reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie mamy - wypadanie włosów

Kudi81

Aktywna w BB
Dołączył(a)
11 Styczeń 2012
Postów
96
Witajcie,nie wiecz czy też macie ten problem ale mi strasznie ale to strasznie wypadają włosy. Karmie piersią i od 5 m-ca włosy zaczęły wypadać mi na potengę. Na pewno to też skutek diety, maleństwo ma uczulenie na białko i moja dieta jest bardzo skąpa. Ale może znacie jakiś cudowny np szmpon na wypadanie włosów, który można używać karmiąc piersią? Biorę też witaminy dla karmiącej matki ale to nic nie daje ;(
 
reklama
Miałam ten sam problem z wypadaniem włosów, z tym ze zaczęło się jak synek miał trzy miesiące. I tak przez następne ok 3 miesiące włosy wypadały mi na potęgę, po tym czasie przeszło. Żadne witaminy i szampony nie pomogły. Włosy po jakimś czasie zaczną ci odrastać. Moja rada- przetrwać i choć wiem że to trudne, staraj się tym za bardzo nie przejmować, bo z tego powodu wypadanie nie przejdzie może się tylko nasilić. Dodam że karmię piersią do tej pory.
 
Tak jak dziewczyny juz pisaly wyzej. Wypdanie wlosow po ciazy to normalny objaw. Ja tez sie z tym zmagalam. Zaczelo sie ok. 5 miesiecy po porodzie i trwalo conajmniej 3 miesiace. Wypadalo mi naprawde garsciami, az wlosy widocznie mi sie przerzedzily i mialam momentami takie male lyse placki, szczegolnie na przodzie. Potem zaczely odrastac i tez nie wygladalo ciekawie bo mialam wszedzie takie krotkie i stojace wloski. Taka ta natura laskawa dla nas ;)
Aha i rozne odzywki i mikstury nie dawaly zadnych efektow.
 
Czyli jednym słowem kobietom po porodzie włosy nie 'zaczynają raptownie wypadać' na potęgę bo organizm jest wycieńczony, tylko nadrabiają zaległości w wypadaniu jeszcze z ciąży ;-) Spoko, to norma, nie wyłysiejesz :-D
 
Mi też wypadały, przeczytałam gdzieś, że przez pół roku wypadają od momentu kiedy zaczęły wypadać i u mnie się sprawdziło.
Nie przejmuj się bo odrastają
 
Ja też właśnie przerabiam wypadanie włosów. Jedyne co można zrobić, to obciąć, by było mniej sprzątania.
 
Po pierwsze - spokojnie, to normalne, odrosną na prawdę szybko :) Po drugie: nie ma żadnego szamponu super cud, najważniejsza dla naszego organizmu jest DIETA.
 
reklama
Do góry