reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych dzieciaczków

reklama
maggie- mocz juz mamy-nic nie wykazał. W przyszły wtorek jeszcze tylko neurolog. W czwartek spróbujemy go zaszcepic...w sumie to chyba musmiy juz to zrobić bo to 8tydzien:/
 
JJ dzieki za zeskanowanie, bede sie uczyc, a o jakiej porze dnia robisz ten masaz?

DEVI dobrze ze mocz ok, oby wszystkie wyniki byly dobre!
 
My dziś zaliczyliśmy szczepienie 6w1. Wykupiłam tez Paracetamol w syropie na wszelki wypadek... Mikołaj waży 5100g a wysypka na twarzy to trądzik niemowlęcy i nic z tym nie robić, samo przejdzie, ropiejące oczka już 6 tydzień- przemywać wodą, z ciemieniuchą nic nie robić, ogólnie na wszystko kąpiel w Oilatum- normalnie poczułam się jak w UK hi hi- wszystko NORMALNE;) A byłam pewna że nam da skierowanie do okulisty.. No nic.. W piątek ostatnia wizyta- usg bioder i na razie koniec.

Devi dobrze, że wyniki ok. Mam nadzieję że to tylko fałszywy alarm.
 
Devi - super, że mocz ok.

susumali ja robię przed kąpielą. Niby powinno się rano ale mi jakoś nie po drodze ;-) No i robię co drugi dzień - nie tak jak tam jest napisane. Tak często to miałam robić jak F. miał wzmożone napięcie.
 
devi - niepokoi mnie to co piszesz o tym płaczu, ale coś w tym musi być. Dobrze że sisi Mikołaja jest ok ;-)

My dzisiaj byliśmy na badaniach w szpitalu (skierował nas neurolog): usg ciemiączka - ok, usg brzuszka - ok, na wyniki siku i krewki czekamy. Ja prawie umarłam na zawał jak się dowiedziałam, że krew Maksowi będą pobierali z żyły na główce :szok: ale mój synuś jest dzielnym facecikiem i zniósł to w miarę. Jutro jeszcze tylko konsultacja z pediatrą, okulistą i rehabilitantem, a od czwartku zaczynamy ćwiczenia.

myszka - jestem w szoku że nic nie dali na oczko. U Maksa też ropiało i ropiało, przemywałam wodą, solą f, herbatą czarną, świetlikiem - nic nie pomogło. Później dostałam jakąś maść - było super podczas stosowania, po odstawieniu ropka powróciła. Później dostałam kropelki Biodacyna z antybiotykiem (na receptę) i ODPUKAĆ W NIEMALOWANE jutro minie tydzień jak skończyliśmy stosować i ropki brak. Pediatra powiedział mi ze jak po tym ropka powróci to na 99% zatkany kanalik i będzie trzeba przetykać :-(. Idziemy jeszcze na konsultację do okulisty w październiku - oczywiście prywatnie.
 
neilaa od urodzenia przez 3 tyg stosował TOBREX antybiotyk a po kontroli pediatra kazała odstawić i przemywać wodą przegotowaną. Na własną rękę używałam już wszystkiego i nic nie działa, to na pewno zatkany kanalik... Mamy masować ale to też nic nie daje... A on ma cały czas załzawione oczy i ropieją...
 
szuszu ale to kolejny lek przeciwbakteryjny tyle, że nie antybiotyk..... Jeśli to zatkane kanaliki (a na to wygląda ) to leki nic nie dadzą. U nas też jak kropiłam antybiotykiem nie było ani lepiej ani gorzej.....potem samą wodą przegotowaną przemywałam oczko i masowałam kącik przy nosie.....i nam to wystarczyło. Ropa przestała się pojawiać. Jednak czasem potrzebny zabieg przekłucia :(
 
reklama
My wczoraj zaliczyliśmy pierwsza wizytę u rehabilitanta. Maksiulek ma obniżone napięcie mięśniowe i długa droga przed nami. Teraz musimy ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć.

Oczywiście musiałam się wczoraj wk%^7*ć na mój szpital, bo jak byliśmy na usg bioderek to baba powiedziała, żeby zakładać pieluszkę na noc między nogi profilaktycznie, a rehabilitant powiedział że w przypadku ONM ABSOLUTNIE NIE chyba że chcemy żeby dziecko chodziło dopiero za 2 lata i jak żaba. Mam ochotę dzisiaj iść do szpitala i porządnie opr%^&*(^% tego babsztyla :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: szczególnie że sama powiedziała nam, że mięśnie w bioderkach są słabe. :wściekła/y:
 
Do góry