reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych dzieci/opieka nad maluszkami

ja z kolei zaczełam sama pić herbatki ( karmię cycem)z anyżu na zmianę z melisa i pomogło błyskawicznie, po kolkach nie ma śladu
ritusvw0.jpg
 
reklama
moja Ritka jak miała 6 tyg, strasznie zaczeła sie preżyc krzyczeć przy jedzeniu, nie mogłam jej nakarmic i zaczełam karmić ja na leżaco, podziałało super, dalej tak karmie i skutkuje. Też nie potrafie trzymać jej na prawej rece i ona to wyczówa, bo na lewej od biedy zje na siedząco ale jak jest super głodna.

Ja też zauwazyłam, że jak się prężY i zmienie pozycje albo podniosę go na chwilkę to potem jest juz spokój.

ja z kolei zaczełam sama pić herbatki ( karmię cycem)z anyżu na zmianę z melisa i pomogło błyskawicznie, po kolkach nie ma śladu
ritusvw0.jpg

Piję od pierwszego dnia po porodzie herbatkę ziołową z hippa i herbatkę z kopru włoskiego w ilości około dwóch kubków dziennie i Bartuś kolek nie ma.
 
o, o tym sposobie na kolki zapomnialam.
natomiast pamietam, ze to nie bylo za fajne ;-) przy fiolku stosowalam metode na koper dla mamy ;-) i sama mialam straaaaaaaaaaaaszne pierdzioszki ;-) horror ;-)

lady, pola
- sprobujcie w takim razie boboticu stosowanego jak ss - sklad ten sam, a jaka roznica w cenie! no chyba, ze je macie za friko. ja sciagalam z niemiec, ale po 9 eurosow sztuka :sorry2: a bobotic 9zl.
 
Zastanawiam sie czy u którejś z Was, a raczej Waszych maleństw wystąpiło coś takiego jak przepuklina pępkowa? u nas jest i lekarka nie kazała nic robić, odczekać miesiąc i wtedy ewentualnie jeśli sie nie zmniejszy da skierowanie do chirurga. A ja czytałam że taka przepuklina nawet do 4 lat u dziecka zanika. :confused:
 
Agusia ktoras dziewczyna pisala nie dawno ze jej dziecko ma przepukline i zakleili pepek na dwa tyg plastrem...poszukaj ale nie na tym watku.
 
Agusiaa u Ani wg niektorych lekarzy byla mala przepuklina a w wg innych nie.Wiec juz sama nie wiem.Zakleilismy kiedys pepek tym specjalnym plastrem.Chyab ze 2 razy.Wydaje mi sie,ze rzeczywiscie pozniej pepek byl bardzije wklesly.Teraz siedzi grzecznie w srodku wiec nie zaklejamy.
 
A u nas niewesoło z kupkami, dużo śluzu i coraz zieleńsze, obawiam się alergii na nabiał,od jutro zacznę odstawiać produkty mleczne i umówię się na wizytę u pediatry.Eh, ciężko będzie bez serków i jogurcików,ale niuni coraz gorzej, pupcia jej się odparza od tej kwaśnej kupki. :wściekła/y:
Co do prężenia przy karmieniu to też tak mamy,pomaga zmiana pozycji,ale na krótko,ciekawe czy to ma też związek z alergią?
 
mm- to są specjalne plastry do kupienia w aptece, tak? czy zaklejałaś zwykłym plastrem jak na opatrunki?
 
Przepuklina pępkowa

• powstaje, gdy po odpadnięciu pępowiny nie dochodzi do zarośnięcia otworu leżącego u podstawy pępka. Przepuklinę pępkową widać jako wypukły guz. Nie jest on bolesny. Tego typu przepuklina nie więźnie, najczęściej otwór przepuklinowy sam zarasta w pierwszych latach życia.

Żeby przyspieszyć ten proces, należy kłaść dziecko jak najczęściej na brzuchu, starać się, by jak najmniej płakało i zalepiać przepuklinę specjalnym plastrem.

>> Porofix plastry przeciw przepuklinie dla niemowl�t < Urz�dzenia medyczne < Apteka777
 
reklama
Agusiaa to sa specjalne plastry,takie jak w linku od Iwonki.
Taki plaster sklada sie z dwoch czesci,jedna sie przeklada przez druga.W opakowaniu jest instrukcja jak to przykleic.
 
Do góry