reklama

Zdrowie naszych dzieciaczków

Temat na forum 'Dzieci urodzone w sierpniu 2011' rozpoczęty przez Megmarion, 22 Wrzesień 2011.

 1. Megmarion

  Megmarion

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  ...
   
  Ostatnia edycja: 18 Luty 2015
 2. dominic

  dominic Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Megmarion nie wiem czy to Cię jakoś pocieszy ale ja nie mam tygodnia z Kurczakiem bez biegania po lekarzach i szpitalach. A to poradnia patologii a to ortopeda, innym razem poradnia okulistyczna dla wcześniaków itd. Początek października do 11 włącznie to praktycznie pasmo kontroli u różnych specjalistów plus rehabilitacja psychoruchowa bo wcześniak. Głowa do góry, kiedyś to się skończy i będziesz mogła w pełni cieszyć się z obecności Zuzi:-) Lepiej też pochuchać na zimne niż potem próbować na siłę i bezskutecznie cofać czas.
   
 3. reklama
 4. moniek83

  moniek83 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  A jak wygląda dziecko, któr układa si asymetrycznie? Jak zaciska piąstki to ma wzmożone napięcie mięsniowe?
   
 5. JJ

  JJ Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Megamarion ja też myślę, że lepiej dmuchać na zimne.....A neurolog to powinien być dziecięcy - przynajmniej my u takiego byliśmy. Asymetria ułożeniowa może występować do końca 3-go miesiąca i jest to ok. Wiele dzieci ma torbielki w głowie na początku jako efekt ciężkiego porodu.
  Głowa do góry. Będzie dobrze. Przy pierwszym dziecku człowiek się nie spodziewa, ze tyle rzeczy może napawać niepokojem. U nas był naczyniak na piersi, stopy skręcone, że musiał szyny gipsowe nosić no i wzm......A teraz to duży super chłopak i jest ok....no może tylko jeszcze te stopy do środka trochę stawia :sorry:. ale pracujemy nad tym....

  Dziecko asymetryczne to prawie każde dziecko po porodzie. Układa się w tę stronę w którą leżało w brzuchu. Jak leży na wznak to możesz zaobserwować, że jedna strona ciała jest jakby "krótsza" , skręca sie w jedną stronę, jedno ramię jest niżej....ale do 3-go miesiąca powinno się wyprostować. Jak to się zaobserwuje to powinno się kłaść zabawki po przeciwnej stronie, żeby dziecko korzystało też z drugiej strony ciała, bo zazwyczaj preferuje tę "krótszą" (np. układa w tę stronę częściej główkę).
  A piąstki nasze maluchy mogą jeszcze zaciskać jednak czasami powinny być już dłonie choć na kilka chwil otwarte. Całkowity zacisk też powinien minąć ok. końca 3-go miesiąca.
   
 6. Marcelinaa

  Marcelinaa Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  jezus co za po****ni lekarze.. zacisnięte piąstki źle, krzywo leży źle, drży mu broda, noga źle.. to może kurde powinno już siedzieć, mówić , czytać i pisać ?!
  Przecież to miesięczne dzieci a takie rzeczy to właśnie dla nich typowe !
  Pindzia ma te wszystkie "dolegliwości" i jakoś w życiu by mi do głowy nie przyszło, że to oznaka czegoś złego.
  Jak tak może być, że jedni mówią że to normalne, a inni każą biegać do neurologa?!
  Chore.. to mało powiedziane.
   
 7. Lemoniada

  Lemoniada Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Megmarion, witaj w klubie. Ja teź mam pierwsze dziecko i traktuję je jak kosmitę, którego otrzymałam bez instrukcji obsługi. Każdego dnia wynajduję w niego jakieś nieprawdłowości, które przypisuję okolicznościom okołoporodowym (tu codziennie fantazjuję jak pozwę szpital w razie czego). W ciągu 6 tygodni życia zaliczył juz z 8 wizyt u lekarzy. Zadaję im takie pytania, że chyba odbiorą mi w końcu prawa rodzicielskie (ostatnio na pytanie dlaczego tak rusza nogą dostałam odpowiedź lekarza, że to dziecko a nie lalka i dlatego się rusza :)))
   
 8. altaya7

  altaya7 mama VI 2008 i VIII 2011

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  jak mój synek był malusi (teraz ma 3 lata) to pediatra wysłała nas do takiej pani rehabilitantki bo maciek zaciskał kciuki.. w rezultacie ta pani zbadała go poprzez różne ćwiczenia i okazało się że jest wszystko ok. Może po prostu niektórzy pediatrzy wolą dmuchać na zimne i tak w razie czego wysyłają na konsultacje. Dlatego nie ma co się stresować na zapas. Co do niesymetrycznego ułożenia niemowląt to zauważyłam że martynka też "zawija" bioderka w jedną stronę bardziej.. i głowę chętniej przechyla też w jedną stronę.. póki co staram się tym nie stresować i spokojnie czekam na wizytę u ortopedy.
   
 9. maggie78

  maggie78 Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  ja to chyba jestem jakaś inna bo sie niczym nie martwię i nie widzę u małej nic niepokojącego...

  Megmarion a jak to znamię? Można go zoperować?
   
 10. reklama
 11. asiacur

  asiacur Mama Filipa

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja też raczej się nie martwię i nie podejrzewam, żeby z małą było coś nie teges (oby). Do neurologa idę bo mam w zaleceniach od neonatologa przy wypisie, żeby odwiedzić większość specjalistów czy wsio ok, bo mała odziedziczyła po mnie podwyższone IGg cytomegalii i mamy to kontrolować }+ neurolog i okulista.

  Także muszę pochodzić. Usg wszystkich narządów i przezciemiączkowe miała już w szpitalu i wyszło ok.
   
 12. JJ

  JJ Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Ja po przebojach z F. jestem już na tym punkcie przewrażliwiona ;-)
   

Poleć forum