reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja naszych pociech

reklama
Oilatum czy Emolium ma właściwości też myjące.
Mydełka/płyn do kapieli juz Wam nie potrzebne jak chcecie stosowac olilatum


kupie zapewne:
coś do mycia ciała i włosów, cos hipoalergiczne np z nivea
krem do buzi na wiatr / mróz np nivea na kazdą pogode
do pupy linomag / tormentiol.. i na zmiame bede serwowac z razie odparzenia
chusteczki do przemywania nawilzajace : jakieś sensitive

a jakby były jakies sensacja skorne to odstawie to do mycia ciałka a kupie emolium
 
Ostatnia edycja:
Nooo wkoncu wiem o co chodzi.\
I ten linomag jest w tej pl aptece co chcialabym zamowic z niej pare rzeczy!

Czyli linomag polecacie maść ( zamiast sudocremu itd) do pupy.
Sorry , ze tak smece musze miec jasnosc.
Kiedy to sie stosuje, zawsze po wytarciu pupy? Czy zawsze wtedy puder a jak cos sie dzieje ta masc?

A ten kremik do buzi?
BAMBINO Krem z tlenkiem cynku 75g. - NovaFarm Online


Ahaha z ciekawosci wpisalam na ebay to emolium i jedyna aukcja Polska :D
http://www.ebay.co.uk/itm/EMOLIUM-B...athBeauty_BathShowCons_RL&hash=item4ab22be5f4


To najlepsze do mycia/kąpieli tak??
 
Ostatnia edycja:
pamiętajcie dziewczyny żeby kosmetyków do pupy używać OSTROŻNIE! nie trzeba smarować przy każdym przewinięciu. A tym bardizej nie powinno się profilaktycznie używać sudocremu! sudocrem to już jak nastąpią odparzenia :) Tak samo tormentiol i inne cudeńka.

i popieram, im mniej kosmetyków tym lepiej ;) krem do buźki na spacery - każdy który będzie dobrze tolerowany przez dziedzię
do kąpania - albo mydełka, albo emolienty. Jedno i drugie nie ma sensu. Wg teorii położnych ode mnie ze szpitala - lepiej "zwykłe" kosmetyki typu mydełko, a emolienty jak wystąpią jakieś problemy ze skórą

dziewczyny ubranka super :-):-):-)
 
ivi widomo, ze jak dzidzi cos nie bedzie pasowało to zmienic..ale co kupic teraz za wczasu? Czy ten kremik bambino jest ok?
No i co z tym pudrem do pupy tego tez sie juz nie uzwya? Czy nic sie nie stosuje na pupe profilaktycznie przy zmianie pieluch tylko chusteczka i nowy pampers??
A jak mydelko to czytalam tez ze bambino polecacie?
Błagam pomocy naprawde ilosci i jakosci tych kosmetykow zupełnie nie obczajam :( a chce zrobic zamowienie w tej aptece..

A włansie co z oliwka do ciala?? Kiedys tez to byla podstawa po kąpieli, jak jest teraz??

Błagam niech mi ktos to wszystko opisze od a do z :(

Aha kupilam na ebay pompkę ręczną aventu, zupełnie nie uzywana ( kilka razy, ale to widac na zdjeciach, ze jak nowa) za 5 funtow :-)
 
Angel - Bambino to firma której wyjątkowo ufam i polecam. Ja kupuję tak:
do mycia ciałka - Oilatum Soft <ale tylko na 1wszy mc, potem spróbuję tańszy płyn, do pół roku mydełko odpuszczam - płyn nalany do wody wystarczy)
do pupy - Linomag, tylko i wyłącznie w czasie odparzenia - jestem takiego zdania co Ivi - profilaktycznie nie smaruje się pupy, tylko jak zacznie się coś dziać...
do ciałka - w marcu pewnie kupię małe opakowanie oliwki Bambino, a jak się zrobi ciepło to balsam <bo latem nie wolno oliwki,bo skóra nie będzie oddychać>
do buzi - w razie chłodnych i deszczowych dni - może być Bambino <ale ten co pokazałaś, bo jest jeszcze taki co ma lekką konsystencje i mi on nie przypasawał> albo jest jeszcze dobry NIVEA krem na każdą pogodę <ale Bambino możesz używać też żeby normalnie smarować buźkę, tak wiesz - żeby policzki nie przeschły)
do tego Pampersy i chusteczki nawilżone <ja kupię Nivea Soft albo Pampers Sensitive, ew. Bambino - tak na początek uważam za najlepsze i mam zaufanie do tych firm! A potem jakieś tańsze jak pupsko nie będzie wrażliwe>

tyle na temat moich kosmetyków ode mnie. Chyba nic więcej nie potrzeba - wg. mnie:)


P.S. - puder - ja tego nie używałam i teraz też nie mam zamiaru, teraz chyba nawet to jest odradzane...
 
Ostatnia edycja:
angel sa rozne szkoly i rzne dzieci ;]

my robilismy tak - przy kazdej zmianie piluchy chusteczki, po kazdej kupie krem z bbdream -sudocrem jak ivi pisze przy odarzeniach kak juz sa bo inaczej skora sie przyzwyczaak dzidz wiekszy to po kazdej kupie (juz nie bylo przy kazdym karmieniu) dzidzia pod wode dupe tylko myc wysuszyc i w pampka. ja nie uzywalam pudrow zadnych nas siurka raz na tydzien rivanol zeby nie mial zapalenia i w sumie lekarze z kpn-u tak radzili.

mlody japielony codziennie w plynie bb i po kapieli oliwka bbdream b najszybciej sie chlonie a nie jest taka tlusta czasem do wody dolewalam lyzeczke oliwki bez plynu i tak plukiwalam dzidzia, krem d twarzy tylko na mroz, tak to mlody byl ewyliwkowany nawet buzia i sie nicnie dzialo


edit- teraz przeczytalam wypwiedz olivi- hihi mwilam ze ile mam tyle opini - ja oliwke caly rk uzywalam i nic sie nie dzialo ;]


polecicie jakis laktator ja mialam z campola z raka grucha ale straszna jala ,mysle na avenrtem ....ale recznym na el mnie nie stac !!
 
Ostatnia edycja:
Ola walnełabym Ci tak z 5 dziękuje :)
Czy po kazdej kąpieli sie oliwkuje/ balsamuje?

No to smialo zamowie krem babino i oliwke na poczatek. Do wanienki na koniec bo cena ciekawa :/ to emolium. Dokupie jeszcze balsam jakis z JJ , tu pewnie w marcu bedzie 20 stopni.

Przy zmianie pampera-na poczatku siku i kupa- chusteczka i pampers wsio. KASIUREK a jaki balsam piszesz po kupie?? Jakis special czy poprost nawilzajacy? :confused:
Dziecko starsze to po kupie umyc woda i wsio.
Przy podraznieniach odparzeniach ten linomag masc.
DOBRA COS JUZ MAM W GŁOWIE :-D Dzieki dziewczynki Boże co ja bym bez Was zrobila!
 
Ja się na temat kosmetków na razie nie wypowiadam - doświadczenia nie mam, posłucham co tam położne doradzą, sąsiadki już wysłuchałam; raczej skłaniam sie ku zasadzie jak najmniej, jak najbardziej naturalnie - zresztą kupno kosmetków to przecież nie problem - aptek i drogerii od groma wszędzie, ceny podobne; te zakupy nie powinny stanowić większego problemu, tak se myślę....

Ciuszki macie znów piękne - no i wiadomo, fajnie dostać coś za free :tak:

Ja idę zrobić foty łupów z wczoraj i się pochwalę zdobyczami z ostatnich dni - okupionymi ciężką pracą nóg własnych ;-)
 
reklama
Ola walnełabym Ci tak z 5 dziękuje :)
Czy po kazdej kąpieli sie oliwkuje/ balsamuje?

Przy zmianie pampera-na poczatku siku i kupa- chusteczka i pampers wsio. KASIUREK a jaki balsam piszesz po kupie?? Jakis special czy poprost nawilzajacy? :confused:
Dziecko starsze to po kupie umyc woda i wsio.
Przy podraznieniach odparzeniach ten linomag masc.

ja na początku pilnowałam balsamu/oliwki a tak po 4mc to co pare dni jak widziałam że skórka się sucha robi <wiosną i jesienią rzadziej, zimą i latem - częściej bo skóra łatwo się przesusza>
co do mycia pupy wodą - jak jesteś w domu to najlepiej myć po kupie/siku tylko wodą! już od początku właśnie, bo na początku pupa wrażliwa najbardziej <potem myłam pod kranem dupsko jak Jagoda walnęła kupę po pachy - pod kran, ręcznik i już!>
przyznam,że ja byłam wygodnicka od początku i pampersy i chusteczki używałam zazwyczaj <a nie tetrę i wodę> i też było ok. Ale Jagoda miała odparzenie 2 razy - myślę,że to Rusek jakiś jest:laugh2: poza tym - po umyciu dupki przed założeniem pampra - polecam wietrzenie,jak najdłużej:)

co do kremu po kupie - myślę,że Kasiurek chodziło o krem ochronny na pupcie <to jeszcze co innego niż zwykły nawilżający i niż na odparzenia :-D>
ja tak nie robiłam i nigdy nie miałam takiego kremu, ale jeżeli dziecko ma wrażliwą pupę to może i lepiej tak robić;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry