reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja naszych pociech

olavip

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Luty 2010
Postów
1 144
Miasto
wlkp...
Mata - ale super!
w opgóle fajnie się udaje,że jak 2 dziecko to do pary hehe:-D
ja się cieszę meggggaa że będzie synek,ale mam pewne obawy,bo chłopców inaczej się pielęgnuje,jak sobie pomyślę o tym naciąganiu siusiaka albo coś:szok: masakra hehe
 
reklama
ola hehe nieboj sie chlopcow jest duzo lepiej pielengnowac niz dziewczynki nie masz sie czego bac tam jest bardzo prosto ehhe a siuraka najlepiej sciagac podczas kompieli i wcale niejest to tragiczne ;) gratki dla potwierdzonych plci :)
 
w życiu niczego Tymkowi nie naciągałam i raczej teraz jest tendencja, żeby siusiaka zostawić w spokoju jeśli nic złego się nie dzieje. A jeśli się dzieje, to pediatra decyduje co i jak robić :) także siusiaki są na prawdę łatwe w obsłudze. Jedynie na co trzeba uważać, to na ich siusianie podczas przewijania :D Mój na pół pokoju potrafił strumień puścić;-) a często też na siebie, ściane i wszystko naokoło :-D:-D
 
w życiu niczego Tymkowi nie naciągałam i raczej teraz jest tendencja, żeby siusiaka zostawić w spokoju jeśli nic złego się nie dzieje. A jeśli się dzieje, to pediatra decyduje co i jak robić :) także siusiaki są na prawdę łatwe w obsłudze. Jedynie na co trzeba uważać, to na ich siusianie podczas przewijania :D Mój na pół pokoju potrafił strumień puścić;-) a często też na siebie, ściane i wszystko naokoło :-D:-D
Kiedyś oglądałam super wykład jakiegoś urologa ( chyba ) i on mówił że powinno się naciągać skórkę ale tylko tyle ile się da i myć to miejsce bo lubią się tam gromadzić bakterie i że jest to podstawowa zasada higieny :tak::tak:

Moaj babcia juz poznala nowine i uwaza ze bedzie chlopiec bo zawsze ponoc mozna to sprawdzic sciskajac brode hehehe... tak tak, tak walsnie twierdzi starszak z rodziny. Ponoc jak robi sie pasek po srodku to bedzie dziwczynka a jak go nie ma to chlopa. Zobaczymy czy sie sprawdzi.
A ja mam pierwszego chłopaka mimo że robi mi się szparka :-pi moja kuzynka tez . Kiedyś gadałyśmy ne temat tego przęsądu :-D
 
Kiedyś oglądałam super wykład jakiegoś urologa ( chyba ) i on mówił że powinno się naciągać skórkę ale tylko tyle ile się da i myć to miejsce bo lubią się tam gromadzić bakterie i że jest to podstawowa zasada higieny :tak::tak:
Myć siusiaka owszem, ale bez naciągania czegokolwiek. Z zewnątrz umyć wodą z mydłem i tyle. Oczywiście jeśli się nie czerwieni, nie wygląda na zainfekowane czy coś. Wtedy pewnie lekkie odciąganie jest wskazane. Przynajmniej nam wszyscy po kolei tak mówili - położne w szpitalu, pielęgniarka w domu, lekarka w przychodni (a nawet dwie) mówiły żeby zostawić go w spokoju i nic nie naciągać, bo można więcej krzywdy zrobić niż to warte.
 
Myć siusiaka owszem, ale bez naciągania czegokolwiek. Z zewnątrz umyć wodą z mydłem i tyle. Oczywiście jeśli się nie czerwieni, nie wygląda na zainfekowane czy coś. Wtedy pewnie lekkie odciąganie jest wskazane. Przynajmniej nam wszyscy po kolei tak mówili - położne w szpitalu, pielęgniarka w domu, lekarka w przychodni (a nawet dwie) mówiły żeby zostawić go w spokoju i nic nie naciągać, bo można więcej krzywdy zrobić niż to warte.
U mnie lekarki w szpitalu mówiły żeby naciągać , ale nie na siłę . To samo ten lekarz ,że tyle ile się da odciągnąć skórkę i umyć , nie tylko jak coś się dzieje ale codziennie :tak: Tak samo robią wasi dorośli mężczyźni :tak:
 
Mini - tak więc ja proponuję słuchać swojego lekarza pediatry - o ile się mu ufa, a jeśli się nie ufa to zmienić lekarza:) bo ile ludzi, tyle opinii ;)
 
jak zerklam to chlopców i dziewcyznek na razie poł na poł ;]

wiecie co jesli faktycznie bedzie cora to ja sie ciesze nie bede miala problemu z siusiakiem - u nas byla tragedia ale syn mial przpeukline i w gratisie zrobili mu siura ze tak powiem i klopot z glowy teraz ladnie skorka schodzi a to najwazniejsze i syn sam sobie odicaga i oglada"zółwika" jak to mowi . Moj maz nie chcial odciagac siurka bo stwierdzil ze to naruszenie prywatnosci dziecka;p i ze go posadza o cos i mi kazal hahaha ;] ale kazdy ma jakiegos bzika ja nie nawidze i nie obcinam paznokci dziecku za to maz to ciach ciach i syn nawet nie wie kiedy pazury obciete ma ;p
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry