reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie nasze i naszych maluszków

Hej!!!
Ja uzywalam daktarin i jest on4miesiecy. Moj maluch wczesniej dostal Nystan. Powinnas isc do swojego GP przepisze odpowiedni srodek:)
 
reklama
ja uzywalam i wlasnie lekarz przepisal nam Daktarin gel a mala miala moze ze 2 miesiace.tez sie dziwilam ale jak przepisal to stosowalam i przeszlo
 
dziewczyny w zwiazku, ze pierwsza cesarke mialam w Pl i to z duzymi komplikacjami...z zagrozeniem zycia itd...tutaj zdecydowano rowniez o cesarce...
tak wiec drugi raz czeka mnie to samo...wlasnie czy naprawde to samo

moze ktoras kiedys znajdzie czas i wklei/opisze tu swoje przezycia z cesarki w Uk
moze to troche pomoze oswoic lek:blink:

wiem, ze jest tu wiecej kobitek ktore czeka druga CC...wiec moze juz doswiadczone mamy zdadza nam relacje

kiedy daja termin na planowana CC ...ile przed terminem
jakie zabiegi nas czekaja przed CC
jak dlugo trzymaja po itd...
 
Witaj ja podobnie jak ty mialam pierwsza cc w Pl, teraz druga bede miec w UK :) Tez sie boje ale mam 2 kolezanki ktore mialy tu cc a jedna z nich tez miala pierwsza w PL i mowi ze nie ma porownania :) w Uk o wiele lepiej... cc miala w dzien terminu porodu :) po 2 dniech juz wyszla do domu...narazie zbieram pozytywne opinie :) Ja tylko sie boje tego ze bede miala miejscowe znieczulenie, przy pierszej cc w PL dostalam narkoze. Boje sie tego uczucia bo podobno czuc jak dziecko wyciagaja :/ nie boli ale czuc ze cos tam grzebia :/
 
tu ci moge odpowiedziec ja
poniewaz przy pierwszej CC -planowanej- mialam znieczulenie od pasa w dol
nawet nie poczula uklucia
glupio natomiast czulam sie bez czucia od pasa w dol...jakbym istniala tylko do cyckow a dalej nic:wściekła/y: dzidzie wyjeli szybciutko i sprawnie i zaraz go widzialam...super NIC NIE CZULAM ZADNEGO PRZECIECIA ITD...
...komplikacje dostalam przy usuwaniu lozyska bo okazalo sie mialam mase malych zylek za lozyskiem i dostalam krwotoku:-(
tez w Pl wyszlam po 3 dniach ze szpitala :-D
 
ja w pl wyszlam po 5 dniach to szybko cie wypuscili bo u mnie to po 6 dniac sie normalnie wychodzi. Ja nie mialam planowanej cc w Pl porod przebiegal prawidlowo mialam rozwarcie na 10cm skurcze juz glowke bylo widac i wtedy zaczal sie koszmar maly zaczal sie dusic tracil tetno nie mogl sie przecisnac :( no i szybko na cc dlatego nie bylo czasu na miejscowe znieczulenie...Ostatnio zrobilam glupote i naogladalam sie filmikow z cc na you tube :( masakra strasznie to wszystko wyglada, sama sobie stracha narobilam :(
 
no wlasnie najgorsze to sie naogladac...naczytac
apetycznie to to nie wyglada ...ale zawsze jest inaczej
ja znowu sie boje poniewaz od 2 lat mam ataki paniki i oczywiscie boje sie ze zaslabne w trakcie porodu:wściekła/y: a najgorsze to rodzic wizje i bac sie naprzod to juz jest panika z tego co czytalam...realnie bac sie powinnysmy przed a nie tyle tygodni przed...
i tak z pierwszym mialam ze nie myslalam o porodzie itd..a jak juz szlam to nie moglam sie doczekac widziec malucha i ...pozbyc sie tej oceizalosci:-D
 
tez w pierwszej ciazy nie moglam sie doczekac porodu :tak: a urodzilam 8 dni po terminie. teraz to juz wiem jak to jest jak sie ma pierwszy raz wstac albo chociaz usiasc po cc masakra czlowiek czuje sie jak inwalida :zawstydzona/y: naszczescie szybko doszlam do siebie...
 
szkoda, ze zadna z mamusiek nam nie chce tu pomoc...chcialabym sie dowiedziec..c.zego sie spodziewac jak sie zglosze na te planowana cesarke...co i jak pokolei tu robia
 
reklama
Witam sie ladnie :-)

opisze swoja cesarke mam nadzieje ze pomoge i uspokoje troszeczke bo w porownaniu z cc w pl to tutaj jest jak w niebie, a wiec jak przyszlam do szpitala to zaraz mnie przebrali w koszule operacyjna i zabrali mnie do sali z anestezjologami usiadlam na lozku pod nogi mialam podlozone krzeselko zeby bylo wygodnie pan doktor wszystko pokolei tlumaczy co bedzie robil najpierw dostalam znieczulenie miejscowe w plecy zeby nie bolalo jak beda mi sie wklowac w kregoslup jak juz sie wkluli w kregoslup (nic kompletnie nie bolalo) i podali znieczulenie to polozylam sie na lozku troche odczekalismy i pan doktor poprosil zebym sprobowala podniesc noge , troszeczke mi sie udalo wiec czekalismy dalej po jakims czasie znowu probowalam podniesc noge ale juz sie nie udalo mimo to nadal czekalismy nastepnie pan dr wzial kostke lodu przylozyl mi do szyji i powiedzial ze bedzie mi prowadzil ta kostke od stopy w gore jak poczuje takie samo zimno jak na szyji to mam mu powiedziec , poczulam na granicy pasa ale dalej czekalismy i przy kolejnej probie prowadzenia kostki lodu poczulam zimno pod piersiami dopiero wtedy pan dr powiedzial ze mozemy czynac i w wiezli mnie na sale operacyjna atmosfera tam byla rewelacyjna o wszystkim mnie informowali co robia i co moge poczuc po operacji zostalam przewieziona na sale obserwacyjna oczywiscie z Olivka ktora byla przy mnie przez caly czas ani na sekunde nie zostala mi zabrana juz na sali obserwacyjnej Olivka zastala przylozona do piersi na tej sali bylam jakies pol godz nastepnie przewiezli mnie na normalna sale podlaczyli do kroplowek z srodkami przeciwbolowymi. cc mialam w piatek o 9 rano a ze szpitala wyszlam w niedziele przed polodniem :tak:

Jesli jeszcze macie jakies pytania to chetnie odpowiem Pozdrawiam
 
Do góry