reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych dzieci - wszystko o chorobach, lekach, profilaktyce.

A my dzisiaj po nieplanowanej wizycie. Małej zsypało całą główkę jakimiś krostkami, na szczęście to nic poważnego, prawdopodobnie od czapeczki. Dostaliśmy też szczepionkę na żółtaczkę, skoro już się pofatygowałyśmy, nie musimy już się zjawiać za dwa tygodnie na umówiony termin. Pielęgniarka zważyła naszą Pyzę, i już kilogram przybył, pielęgniarka powiedziała że dobrze, a nawet za dobrze.
 
reklama
mambusia dzieki za fachowa porade. Juz nie pierwszy raz przemywam oczka wiec wiem ze trzeba je w kierunku od zew kacika do noska przecierac. Ja to robie wacikiem kosmetycznym i na razie woda - tak mi pokazala polozna i jakos skutkuje ale mysle ze jesli by nie pomoglo to wzielabym sol fizjologiczna i gaziki jalowe :-)
 
A ja sama nie wiem co robić - co kraj to obyczaj i tutaj szczepionki, za które trzeba w Polsce płacić - są obowiązkowe.
Mambusia - Ty pisałaś o tym, ze są krótko na rynku, że nie do końca sprawdzone - i zaczynam się obawiać...
Niestety nie mam wyjścia - każą szczepić 5 w 1 plus pneumo i wszystko inne. Za to gruźlicy i żółtaczki nie ma w obowiązkowych.
I w kropce jestem :-(

U nas w apteczce - tylko Gripe Water. Narazie jeszcze nic innego nie było potrzebne.
 
My szczepimy 6 w 1 i na pneumokoli i rotawirusy. Jesteśmy po pierwszej szczepionce - jedno ukłucie, synek popłakał dosłownie minutkę i mu przeszło, a potem przespał cały dzień, ale to podobno normalne.
 
Ewelinko - nie chciałam nikogo nastraszyć - przepraszam. To jest tylko moje zdanie. Nie możemy tez panikować. Trzeba mieć nadzieję że powikłania nie będą dotyczyły naszych pociech. Sama jestem przerażona tymi skutkami ubocznymi więc chciałam podzielić się z Wami tym co wiem i co czytałam...
 
Przepraszam że egoistycznie ale potrzebuję pomocy. Pewnie było o tym pisane ale nie mam niestety czasu(mój Krzyś ma anginę) by przewertować wątki w poszukiwaniu. Wczoraj zauważyłam że blizna u Kamilka po szczepionce jest zaczerwieniona i jest coś ropnego wokół. Co to może oznaczać?? Proszę jeżeli któraś mama coś wie na ten temat to proszę o podpowiedzi
 
sylwia chodzi ci o tą bliznę po szczepionce na gruźlicę??

Tuż po szczepieniu pojawia się pęcherzyk, który szybko znika.

Dopiero po trzech-czterech tygodniach w miejscu wkłucia pojawia się czerwona grudka. Grudka powiększa się i uwypukla, zmieniając się w krostę, pod którą zbiera się ropa. Po kolejnym tygodniu lub dwóch krosta zwykle pęka. Z ranki może wypłynąć kilka kropel ropnej wydzieliny. Nie powinno to być powodem do niepokoju, bo krosta i owrzodzenie są objawami dobrze wykonanego szczepienia (to znak, że szczepionka "przyjęła się").

Ranka zagoi się sama, a w jej miejscu zostanie niewielka jasna blizna. Nie trzeba przykrywać jej plastrem ani żadnym opatrunkiem. Nie wolno też stosować żadnych zabiegów przyśpieszających gojenie ani osuszać jej spirytusem. Nie wolno również zdrapywać strupka ani wyciskać nagromadzonej ropy. Najlepiej, jeśli miejsce po szczepieniu jak najczęściej jest odsłonięte. Wtedy goi się najszybciej. Jeśli z ranki sączy się ropna wydzielina, wystarczy pod ubranko włożyć wyjałowiony gazik.
 
reklama
a u nas katarek wszyscy po kolei Edytka ja mój mąż i co najgorsze że Alicja też i bidulki mi żal bo nie potrafi buzią oddychac i troszke popłakuje. mam nadzieje że nie przerodzi sie to w cos gorszego
 
Do góry