reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych dzieciaczków

ja staram sie podchodzic do wszystkiego jak Marcelina( nazywam to sobie zdrowe podejscie do dziecka jego zachowan itd) ale wole i ide sprawdzic profilaktycznie co z ta asymetria itd bo nasi znajomi zaniedbali niektore rzeczy przez lekarza i dziecko powaznie ruchowo opoznione...
Megmarion wiem ze to dolujace i nie wiem jak cie pocieszyc pewno mialabym tak samo ale glowa do gory najgorzej nie ma;-)
 
reklama
jezus co za po****ni lekarze.. zacisnięte piąstki źle, krzywo leży źle, drży mu broda, noga źle.. to może kurde powinno już siedzieć, mówić , czytać i pisać ?!
Przecież to miesięczne dzieci a takie rzeczy to właśnie dla nich typowe !
Pindzia ma te wszystkie "dolegliwości" i jakoś w życiu by mi do głowy nie przyszło, że to oznaka czegoś złego.
Jak tak może być, że jedni mówią że to normalne, a inni każą biegać do neurologa?!
Chore.. to mało powiedziane.

Wlasnie dlatego zastanawiam sie, ktore podejscie lepsze a sa calkowiecie skrajne; czy Polskie (dmuchanie na zimne), czy angielskie (wszystko OK). Wydaje mi sie, ze gdzies po srodku bylo by najrozsadniej ale idealow nie ma :-). Mi po dorastaniu w pl ciezko jest zrozumiec podejscie w uk i widze, ze czasami patrza na mnie jak na wariata. Jak ostatnio wymusilam test na nietolerancje laktozy to mi pani w recepcji powiedziala, ze to bardzo specjalistyczne badanie, ona jeszcze takiego nie widziala i nie wie, ile bede czekala na wyniki :szok:
 
Ostatnia edycja:
Laseczki, ma ktos doswiadczenia z osteopatia?
W uk bardzo polecaja na niespokojne, placzliwe dzieci, zwlaszcza po ciezkich porodach i przy silnych kolkach. Opinie sa podzielone ale dla niektorych dziala cuda, pomaga na spanie i uspokaja. Nie jest to tania impreza ale ja planuje sprobowac, bo nasz mlody strasznie nerwowy i ciagle jakis taki spiety.

Moze ktos probowal albo slyszal?
 
jezus co za po****ni lekarze.. zacisnięte piąstki źle, krzywo leży źle, drży mu broda, noga źle.. to może kurde powinno już siedzieć, mówić , czytać i pisać ?!
Przecież to miesięczne dzieci a takie rzeczy to właśnie dla nich typowe !
Pindzia ma te wszystkie "dolegliwości" i jakoś w życiu by mi do głowy nie przyszło, że to oznaka czegoś złego.
Jak tak może być, że jedni mówią że to normalne, a inni każą biegać do neurologa?!
Chore.. to mało powiedziane.
Marcelina-popieram mam to samo zdanie!!!!mój Krystiano też zaciska piąstki i to bardzo mocno fakt ,że coraz częściej ma otwarte dłonie ,nóżki też prostuje ,krzywo też mu się zdaży leżeć ale nigdy nie pomyślałam ,że to objaw choroby -ludzie-co za lekarze :szok:żaden lekarz oglądając młodego nigdy nie stwierdził ,że jest chory-na szczęście!!!!
 
Marcelina-popieram mam to samo zdanie!!!!mój Krystiano też zaciska piąstki i to bardzo mocno fakt ,że coraz częściej ma otwarte dłonie ,nóżki też prostuje ,krzywo też mu się zdaży leżeć ale nigdy nie pomyślałam ,że to objaw choroby -ludzie-co za lekarze :szok:żaden lekarz oglądając młodego nigdy nie stwierdził ,że jest chory-na szczęście!!!!

Bo to nie choroba żadna....tylko nieprwidłowości, które można naprawić :)

MAlgo nie wiem co to osteopatia....zaraz zapytam dr GOOGL'a :)
 
ja poki co tez mam podejscie jak LANA i MARCELINA, ale macie racje, lepiej bacznie obserwowac dzidzie i jak cos jest dzialac!

MEGMARION sil zycze i powodzenia!

MALGO w Niemczech osteopatia jest bardzo znana i wlasnie polecana jak mowisz dla dzieci niespokojnych tzw "krzyczace" dzieci cyzli te ktore placza niemal naokraglo i podobno przynosi bardzo szybko osiagalne efekty...chodzi o to aby znalezc jakies miejsce w organizmie ktore jest wlasnie np przez ciezki porod uszkodzone (czesto kregi szyjne np) i nie wiem co dokladnie robia aby to miejsce uzdrowic ale ludzie pisza ze to dziala...
 
JJ to zapodaj ten skan co pisalas na innym watku bo ja bym tez chetnie zobaczyla jak to sie robi...
 
reklama
Do góry