reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych dzieci/opieka nad maluszkami

..aenye

Mama grudniowa'06
Dołączył(a)
21 Luty 2006
Postów
11 004
Miasto
Rumia, Poland
hej majenki :-)

zakladam nowy watek, na ktorym bedziemy mogly dzielic sie watpliwosciami co do zdrowka i opieki nad nad malenstwami.

panna migotka
poruszyla na glownym temat sab simplex - sama duzo dobrego slyszalam o tym specyfiku, ale ja u siebie przetestowalam esputikon (czy cos w ten desen - o podobnym skladzie do sab simplex) i srednio pomagal, za to polecam GRIPE WATER - rewelacja!

ja mam inny klopot, mianowicie mlodemu okropnie luszczy sie skora :-( 'caly' schodzi normalnie. straszne. pierwsze dwa dni, jak byl w szpitalu, to normalnie sucha skorupka, az mial ranki w zgieciach. teraz co chwile natluszczam i jest lepiej, ale okropnie to wyglada :-( dzis mu schodzi juz nawet z buziuni :-(
uzywam oilatum do kapieli, parafiny, iwostinu - emulsji nawilzajacej i jakos idzie, coz, ta skorka musi sie ponoc wytrzec :-( ponoc charakterystyczne to dla dzieci 'przenoszonych', ale moj nieprzenoszony wszakze, wiec nie wiem.. :-(
bidulek :-(
 
reklama
Jak była u mnie położna, poradziła na wszelkie problemy skórne wykąpać kilka razy dzidziusia w wodzie z krochmalem (1 łyżka mąki ziemniaczanej na 0,5 l wody - robi się jak kisiel i wlewa do wanienki). Mojej małej też łuszczyła się skóra i miała jakieś krostki, a po trzech takich kąpielach zeszło :tak:
 
tez slyszalam o tym krochmalu, ze super dziala - ponoc na odparzenia elegancko :-) ja co prawda nie probowalam, na razie jest coraz lepiej u nas, co zmiana pieluszki to natluszczam i nawilzam na zmiane.
iwostin super dziala :-) i kosztuje tylko ok 21zl za 250ml bodajze, wiec fajnie :-)
 
laski.. jak odzwyczajalyscie mlode od zasypiania z cyckiem..?
moj tylko tak zasypia, smoka troche possie, ale wypluwa ogolnie, nie przepada (na razie, bedzie musial polubic, hehe). zasypia cudnie, ale z cycem w gebie.
Filip tez tak mial dlugo, tylko ze wtedy mialam na to czas! a potem zasypial bujany w foteliku samochodowym lub wibrujacym lezaczku.

i jak przeniesc glona do lozeczka? moj ani razu jeszcze tam nie spal :zawstydzona/y: glownie dlatego, ze caly czas, poki moge teraz, chce miec go tuz przy sobie, w ramionach.
ale chce go jakos przeniesc, tylko on nalezy do 'poszukiwaczy cycka' i caly czas szuka buzia i sie denerwuje, jak nie ma pod nosem.

hehe ;-) slodko pisac o takich problemach ;-)
 
.

i jak przeniesc glona do lozeczka? moj ani razu jeszcze tam nie spal :zawstydzona/y: glownie dlatego, ze caly czas, poki moge teraz, chce miec go tuz przy sobie, w ramionach.
ale chce go jakos przeniesc, tylko on nalezy do 'poszukiwaczy cycka' i caly czas szuka buzia i sie denerwuje, jak nie ma pod nosem.

hehe ;-) slodko pisac o takich problemach ;-)

No moja mała dokładnie tak samo tylko by cyckała najlepiej na okrągło -czsem w...ać sie nie można i trzymam nogi zacisniete:szok::-D:-D
Pozatym spi w swoim łóżeczku no chyba ,że ją biore na karmienie do łóżka(tak robie w nocy)ja sie budzi i chyba ,że sama z nia zasnę bo jak nie to spowrotem małą ląduje w swoim łóżeczku:tak::-)Chce aby tez sie przyzwyczajała bo mały tez spał zee mna i z łóżeczkiem nie było kłópotów .W dzień i ile sie dało w nocy spał w łóżeczku .
Poczatki sa trudne zanim nauczymy sie i przyzwyczaimy do naszych maluchów a one do nas:-p
 
Moja pierwsza radosc - Ania przespala przedwczoraj w nocy az 6 godzin miedzy karmieniami.
Za to dzis nadrabia i ma 1.5 godzinne przerwy od konca jednego do poczatku nastepnego karmienia.

A klopocik mamy taki,ze dzis zauwazylam ,ze ma mocno zaczerwieniona pupe mimo teog ,ze po kazdej zmianie pieluszki jest smarowana sudocremem.
 
Aenye jeśli nadal macie problem ze skórą na taką skórę suchą dobry jest nasz polski Linomag albo maść cholesterolowa.
 
na szczescie skorka juz nam prawie cala zlazla - ta pierwsza warstewka. teraz ma sliczniutka, gladziutka i wcale nie sucha :-)
 
U nas tez schodzi skóra calymi płatami i Zuza też nie była przenoszona... Ale jest coraz lepiej. Pod spodem ładna różowa skórka...


Dziewczyny, dajecie wit K maluchom? Bardzo mnie to zdziwilo, jak w szpitalu kazali dawac, bo jeszcze dwa lata temu nie było takich zaleceń. No ale jak każą, to trzeba dawać chyba.
 
reklama
No własnie mi w ksiazeczke wpisali ze mam dawac wit K, ale jak byłam u lekarza to nic mi takiego nie kazał dawac... a tak wogole to wit K podaje sie dzieciom karmionym piersią bo w sztucznym mleku ta witaminka juz jest! Chyba zadzwonie do szpitala i zapytam...
 
Do góry