reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja naszych pociech

a myślałam,że chociaż matki chłopców będą zgodne w temacie naciągania skórki... Bo co lekarz,ba - co człowiek zwykły to co innego gadają:baffled: i bądź tu mądra..... zobaczymy co bedzie jak się urodzi..ja pewnie będę trochę naciągać,bo w moim otoczeniu baaaardzo cżęsto słyszę że są problemy z susiakiem i na zabieg idą:-(
 
reklama
Ola dlatego ja polecam ten wykład , jest na prawdę świetny i super wszystko objaśnia . Co wolno robić a czego nie . Kiedy stulejka jest fizjologiczna a kiedy potrzebna jest interwencja lekarza .
Wykład prowadzi urolog dziecięcy a więc najlepszy specjalista jeśli chodzi o ten problem :tak:
 
DO tematu co prawda jeszcze daleko ale już się pojawiają pewne dyskusje na ten temat więc przenoszę do tego wątku ;-)

A od siebie dodam , że człowiek się uczy całe życie..;-) Nigdy wczesniej nie slyszalam, ,że np. lepiej dziewczynke bo z pielegnacja chlopca problem czy cuś :szok:
I u dzieczynki i u chłopca zdarzyc sie moze coś..
Znajoma miala u dziewczynki ostatnio problem i strasznie to brzmialo jak opowiadala, tam z cipeczka wlasnie cos bylo.. Gwarancji na brak problemow z dzidzia nie da nikt :-p
 
Ostatnia edycja:
mini- swego czasu ten wyklad byl bardzo popularny wsrod mam chlopców;] hihi ja 2 lata temu swojego bylego pracodawcy przy odbiorze swiadectwa pracy poprosilam o recepte na hydrocortyzon hahaha ;] i u nas to momagalo ale byl zabieg i do konca nie sprawdizlam czy dziala , ciesze sie ze mam z glowy bo nie widze diecka 3-5 letniego idacego do chirurga zbey mu to na sile odciagnął (stara praktyka lekarzy syzbko i z nienacka) bol jak jasna cholera(przepraszam za wyrazenie) moj syn do dzis pamieta ze lekarz dotykal siusika i go boli po mimo tego ze spal jak mu to robili! A jak bylismy na kontroli to byli chlopcy nawet i 7 letni gdzie im to odicagali boze jak oni plakali az mnie sie łzy do oczu cisly!!!!!
 
DO tematu co prawda jeszcze daleko ale już się pojawiają pewne dyskusje na ten temat więc przenoszę do tego wątku ;-)

A od siebie dodam , że człowiek się uczy całe życie..;-) Nigdy wczesniej nie slyszalam, ,że np. lepiej dziewczynke bo z pielegnacja chlopca problem czy cuś :szok:
I u dzieczynki i u chłopca zdarzyc sie moze coś..
Znajoma miala u dziewczynki ostatnio problem i strasznie to brzmialo jak opowiadala, tam z cipeczka wlasnie cos bylo.. Gwarancji na brak problemow z dzidzia nie da nikt :-p


u dziewcyznek czesto zpaalenie pechera moczowego - wiadomo dlaczego , u chlopców cewka moczowa jest zamkniete i rzadko kiedy sie dostaje kupka do niej ze tak powiem, owszem sa problemy z dziewcyznkami ale nie na taka skale jak u chlopców.

A tak dla ścisłosci to - nie tylko chce dziewcyznke bo nie ma problemow z susikiem tylko ze to odmiana ,maz chce parke i bardzo pragnła dziewczynke a ja ze go kocham bardo pragnelam mu ja dac;] Dla mnie bez rożnicy chlopak czy dziewcyznka tak smao bedzie kochana przez nas ;] hihi no i moja mama,babcia dzidzi bedie zadowlona bo bedzie "babcią" a nie "żona dziadka" hihi
 
Wiadomo!

Ja sie nigdy nie spotkałam wczesniej wogole z tym problemem w pielegnacji chlopców i dziewczynek :szok: Człowiek se mysli, a badzie dzidzia i bedzie sie myc, karmic, przebierac, usypiac i wsio :-D A tutaj kazdy z tych aspektów jednak ma drugie dno :dry: Niewiedza byla błogosławienstwem hehe
 
Kasiurek tylko że właśnie niepotrzebne niekiedy są te zabiegi . ( między innymi ten wykład o tym mówi)
mojej koleżanki synek był skierowany na zabieg bo lekarz stwierdził że w jego wieku skórka powinna mu już schodzić z żołędzia ( a miał 4 lata ) a ten profesor mówi że w tym wieku jest to norma i nie ma po co tego zmieniać .

Angel
super pomysł z nowym wątkiem :tak:
 
Angel - no problemy z dziewuszkami są,ale zdarzają się rzadziej.... Ja z Jagodą też byłam na zabiegu bo miała sklejone wargi sromowe te mniejsze...:baffled: Ale prawie sama się pozbyłam tego i lekarce zostało do rozklejenia 2-3mm skórki.... cały czas była dziurka a tu któregoś dnia chciałam jej tam wyczyścić konkretnie a tu dziurki nie ma:szok: szybko do gin dziecięcego, a tu się okazało,że sporo dziewczynek to ma, tylko matki nie wiedzą że takie coś może się stać. <dziewczynce teraz położne nie każą grzebać,odchylać warg, a okazało się że trzeba! przynajmniej raz w tyg odchylić i porządnie wytrzeć bo i tam się zbiera bród itp.>
 
Angel - no problemy z dziewuszkami są,ale zdarzają się rzadziej.... Ja z Jagodą też byłam na zabiegu bo miała sklejone wargi sromowe te mniejsze...:baffled: Ale prawie sama się pozbyłam tego i lekarce zostało do rozklejenia 2-3mm skórki.... cały czas była dziurka a tu któregoś dnia chciałam jej tam wyczyścić konkretnie a tu dziurki nie ma:szok: szybko do gin dziecięcego, a tu się okazało,że sporo dziewczynek to ma, tylko matki nie wiedzą że takie coś może się stać. <dziewczynce teraz położne nie każą grzebać,odchylać warg, a okazało się że trzeba! przynajmniej raz w tyg odchylić i porządnie wytrzeć bo i tam się zbiera bród itp.>

:szok::szok: o jej widze, ze ten watek byl potrzebny - przynajmniej mi :szok:
 
reklama
co kraj to obyczaj,ja małemu nie naciągałam nic,każdy mówi coś innego,lekarz ma swoje zdanie,pielęgniarka swoje położna też
np jak rodziłam Klaudię to cipkę myło się dokładnie rozchylając,teraz jak rodziłam Agę przez pierwszą dobę nie myją w ogóle maluszka a później wargi sromowe mają tą mąż płodową bo zapobiega infekcji i odpukać nie miałam żadnych problemów,więc co chwila się coś zmienia
 
Do góry