reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych dzieci/opieka nad maluszkami

reklama
We wtorek idziemy do chirurga z tym pepuszkiem Bartusia, ciągle cos się sączy z niego, a na termin do chirurga dziecięcego czekaliśmy dwa tygodnie. Dalej czyszczę mu spirytusem, wietrzę ale ta wydzielina ciągle jest i zakleja prawie cały pępek.
 
to ja z innej beczki bo moja córcia kochana ostatnio sobie jakoś wymyśliła że w dzień zasypia się najlepiej przy cycusiu mamusi zdarza sie jej usną w huśtawce albo w łóżeczku ale cycuś to jej ulubione miejsce zajmuje to jakieś 5 minut potem mogę sobie wstać i robić wszystko a jak Wasze maluchy zasypiają w dzień ?? pytam z ciekawości bo uważam że moje dziecię to zwykły pieszczoch i po prostu lubi sie poprzytulać:tak::tak:
 
Kacha prawde mowiac to u Klaudi jak na razie tez jeszcze nie zaobserwowalam łez....na razie nic z tym nie robie bo pamietam ze u Vanesski tez dlugo łzy sie nie pokazywaly.Mam nadziejej ze kanaliki sa wporzadku.
Puchatko moja corcia tez baaardzo lubi z cycusiem sobie lezec i jest wtedy szczesliwa ale ja staram sie nie dopuszczac do tego bo gdy Vanesska cycolila to z czasem zasypianie bylo juz tylko jak miala cyca i to bylo bardzo meczace a czym starsza tym cycka chciala ssac coraz czesciej w nocy bo wlasnie sie tak nauczyla.w 13 miesiacu karmienia potrafila sie kilkanascie razy budzic zeby tylko po cycolic
 
dziewczyny a moj Maly ma zapchany kanalik lzowy,co na to stosujecie?wiecie jak dokladnie to masowac?

moja Ritka tez ma i właśnie dzisiaj dostałam skierowanie do szpitala na zabieg. Podobno robi sie to laserem w 5 minut ale nie wiem napewno tylko tak słyszałam. a jezeli chodzi o masaz to trzeba uciskać palcem wskazującym w kąciku oka tuz przy nosku, ale u Ritki nic nie pomogło.
iwonka2006 jeżeli jest zarośniety kanalik to łza "stoi" w oku a także pojawia sie dużo ropki i niczym nie można jej zwalczyć także jezeli twoja mala nie ma takich objawów to jest ok.
 
A ja juz z upelnie innej beczki. Bylismy z Krzysiem w czwartek u neurologa bo jakis taki asymetryczny mi sie wydawal. No i kurcze lekarz stwierdzil wzmozone napiecie miesniowe (mimo ze moj pediatra niczego niepokojącego nie widzial ale mi sie wydawalo ze jak lezay to sie gnie w jedną strone) neurolog zrobil usg i na szczescie w glowce Krzysia wszystko ok. Juz bylismy u rehabilitanta i cwiczymy z Krzysiem. w nastepny wtorek kontrola- zobaczymy czy są jakies postępy. Cwiczenia w zasadzie są łątwe. w sumie to jedno cwiczenie musimy robic 4 razy dziennie. Czy któras z was spotkała sie juz z problemem napiecia miesniowego?Pozdrowienia
 
reklama
basiek moja Maja miała napięcie mięsniowe. Lewą stronę dużo mocniejsza od prawej. Chodziliśmy na rehabilitacje. Mała była rehabilotowana metodą bobak, ponoć jedyna niestresujaca metoda, która nie zostawia żadnej traumy. Nie rehabilitowaliśmy długo- raz w tygodnu po 15 minut, później ćwiczyłam z małą na piłce w domu. U nas 5 rehabilitacji wystarczyło, żeby było wszystko wróciło do normy :-)
 
Do góry