzie ok to zastosuje na resztę miejsc.
Mam pytanko odnośnie właśnie skóry w miejscach np na brzuszku pod pieluszką, moja mała ma takie jakby łuczące miejsca ale to wygląda jakby skóra "pękła", smarowałam przy przewijaniu sudokremem ale nie wiele to dało. Macie jakieś sposoby na to? Może właśnie oliwką to posmarować?.

Hefi te "popękane" miejsca musisz natłuszczac, nie smaruj sudokremem bo no wysusza lepsza bedzie tak jak myslisz oliwka :tak:
Poza tym jak jest ciepło to połóz ją w domu z rozpięta pieluszka lub zapieta tak zeby te miejsca były odkryte i troche sie powietrzyły to tez powinno pomóc ja np w ten sposób wietrzyłam pepuszek który dziś nareszcie nam odpadł :-)
 
reklama
Hefi na pewno nie sudokremem bo to wysusza i jest tylko do pupci ! najlepsza jest oliwka lub linomag może być :)
 
badaicka- dziękuje za odpowiedź w sprawie czkawki:tak:, fajnie że pępuszek już odpadł:-D
hefi - moja wczoraj tez miała czkawkę 3 razy i dlatego się zmartwiłam, dwa razy uspokoiłam piersią, raz przeczekałam.
U mnie też w miejscu pod pieluszką trochę się łuszczy skórka, za radą mi_mi posmaruje dzisiaj Linomagiem:tak: i spróbuje powierzyć jak mówi Badaicka . A czy Emolium nie można stosować dopiero od pierwszego m-ca? Ja na pupcie stosuje linomag, bo na szkole rodzenia mówili, żeby sudocrem stosować dopiero wtedy jak są już odparzenia, co myślicie? A linomag macie ta maść w tubce biało-zielonej?
 
mama mikołaja- nasz mała tez miała ciałko pokryte czerwonymi krostkami najbardziej na brzuszku ale babeczki od maluszkow mowily ze to tzw rumień noworodkowy 4 razy była wykapana w nadmanganianie potasu i wszytsko przeszło

my myslelismy ze we wtorek pojdziemy na pierwszy spacerek ale widze z epogoda cos sie zepsuła wiec zobaczynmy

co do pepuszka to nam kazali normalnie myc nie omijac tego ale tez niczym nie smarowac no chyba ze cos bedzie sie saczyc smierdziec to wtedy Octaniseptem spryskac

my kapiemy narazie w wodzie samej mała jest spokojna nie placze a w szpitalu mowili mi zeby tym Oilatum kapac jesli maluch ma skórke sklonna do podraznien albo alergiczna ale zeby nie na codzien tym kąpac sama nie wiem jak to jest

czkawka - nasz mała tez czesto ma az nam jej szkoda bo wczoraj dostala po kapieli i jak byla gola to bylo widac ze az w klatce piersiowej taki dolek sie robi biedactwo tez zcasem czekam az przejdzie albo przystawiam do cyca

kjesli chodzi i kupki to mala tez robi czesto jakos 7 :)
 
A ja do pupy używam alantanu... :) tez polecam.

Waszym dzieciaczkom tez tak skórka schodziła przez pierwsze dni? ja swojego kapie w oilatum własnie i po tym widze ze lepiej ona mu schodzi... ile tak bedzie sie działo?:-p
 
hefiA no to oki. a czymś smarujesz np.oliwką czy to ze kąpie go w oilatum wystarczy?:confused: :-) (trzecie dziecko ale wolę sie upewnic bo jednak teraz była spora przerwa i troszkę sie zapomniało... :dry: ) ;-)

athena83 hmm... witamine K to od 8 dnia pamietam kazały zacząc podawać, a D to nie powiedziały od kiedy albo tez mi umkneło... :dry: musze sie wybrac do lekarza rodzinnego i sie wogóle dowiedziec co z wizytą poloznej itd...
 
reklama
O a ja nic na temat witaminy K nie słyszałam. Zaczynam się gubić.
ja przy córci wit.K podawałam od 8 doby a wit.D o ile dobrze pamiętam jakoś po 2 tygodniach od urodzenia, po pierwszej wizycie u pediatry, jest ona na recepte i chyba dopiero wtedy zaczęłam ją podawać małej
 
Do góry