reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych dzieci - wszystko o chorobach, lekach, profilaktyce.

My dzisiaj po szczepieniu 5w1. Płacz przy wkłuciach. Następne za 6tyg.
Ada waży już 5kg. Dostałyśmy maść na buzię, bo podobno skaza i płyn na ciemieniuchę.
Mam nadzieję, że nie bedzie gorączki po szczepiniu.
 
reklama
My dzisiaj zaliczyłyśmy wizytę u pediatry. Julka przybiera jak na drożdżach. Waży już 4620g. Czyli od wyjścia ze szpitala (czyli w dwa tygodnie) przybrała 910g. Głodomorek mój mały. Ogólnie z małą wszystko ok. Wczoraj byłyśmy na kontrolnym USG główki. Torbiel na szczęście się wchłonął i nie ma po nim śladu. Uspokoiłam się trochę.
Termin pierwszego szczepienia mamy na 9 listopada. Tak sobie właśnie policzyłam ile będą kosztować jeżeli zdecydujemy się na wszystkie płatne i te dodatkowe. Wyszła niebagatelna sumka, 2600 zł. Masakra jakaś.
 
My też dziś po wizycie kontrolnej u pediatry, Jagoda waży 4100 :szok: od wyjścia ze szpitala przytyła 700 g. Na 3 listopada mamy wyznaczone szczepienie, a refluktus = ulewanie ,cóż lekarz stwierdził że powinno ustąpić jak mała zacznie siadać.
 
My dzisiaj po szczepieniu 5w1. Płacz przy wkłuciach. Następne za 6tyg.
Ada waży już 5kg. Dostałyśmy maść na buzię, bo podobno skaza i płyn na ciemieniuchę.
Mam nadzieję, że nie bedzie gorączki po szczepiniu.

a możesz napisac co to za maść na skaze? my się pozbyłyśmy największych placków ale miejscami jeszcze zostało co nieco
 
agusia_x, a mozesz napisac co policzyłas ? bo mi wyszło ok 2000 a będę tez szzepić na wszytsko.

Teraz widzę, że się pomyliłam. Policzyłam szczepionki 6w1 i 5w1, a powinnam jedną albo drugą. Także po poprawkach wyszło 2200 zł.

Dostałam cennik z naszej przychodni. I wyszło to tak:
* skojarzone 6w1 150 zł/dawka - potrzebne 4 dawki = 600 zł (5w1 kosztują 100 zł/dawka)
* Rotawirusy 300 zł/dawka - potrzebne 2 dawki = 600 zł
* Pneumokoki 250 zł/dawka - potrzebne 4 dawki = 1000 zł

Suma: 2200 zł.
 
hej
my po wizycie i szczepieniu. Kubuś waży 5350 i mierzy 63 cm. Rośnie fajnie.
Za to ja mam dietkę na ostro :( bo ma skazę białkową na pewno - zero mleka, jajek, mięsa wołowego itp. A w zasadzie mogę teraz jeść ryż, makaron, ziemniaki, indyka , marchew, pietruszkę i jabłka i chyba niewiele więcej :(. Z tłuszczy tylko oliwę w małej ilości. no to teraz jak nie schudnę to chyba już nigdy ;)
 
reklama
ja też wczoraj byłam u lekarza miałam kilka pyt o krostki na skórce problemy z kupa łzawiące i ropiejące oczka a na to wszystko jedna odpowiedz po 3 miesiącach powinno przejść a jak nie to wtedy będziemy działać.. mały waży już 4700 czyli przytył 1100g:) jestem z niego dumna pani była niezbyt delikatna podczas badania uciskała brzuszek przewracała z plecków na brzuszek a mój aniołek nawet nie zapiszczał:)
 
Do góry