reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych dzieci/opieka nad maluszkami

Witajcie dziewczynki!! Ale Mnie nastraszyłyscie z ta witamina K :-( Tu w Anglii moja mala dostala zastrzyk z wit.K zaraz po porodzie i na tym sie skonczylo,karmie piersia ale nikt nie mowil mi ze musze nadal podawac ta witaminke, mam nadzieje ze nic sie przez to nie stanie, bo juz nie wiem co robic. To samo jest z wit.D3 tutaj nie wiedza co to wogule jest:baffled::baffled: i co tu robic??

Pozatym to mam pytanko do mam które maja dziewczynki,powiedzcie mi kochane , bo kiedy przewijam swoje dziecko i myje jej pupe zalwazylam ze miedzy wargami ma taki jakby serek, wasze dzieci tez tak maja?? Trzeba to usunac czy lepiej nie ruszac?? Bo slyszalam rozne opinie :baffled:
 
reklama
witam mlode mamy, fajnie ze powstal ten watek, nie chcialabym sie rozstawac z BB po porodzie. wiem, ze mozna na was liczyc i bedziemy sie wspierac, tak naprawde teraz chyba bedzie nam to bardziej potrzebne niz przedtem ;-) Julek ma sie swietnie, choc chyba nie trawi mleka, wiec musiala odtsawic nabial i sama pije NAN HA2, robie na nim budyn, kaszke manna itd fuj.ale czego sie nie robi zeby maluszkowi dostarczyc cenny wapn. on tez mial sucha skore i w sumie na stopkach nadal miewa, ale smarujemy oliwka i tyle. czy wasze skarby tez miewaja juz kolki? myslalam, ze to ok 2 mies a po czasami napina sie i placze w nieboglosy kilka minut, jest nie do uspokojenia a potem samo mu przechodzi (jak kolka), dobrym patentem jest suszarka, niemal niezawodna. dmuchamu na brzuszek i dodatkowo szum go uspokaja. macie jakies rady? no i napiszcie co jecie karmiac, bo mi juz chleb z szynka troche zbrzydl. jecie surowe owoce czy warzywa? albo jajko na twardo, myslicie ze moge?
 
ja jem doslownie wszystko:-) i nic mojej kochanej niuni nie dolega. Wydaje mi sie ze nie ma zasad... kazde dziecko jest inne i reaguje inaczej ,jedna moze jesc wszystko inna musi sie ograniczac, najlepiej wprowadzaj powoli nowe rzeczy i obserwuj swojego dzieciaczka :-)
 
Marlene ja usuwam ta wydzieline podczas mycia.

Magali ja jem jablka, banany, arbuza. Z warzyw nie gotowanych to tylko marchewke.Ostatnio sprobowalam pomidory i niesety u Ani pojawila sie wysypka na policzkach, mam nadzieje ,ze to po tych pomidorach a nie po nabiale bo jem duzo produktow mlecznych od poczatku karmienia a to wyskoczylo dopiero teraz. A odstawienie nabialu z mojej diety rowna sie odstawieniu Ani od piersi :((
 
dzieki za odpowiedz w sprawie jedzenia, czekam na dalsze opinie i doswiadczenia. mam z kolei kolejne pytanko. jaka macie kolejnosc w przewijaniu i karmieniu? czy po spaniu przewijacie a potem karmicie czy na odwrot? to samo z kapiela.najpierw kapiel, potem karmienie? Bo moj maly po obudzeniu jest od razu bardzo glodny i przewijanie go na glodnego bywa udreka bo placze, tak samo z kapiela. w wodzie sie uspokaja ale jak tylko go wyjmiemy to zanim nie dostanie cyca to wyje w nieboglosy. a przeciez po karmieniu trzeba by bylo poczekac az mu sie ulozy w brzuszku itd. jaki macie system?
 
Magali ja przewijam przed jedzeniem z tego wzgledu,ze Ani sie bardzo ulewa i po jedzeniu musialabym chyba godzine czekac,zeby zmienic pieluche. A w nocy po prostu zasypialam czekajac az minie troche czasu po jedzeniu i bede ja mogla przewinac.
Na poczatku jak przewijalam po jedzeniu,nawet po odczekaniu kilkudziesieciu minut konczylo sie to na kilkakrotnym przebieraniu bo tak jej sie ulewalo.
Karmie po kapieli.
 
Przy przewijaniu placze ale dostaje smoczek i jakos przetrzymuje te kilka minut az dostanie jesc.
Przy kapielach juz nie placze, nawet jak jest glodna.
 
reklama
hej ja tez tak mam ze maly jak sie obudzi to odrazu albo zlizuje rece albo odrazu wyje ale i tak i tak najpierw go przebieram zeby np w nocy nie spal w siuskach i nie dostal odparzen a jesli chodzi o kapiel to przed dostaje troche cyca zeby sie nie zaniosl w kapieli jest spokoj wyjmuje go i tez jest spooj ale jak juz jest ubranyto widze ze jest spiacy i dostaje cyca i idzie spac... ale czasem jak nie da sie go ubrac to dostaje smoczka :sorry2::sorry2:
 
Do góry