reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie nasze i naszych maluszków

witam wszystkie mamuski :-)

Mam do Was pytanko, bo tak czytam i czytam i widze ze jestescie bardziej doswiadczone niz ja, moja corcia ma 2 miesiace i karmie ja tylko i wylacznie piersia, jednak od kilku dni pojawily jej sie krostki na brzuszku, pleckach i troche na buzce. Takie czerwone i troszke jakby ma wysuszona skore. Health visitor powiedziala ze to moze byc od tego ze ja przegrzewam, za cieplo ubieram. Nie wiem moze ma racje ale tak po przeczytaniu Waszych postow doszlam do wniosku ze moze to skaza bialkowa. Nie wiem o tym za duzo czy to mozliwe ze dostala uczulenia jezeli ja pije mleko i karmie ja piersia???

Sama nie wiem od czego to moze byc , na nozkach nie ma.

Poza tym kiedys strasznie sie przestraszylismy z mezem (bo mala plakala przez caly dzien i caly czas chciala jesc) ze moze nie mam pokarmu i kupilismy sma gold ale jednak okazalo sie ze miala kolke i problem z kopka, i nie zaczelam jej podawac sma.
Tak sie zastanawiam czy w ogole je zuzyje jezeli nadal karmie cycem:-).
Moze wiecie do kiedy mniej wiecej dla dzieci SMA GOLD jest wystarczajace dla dzieci? Niby na tym opakowaniu pisza ze do 12 miesiaca ale moja mala to glodne dziecko:-D . Teraz health visitor powiedziala ze za duzo przybiera na wadze i musze ja troche zadziej karmic? Jezeli 2 miesieczna dziewczynka wazy 5,74kg to za duzo? Jak uwazacie?
Bede wdzieczna za podpowiedzi.

Pozdrawiam
 
reklama
Czesc

Ja daje corci mleczko Cow&Gate.
Je ze smakiem ;-)
Wiec jest dobre :tak: I to mnie cieszy :tak::-)

Ostatnio dostaalm paczke z PL i tam bylo nasze mleczko Nestle Junior i musze przyznac, ze jest o 100% razy lepsze. Sandrunia sie nim zajada. A w naszym polskim sklepie go nioe maja i szkoda. Ale coz zrobic. Jak sie skonczy nasz zapas to znow wrocimy do Cow&Gate ;-):-)

JUSTYNA170979 czesc slonko. Bardzo sie ciesze, ze Ciebie tutaj znalazlam :-):-):-) Wybuziaj Alexa :*:*:*:*
 
Lily_Zuhal niestety nie umiem Ci pomoc, bo moje dziecko nigdy nie mialo skazy bialkowej.

Dostala tylko dwa razy uczulenia po tym jak zjadlam pomidora i pozniej gruszke. Uczulenie wygladalo tak: duzo czerwonych chrostek i plamek, ktore najpierw pojawily sie na brzuszku, a pozniej na nozkach. Same poznikaly po 2 dniach.

Ja karmilam moja corcie tylko i wylacznie piersia przez cale pol roku. Dawalam kiedy chciala i jadla tyle ile chciala. Wygladala ladnie i pucowato :-) Na Twoim miejscu dawalabym tylko i wylacznie piers bo to najlepsze dla malej kruszynki i nie przejmowalabym sie tym, ze jest za bardzo pulchna. Zacznie siadac, raczkowac potem chodzic i raz dwa zrzuci zobaczysz.

Aaa a mleko od 12 miesiecy jest dla dziecka, ktore skonczylo 12 miesiecy, dla maluszkow sa odpowiednie cyferki. Nie powinnas malej dawac tego mleczka bo jest za mala mimo tego, ze duzo lubi sobie zjesc.
 
Witajcie,
Ja podaje mleko nasze Bebiko, gdy tyko chciał dawalam mu tylko mleko, a wołał bardzo często, nawet co 0,5-1 godz, przez to bardziej bolał brzuszek i dostawał kolki, zaczęłam troszke oszukiwać i podawałam mu cherbatki, koperkową, rumiankową, a mleko co 2 godz. Kolki szybko ustały, teraz wiem że te niektóre jego wołania były bo chciało mu się pić, było upalnie i nie dziwie się. Teraz skończył 3 m-ce i dzisiaj do mleczka dodałam łyżeczke kleiku ryżowego Bobovita. Bardzo mu smakowało. Był bardziej pojedzony a o następną butelke upomniał się po 6 godz., nie dostał jak na razie kolki. Może zacznie przesypiać całą noc, tak bardzo brakuje mi snu :-(.

pozdrawiam
 
Karmiłam piersią dwa miesiące, ale mała przestała przybierać na wadze miała. Za radą healt visitor zaczęłam dokarmiać ją mleczkiem SMA. Smakowało jej bardzo, ale pojawiły się problemy kupkowe. Znów za radą hv zmieniłam mleko na cow&gate. Po dwóch dniach córcia miała tak suchą skórę jak rybia łuska. Smarowałam wszystkim. Wyglądało to strasznie. Skóra schodziła z niej płatami jak po opalaniu.Wybrałam się z nią do GP i tam poradzono mi zmianę mleka nacow&gate omneo comfort. Mleczko to jest łatwo przyswajalne dla organizmu dziecku co oszczędza mu problemy kupkowe kolki problemy z ulewaniem itp. A co najważniejsze zaraz na drugi dzień skóra przestała być sucha. Stosujemy je do dzisiaj. Małej smakuje co dziwne, bo mleko ma nieciekawy smak.
 
witajcie kobietki

mam problem moja mała ma 7dni i karmiłam ja piersia ale tak pocharatała mi sudki ze dalsze karmienie nie wchodzilo w gre:no: wiec kpiłam mleko SMA ale wydaje mi sie ze po nim boli ja brzunio bo strasznie płacze ciągle jest głodna a wypija 70ml na dodatek uleje bądz całkowicie zwymotuje:sorry2::baffled: i ma lużną żółtą kupke przyatawiałam ja do cyca bo kupiłam nakładki ale nie chce go za bardzo ciągnac deneruje sie strasznie i płacze nie wiem co mam robic:no::no:serce mi peka bo nie potrafie jej pomóc teraz mój poszedł po APTAMIL i zobacze co po tym jej bedzie
poradzcie co mam zrobic bo ja juz nie mam siły jestem wykonczona bo ona ciągle placze:no::no:
 
Może rzeczywiście sma jej nie smakuje, to nie to samo co mleko mamusi. Luźnie kupki na początku zmiany mleczka to nic nadzwyczajnego. Brzuszek się przyzwyczaja.A próbowałaś odciągać swoje mleko i dawać małej z butelki. Możesz zawsze mieszać mleko sztuczne ze swoim, wtedy wolniej brzuszek się będzie przyzwyczajał. Ja tak za radą mojej healt visitor robiłam. Żel na sutki i machałam pompką.Ulewanie to też nic nadzwyczajnego u takich maluszków. Spróbuj po karmieniu ponosić ją troszkę bardziej w pionie, albo położyć coś pod materacyk w łóżeczku, tak żeby główka była ciut wyżej.
Ja zawsze jak miałam problemy z moją małą na początku, dzwoniłam do healt visitor. Zawsze zjawiała się tego samego dnia i bardzo dużo nam pomogła, bo byliśmy totalnie zieloni .
Głowa do góry to wszystko minie. Zobaczysz.
 
Ja tak robiłam. Nawet nie pół na pół. Więcej twojego, a to sztuczne to tak do smaku. Jeśli mała jest głodna to z tym sztucznym ją troszkę oszukasz.Na początku dawałam tylko 10ml sztucznego żeby brzusio się przyzwyczaił.
 
reklama
AAA, potem z tygodnia na tydzień zwiększałam dawkę sztucznego. Nawet troszkę twojego mleka to już plus. Na noc dawałam więcej, bo wtedy spałą spokojniej. Pisałam już o tym mleczku wcześniej. Dla nas cudem na wszystkie dolegliwości okazało się mleko cow&gate comfort.
f8bf7fa0fd58848e32ff0f316160e773.jpg

Sama musisz wypróbować które będzie najlepsze na taki mały niedojrzały brzuszek.
Pozdrawiam
Napisz potem koniecznie co u Was.
 
Do góry