reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych dzieci/opieka nad maluszkami

Migotka ja nie lekarz ale jak juz pisalam ze kupujac w aptece jakies takie wzmacniajace syropki to zapytana magister powiedziala ze Klaudii nie zaszkodzi bo nie ma tam nic co moglo by zaszkodzic,ja dawalam polowe mniej dawki 2 x dziennie bo rano do kaszki i wieczorem do kaszki dlatego tak.NIe wiem czy mozna dac 1 x 5ml.
 
reklama
dziewczyny mam pytanie czy u ktorejs z waszych pociech jest tak ze jest but dziecka i podeszwa jakby z lewej strony prawy but, i na odwrot patrzac od tyłu czyli wewnetrzna krawedz jest bardziej wdepnieta ?? u nas nie widac golym okiem jak mały chodzi na boso ani w butach dopiero jak znajoma wspomniala o swojej corci to postawilam jego buty tak równo i cos tam troszeczke widac...
A ogólnie to mi sie wydaje ze ma takie kolana odstające do srodka ale znjaac zycie cos sobie w krecam bo ja mam podobnie ;-)
 
Dziewczyny czy wasze dzieci zgrzytaja czasami zebami ? nasz nie zgrzyta mocno, długo ale czasami mi sie zdarza owsików nie widac a raczej obiawów na nie nie ma bo spi dobrze, apetyt ma. Dodam ze moj M zgrzyta zebami a to podejrzewam na tle nerwowym
 
Wiktoria- czasami mi się wydaje, ze mu sie krzywią nóżki w iksa ale po uważnej obserwacji za każdym razem stwierdzam, ze nie - o ile ma lekkie buty.
Nie zauważyłam, żeby je ścierał czy jakos przydeptywał ale nigdy nie mieliśmy butów na tyle długo, zeby miał je choć minimalnie złachać.

Czasami zgrzyta, nie ma owsików ale nerwusek jest.
P. zgrzyta. Ja zgrzytałam jako dziecko , teraz dostaję szczękościsku w trakcie snu:-(.
 
szopek no wlasnie on tez nie ma zjechanych butów cos tam widac ale wybili mi z glowy ze wymysla jesli chodzi o nogi tez mi wybili bo jak stoje to tez przeciez nie mam ciagle nog zlaczonych ?

dzis kupilismy w ccc sniegowce sa odrobine wieksze niz stopa i niewiem czy nie za bardzo ale czytalam ze w zimowych musi byc luz na palce, zeby ruszac. Jak jest u was ?
 
Dla siebie też kupuje niby za duże buty zimowe.:-) Laczki letnie 37 a zimówki to mi nawet do 39 dochodzą w niektórych.
Mikutek dostał w październiku-listopadzie zimówki o rozmiar większe (jak nie więcej) i są na styk teraz :-(Chciałam żeby miał luz. Nawet jesienne kupiłam z marginesem a w ciągu miesiąca margines się zbył. Naiwny plan przewidywał , ze przechodzi, lekka zimę czy też początek wiosny.
Oczywista oczywistość( ze zacytuję klasyka) zimówki muszą być większe.
Nigdy zresztą nie kupuję butów na styk, to by mu z tydzień starczyły. Kajaków też nie, ale piszemy o butach rozmiar max większych, nie takich po 6 latku?
 
Wiki moja Vanesska też zgrzytała,Klaudia wczesniej ,chyba w zeszłym roku.

Buty tez kupujemy wieksze zawsze,na zime to musowo tym bardziej bo sobie obliczam że zima minimum 3 miesiące wiec noga napewno urośnie,a jeszcze ciepła skarpeta musi wejśc .;-)

Krzywe nogi ma i moja w kolanach sie jej lacza i potem rozchodzą,ale nasz ortopeda(ordynator ) mówi że tak jest u mąłych dzieci,potem sie z tego wyrasta.


Nie wiem czy słyszałyscie co teraz sie mówi na temat siadania dzieci po turecku,że jednak to też nie jest dobra postawa,miało to własnie zapobiegać wykrzywianiu nózek ale i tez sprawia że dzieci sie garbia......
 
szopek nie nie po 6 latku, wole mu kupic tansze a nowe. Kupilismy w ccc mu sniegowce na rzepy takie za 50 zł swietne sa dzis bylismy i maly plywal w sniegu mial na sniegowce spodnie na dole na gumki od kombinezonu i nic a nic sniegu nie wpadlo nozki cieplutkie na samych rajstopkach :) ale sie ciesze.
Kapcie takie nie ciasne ma 24, sniegowce wzielismy 26 na dlugosc byly do zniesienia ale niestety od razu sa wyzsze jesli chodzi o podbicie i cos bylo nie tak wymienilismy na 25 i jest super jest luzz a juz nie sa tak wysoko i sie ladnie nozka trzyma. Jak by co jak najbardziej polecam.
A Ty szalejesz z tym numerem moje to do 38 dochodza zimowe :) a kapcie czy letnie to 36/37. Moja siostra ma cos ok 42

Iwonka no z tym siadanie to jest porazka bo poprawiasz nogi on po swojemu i tak w kolo.
 
reklama
Iwonka, napisz mi proszę, jak wyglądała ospa u Klaudii. Zauważyłam dziś i Igi krostki wypełnione płynem. Napisz mi jeśli możesz, jak mam postępować, czy iść do lekarza czy lepiej wezwać do domu?

Boziu, pomyliłam tematy. Jakbyś mogła Iwonka przenieść do wątku o zdrowiu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry