reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja naszych pociech

co do kremu po kupie - myślę,że Kasiurek chodziło o krem ochronny na pupcie <to jeszcze co innego niż zwykły nawilżający i niż na odparzenia :-D>
ja tak nie robiłam i nigdy nie miałam takiego kremu, ale jeżeli dziecko ma wrażliwą pupę to może i lepiej tak robić;-)


Nieeee jeszcze co innego !! :-D :-D
To jest jakis kosmos heheh :-D

Ola dzieki WIELKIE!
 
reklama
Angel - u nas było tak:
- do mycia (codzienna kąpiel) wyłącznie mydełko Bambino i szamponik do włosów Bambino. Po myciu - smarowanie oliwką bambino (uwielbiam jej zapach i skóra maluszka po niej była cudna:) )
Gdy zaczął się problem z ciemieniuchą, odeszliśmy od szamponu Bambino a zamiast niego kupiliśmy szampon EMOLIUM - i tego używamy do tej pory.
Przy młodej teraz od razu będziemy na szamponie Emolium, a do mycia jakieś mydełko które będzie działać w miękkiej wodzie (mamy zamontowany filtr i bambino już się nie spłukuje;) )

- przewijanie
po każdych chusteczkach młody miał czerwoną pupę, myliśmy samą wodą. Do tego byłam nieuświadomiona i po każdym przeiwjaniu smarowałam jego pupkę bephanetem. Od tego młody dostał niesamowitych odparzeń (teraz wiem, że pupa była "zbyt nawilżona" i skóra nie miała jak oddychać). Na te odparzenia nie pomagały żadne specyfiki "apteczne", domowe - typu krochmal i mączka ziemniaczana, ani przepisane przez lekarza, aż kupiłam tormentiol i kryształki nadmanganianu potasu. Później też trafiłam na chusteczki pampers sensitive i one nie uczulały, stosujemy je do tej pory.

Teraz plan jest taki: przy przewijaniu woda i chusteczki pampers sensitive. Jeśli będą uczulać - albo po testuje jakieś inne, albo zostanę przy wodzie ;). Do tego na odparzenia tormentiol lub bephanten. Sudocrem spróbuję raz - może dwa razy, ale mam o nim dość złe zdanie - jest "zbyt mocny" i u Tymka tylko pogarszał stan skóry zamiast pomagać.

*mycie wodą u nas wyglądało tak:
przy przewijaku miałam miseczkę z wodą, obok waciki (takie zwykłe okrągłe). Maczałam wacika w wodzie, wycierałam dupkę, wyrzucałam "brudnego" wacika, brałam nowego itd. aż wacik (a przede wszystkim dupka) była czysta :) Kran niestety był daleko i nosić brudaska byłoby bardzo ciężko ;)

** samo przewijanie u nas od początku było super zabawą. Śpiewaliśmy, masowaliśmy brzuszek, bawiliśmy się nóżkami itd - w ten sposób pupka też odpoczywała od pieluszki zanim ubieraliśmy nową. No i młody uwielbia do tej pory wszelkie zabiegi higieniczne :)
 
Ostatnia edycja:
Ivi ja planuje teraz myć wodą . Mam przygotowane takie myjki czyli tetrę pociętą na kawałeczki , do tego ciepła woda z termosu . I tak będę prać pieluchy więc te myjki od razu dorzucę :tak:
Chusteczki też kupię , pewnie bardziej na noc żeby się nie bawić po ciemku z myjkami :sorry:

A Boryska smarowałam po każdej zmianie pieluszki ale bardzo delikatnie , potem odkryłam też zasypkę i się w niej zakochałam .... Tylko trzeba nakładać bardzo niewiele i na suchą skórę i wtedy fajnie działa
 
Angel bambino tez jest dobre i to co pokazałas mozesz zamowic.


Ja tak dokładnie ja napisałam powyzej,
zadne pudrym śmudry i kremu po kupie.
Chusteczki (sensitiv bo bez zapachu sa) i pamersiak
a no i podstawa wietrzenia dupki na dniu.


Ja ufam uf uf produktom z nivea.. bo hipoalergiczne, sensitive i bezzapachowe..


do mycia ciałka i włoskow najpewniej żel nivea hipoalergiczny (albo mydełko)
Zobacz załącznik 425707


na mroz/wiatr buźkę posmaruje nivea na kazda pogodę

Zobacz załącznik 425710

chusteczki nawilzone:sensitiv (cenowo super i bezzapachowe sa np dada z biedronki)
Zobacz załącznik 425713





Ja sie pojawia odparzenia to linomag/tormentiol na zmiane
Zobacz załącznik 425696
Zobacz załącznik 425699

jak pojawi sie zaczerwienienie i sucha skota to: (odstawiam zel/mydełko) wtedy i
Zobacz załącznik 425711
 
Ja zakupiłam plastikową miseczkę i gaziki (kurde, wiecie jak ciężko dostać w Stanach gaziki:-D) i tym planuję myć przy przewijaniu. Chyba, że jakiś bardzo ciężki kaliber się zdarzy (czytaj: osranie po brodę), to wtedy pod kran. Chusteczki raczej na wyjścia albo dzień lenia;-).
 
dziewczyny a czy po przewijaniu nie wystarczy dupki tymi nawilżonymi chusteczkami wycierać? Trzeba wodą?
Ja w ogóle mam plan żeby mały leżał sobie codziennie bez pieluszki jakaś godzinkę czy więcej, tylko nie wiem czy to dobry pomysł
I głupie pytanie czy po każdym siusiu zmienia się pieluszkę ?
 
atomówka z tym leżeniem bez pieluszki to super pomysł :tak:
Po każdym siusiu się zmienia pod warunkiem że pielucha mokra , bo w pampersa wsiąknie tak że czasem nie wiem że dziecko siusiało :tak:, ale jak pieluszka mokra to trzeba zmienić bo może się pupa odparzyć .

A myć można samymi chusteczkami ja tak robiłam , położne jednak zalecały żeby ich nie używać jak skóra jest podrażniona .
No a czasami jak dziecko po pachy w kupie to wygodniej wsadzić pod kran :-D
 
to wszystko juz takie realne zaczyna sie robic:szok:, juz widze siebie w srodku nocy walczaca z grubym kalibrem hihi

ja musze te kremy ochronne chyba pozamawiac angel daj linka do apteki gdzie zamawiasz polskie rzeczy plisss
 
reklama
Do góry