reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych dzieci/opieka nad maluszkami

Migotka,właśnie krostki z płynem były oznaką ospy. Jak masz możliwosc wezwania lekarza do domu to czemu nie,my normalnie byliśmy u lekarza z jedna i drugą, moze być goraczka w pierwszych dniach.Lekarza napewno trzeba powiadomić bo on musi wypełnić specjalna kartę ze jest przypadek choroby zakaznej, no i wpis do ksiazeczki zdrowia zrobić,nie wolno szczepić dzieci 6 tyg po ospie,powinna być izolatka w przychodni(u nas nie ma)Lepiej isć jak najszybciej żeby lekarz zdecydował czy masz smarowac ta biała papka czy gencjaną jak my:tak: nie kąpać dziecka, tylko normalnie pupke umyc i koniec,ja tez obmywalam dzieci woda z nadmanganianem potasu,,ważne aby poprostu nie siedzeic długo w wodzie ,zeby nie rozmaczac krostek,gencjana chyba lepsza bo szybciej przysychają krostki i robią sie strupki.Kup kropelki Fenistil takie przeciw drapaniu swędzeniu sa w aptece zapytaj. Daj znac co i jak. Acha no i jak to ospa to powiadom przedszkole/złobek.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Migotka tylko pamietaj że ten pudroderm jest z miętą! Jak sie dostanie do oka to lub do psitki to bedzie bardzo piekło! a krostki beda wychodzic kilka dni i na twarzy i nawet w psitce moga byc,jak zadrapie czy dotknie to tego pudru a potem do oczu to bedzie kiepsko, ja nie wiedzialam.... po fakcie doczytałam,ale dziecko naraziłam.
 
Do góry