reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie nasze i naszych maluszków

Witam dziewczyny :) mam do was pare pytanek mam nadzieje pomozecie mi troszke bo ja zielona jestem w tyc sprawach. Nasz Michas ma 6 tyg je mleczko z butelki ( w cycach nie bylo za duzo i chyba ze stresu stracilam calkowicie pokarm po jakims tygodniu). maly dostaje cow&gate zwykle - starsznie bolal go brzuch, wyginal sie, prezyl, mial starszne gazy zaczelam podawac mu krople gripe water i troche pomaga ale nie w 100% kupilam mu wczoraj mleczko cow & gate ale comfort bo niby jest napisane ze na lepsze trawienie i co? maly dostal po nim takich gazow ze nawet krople nie pomogly polecialam do apteki po te zwykle!! probowalismy nawet poskie bebiko i tez bez zmian- widze ewidentnie ze ten brzusio go boli ehh szkdoa mi dziecka poprostu a oni tutaj na wszytsko mowia ze tak ma byc ze wporzadku itd ehh nie wiem jak mu pomoc
mnie ludzie strasza ze to mzoe byc skaza bialkowa, ale ja nie chce panikowac, a ja nawet nie wiem czy tutejsi lekarze widza wogole co to jest:confused:
aha i jak myslicie?? jade do Polski na ok 6tyg musze brac stad puszki z mlekiem cow & gate czy moge na czas pobytu w polsce zmienic mu mleko? a moze te mleko tez jest w Polsce wiecie cos o tym?
pozdrawiam
 
reklama
Kasiek - ja swojej malej zaczelam dawal cow&gate premium gdy miala 1,5 tyg. Prezyla sie okrpnie, nie moglam tego zniesc. Przeczytalam podobnie jak ty ze jest comfort niby na delikatne brzuszki, lepsze trawienie a ona byla po tym mleku jak dynamit !!!! Nie spalam noc i dzien bo sie nie dalo. Ona tez nie mogla spac bo non stop sie prezyla i walczyla. Po tygodniu meczarni, kupilismy aptamil niebieskie i wszytsko ustapilo.
Moze sproboj aptamil :-) Jesli przy cow&gate sie meczy (nie sluchaj ze to normalne i tak ma byc , bo tu w angli dla lekarzy wszytsko na kazdy nasz problem slyszymy ze to NORMALNE), sluchaj wlasnego dziecka...uwazam ze powinnas zmienic mleczko, bo jesli comfort mialoby dzialac to po jednym dniu widzialabys roznice w zachowaniu dziecka - ze jest spokojniejsze i wogole.
 
Dzieki za rady!! dzis znowu daje zwykle cow&gate ale rzeczywiscie pomysle o zmianie na te aptamil!! no i zaczne go czesciej odbijac :) kazda wasza rada jest na wage zlota :tak::-):-D
 
kasiek83- moja mała zachowywala sie podobnie jak twój synek nie wiedzialam co sie dzieje kilka razy zmieniałam mleko na poczatku miała SMA potem APTAMIL potem cow&gate premium i nic zadnych popraw po tym ostatnim to już wogóle była masakra:wściekła/y::wściekła/y:mala mniej ada i cały czs płakała i puszczała bączki niestety od lekarzy zadnej pomocy nie dostałam:no::no: odchodzilam od zmysłow:baffled:co jest mjemu dziecku:confused:potem za narada health visitor kuiłam mleko cow&gate comfort mojej małej akurat przypasowało ale ogólnie okazało sie ze ma koleczki dlatego tak pierdzi:-):-) teraz tez ma ale juz tak nie płacze a baczki dalej puszcza:tak::tak:ale lepiej zeby puszczała niz mają sie gomadzic w jelitkach bo wtedy ból wiekszy:-:)-(

moze twój mały tez ma koleczki:confused:

ja swoja mała przed kazdym karmieniem kłade na 5min na brzuszku potem masuje brzuszek w kierunku ruchu wskazówek zegara i omaga bo mała sie odgazuje i juz po jedzenie nie placze tak czesto

polecam i zycze zdrówka
 
KASIEK mysle, ze tez powinnas zmienic mleczko na inne, z tego co tu mowia to aptamil jesst najlepiszy. my zaczelismy od sma, to byla tragedia zatwardzenie niesamowite, zmienilismy na aptamil. no i przy aptamilu DAwidek mial zielona kupe co ponoc jest niedobre. Ale od tygodnia wprwadzam nowe pokarmy i wczoraj dAwidek zrobil piekna zolta kupe, wiec chyba ok.
Aha! zmienilam na aptamil 2 i nie widze wielkiej roznicy, Faktycznnie DAwidek je moze troszke rzadziej, ale i tak nie tak jak pisza, ze ma byc, chociaz w nocy troszke dluzej spi.
A co do health visitor'ow to oni chyba sami nie wiedza na jakim swiecie zyja, juz ja sie nasluchalam co oni radza....:no:
 
No i my dzieki Bogu nie wiemy co to jest kolka:tak:, i mam nadzieje ze sie nie dowiemy.
No wlasnie, a jakich butelek uzywacie bo dla mnie cudowne sa Dr, Brown. zadnych babelkow powietrza nie ma a smoczusie sa takie mieciutkie, ze DAwidek od razu je pokochal. Tommy tippee tez sa niezle! :-)
 
Olineczka - ja tez uzywam Dr Brown :-) Uwazam ze sa wspaniale. Moja narazie tez nie ma koleczek i mam nadzieje ze tak juz zostanie:-)
Mam tez Avent'a (bo byly w kpl z laktatorem i czasem malej podaje wode do popicia gdy ma czkawke i szlag mnie trawia bo jak pije z Aventu to bable leca ze hej, a z dr Brown'a ZERO babelkow:-)

PINKA - mnie sie wydawalo ze jak dzieci prykaja to nie maja koleczek, zas koleczki sa wtedy gdy dzidzia nie moze sobie pryknac bo gazy sie zatrzymaly ;-)a ty piszeszze twoja mlutka prykala ladnie i ze to byla kolka...hmmm

Kasiek83 - zdania na temat wit D3 a bardzo podzielone :-) Lepiej jak sobie poczytasz i sama zdecydujesz :) Tez nie wiedzialam co z tym fantem zrobic - bo w Polsce raczej daja niezaleznie czy karmisz piersia czy butla, ale slyszalam ze sa lekarze ktorzy od tego odstepuja.
Ja kiedys przeczytam ze UK jest tak slonecznym krajem i ze podawanie wit d3 jest zbedne wiec tego sie nie praktykuje. Ja zas podaje po jednej kropelce(ale spokojnie mozna dawac 1-2 dziennie, chociazby dlatego ze tu tyle tego slonca ze ho ho). W jakis amerykanskich publikacjach przeczytalam tez ze niedobor wit d3 w okresie niemowlecym sprzyja rozwojowi osteoporozy w wieku starszym.

Nawet jak tu polozna dowiedziala sie ze sie czym podmywam po porodzie (Tanum rosa) to wrecz sie obuzyla i stanowczo zabronila mi tego i powiedziala ze tylko woda ... a w Polsce mozna powiedziec ze wszytskie kobiety czyms sie podmywaja po porodzie...
takze co kraj to obyczaj :-)
 
reklama
Hej
Wczoraj wybralam sie do miasta zakupilam mojemu szkrabowi buteleczke dr browns -narazie jedna dla sprobowania i mleczko aptamil bo te najczesciej polecacie- narazie nie moge mowic o zmianiach w zachowaniu malego bo caly czas obseruje ale cos spi spokojnie tu kolo mnie wiec moze a noz :) ale kupka sie zmienila nie jest juz taka rzadka i nie ma w niej takich bialych grudek wiec to chyba na plus.
dziewczyny wezcie mi jeszcze pomozcie bo nie wiem co robic jade do Polski na ponad miesiac - musze brac ze soba puszki z mlekiem? czy kupic w polsce jakies inne na ten czas? kurcze bo to wychodzi na to ze jedna walize bede musiala miec tylko z mlekiem. dzieki za rady jeszcze raz
pozdrawiam
 
Do góry