reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie Naszych Dzieci

Dziewczyny a powiedźcie mi jakie teraz jest obowiązkowe szczepienie po skończeniu roczku.Bo ja już chyba ciemna jestem i nie wiem.
Mam iść z Dominiką jak będzie mieć 13m_y skończone na szczepienie ale nie wiem jakie to będzie.
 
reklama
O znalazłam moja ściągę ja mam teraz szczepienie na odrę
Bo miałam opóźnienie z jednym szczepieniem jak były te upały latem i później w listopadzie bo Dominika była przeziębiona
 
U nas też ostatnio przyplątało się choróbsko:baffled:. Kuba miał cały czas gorączkę, nawet do 39,8 stopni. Byliśmy u lekarza, bo miał wcześniej problemy z uszkami i bałam się, że to nawrót choroby. Lekarka nic niepokojącego nie znalazła, tylko wychodzące trzy "czwórki". Dzisiaj gorączka spadła do 37.3 i mały ma niewielką wysypkę na brzuszku i plecach, więc to pewnie trzydniówka.
Rybciu - my też mamy teraz szczepić najpierw na pneumokoki, potem odra, świnka i różyczka, ale mały musi dwa tygodnie odczekać przez te choroby:-p.
Wracając do wcześniejszych postów, czemu stosujecie zamiennie Eurespal z Clemastinum:confused:. Z tego co wiem, to Eurespal jest przeciwzapalny i nie ma zamiennika (ewentualnie Ibufen, Nurofen - też mają działanie przeciwzapalne), a Clemastinum jest na alergię.....
 
zuzia ja mam teraz mieć szczepienie na gruźlicę a nie na Odrę durna nie tak spojrzałam
Ja clemastinum Dominice podaje 2 razy dziennie jak ma kaszel
Wiem że clemastinum jest zapobiegawczy jak jest u dziecka np katarek ale mi pani doktór kazała podawać Dominice na noc i rano jak ma kaszel.
 
eurespal tez sie czesto podaje jak dziecko ma kaszel ale podaje sie go w duzych dawkach i na wiele dzieci nie dziala (na mojego michala dziala jak woda ... ) i wtedy lekarze czesto daja clemastin - oczywiscie zalezy to od stanu dziecka - bo eurespal jest dosyc silnym lekiem - tak przynajmniej bylo u mnie;

rybcia a czemu macie teraz szczepienie na gruzlice ?
 
idzia bo nie mieliśmy tego szczepienia jak Dominika skończyła 12m_y bo w listopadzie mieliśmy opóźnione szczepienie.
I jak szłam na bilans na 12m_y powiedziałam mi babeczka od szczepień że jak będzie mieć 13m_y to mamy przyjść na szczepienie.
Chyba ze ja ciemna i nie zrozumiałam jej a to możliwe że coś nie tak usłyszałam

Uświadomcie mnie jakie teraz powinno mieć dziecko szczepienie po 12m_u życia
jestem w te klocki już ciemna jak noc.
 
Rybciu, moim skromnym zdaniem powinno być MMR czyli odra, różyczka świnka 13-14 m-c życia. Tak my szczepiliśmy. Chyba, ze blizna po szczepieniu przeciw gruźlicy jest mniejsza niż 3 mm lub jej nie ma to najwprzód powtórka przeciw grużlicy w 12 m-cu życia.

We wtorek szczepiliśmy Prevenalem przeciw pneumokokom. Mateusz kojarzy gabinet lekarski, wcale mu się nie podoba. Płakał podczas ukłucia. Ale stresa miałam. Dobrze, ze Mateusz nie cierpi po zastrzykach, nie gorączkuje, nic go nie boli. Wrecz odwrotnie jest bardzo pobudzony;-).
 
rybcia szczepienie na gruzlice jest zaraz po urodzeniu, potem juz nic nie ma w tym temacie - nawet blizny po gruzlicy sie juz nie sprawdza ... czyli pierwsze szczepienie po skonczeniu roczku to odra/swinka/rozyczka w 13-14 miesiacu;

popatrz na to:

kal_normal.gif
 
reklama
Dzięki dziewczynki to jednak jestem zakręcona w tym temacie.
Cały czas myślałam że jeszcze czeka nas szczepienie na gruźlice.
Ale teraz rozwiałyście mi moją psyche i wiem że idę we wtorek na szczepienie odra itd.
Dzięki jesteście kochane dziewczynki.
 
Do góry