reklama

Zdrowie naszych maleństw- wizyty u lekarzy,szczepienia i wszystko z tym związane:)

Temat na forum 'dzieci urodzone w sierpniu' 09' rozpoczęty przez aneczka2425, 30 Lipiec 2009.

1. aneczka2425

aneczka2425 Fanka BB :)

Zakładam wątek który dla niektórych w tym dla mnie jest już na czasie a dla czekających na maluszki już niedługo będzie:-)

2. baśka

baśka Mama Karola i Bartka

też mysląłam o podobnym czytając o watpliwościach dotyczących wagi i przybierania przez maluszki oraz szczepien mysle że to dobre miejsce_łatwiej bedzie te info znaleźć :)

3. reklama
  4. izabela...

izabela... Fanka BB :)

w takim razie ja ponawiam pytanie-szczepicie swoje pociechy na rotawirusy i pneumokoki? co mówią lekarze na ten temat? ile kosztują szczepionki?

5. sempe

sempe doświadczona mama

ja nie szczepiłam zadnego z moich dzieci na rotawirusy i pneumokoki i teraz tez nie zamierzam, kosztuje to dużo a i tak 100%pewności nie daje.

6. enka-76

enka-76 Kasia

Ja chyba będę szczepić. Nie wiem czy to do końca skuteczne, ale jak mam sobie później pluć w brodę..... Kosztuje sporo, trudno. Becikowe na to przeznaczam i to co z ubezpieczenia za poród dostanę.

Koleżankę pierwsza dawka tych wszystkich szczepionek jakieś 700 zł wyniosła.

Ostatnia edycja: 30 Lipiec 2009
  7. Monika20078

Monika20078 Fanka BB :)

Enka, ja będę robiła dokładnie tak samo. Skoro już wpadną dodatkowe pieniążki, to chcę wydać na szczepionki:-)

8. baśka

baśka Mama Karola i Bartka

ja nie szczepiłam ale nie chodziło o kasę bo ta by się znalazła tylko o to że nasz lekarz uważał że nie ma większego sensu jeśli dziecko nie chodzi do żłobka, przedszkola itd, poza tym w necie jest duzo info o różnych także negatywnych skutkach szczepień a to wszystko co oglądamy to jest strasznie napędzane przez firmy farmaceutyczne....normalnie nie mogłam patrzeć na te reklamy grające na emocjach rodziców...
    a czy teraz będę szczepić - do ponownego rozważenia no bo starszy będzie w przedszkolu i sytuacja trochę się zmienia...no ale to jeszcze się zobaczy

9. _karincia_

_karincia_ Fanka BB :)

Ja raczej będę szczepić bo do żłobka wprawdzie nie, ale do przedszkola to na pewno poślę Małego:tak:

10. reklama
  11. MALINKA2109

MALINKA2109 Fanka BB :)

To i ja mam pytanie.Jak to jest z tymi szczepieniami obowiązkowymi?Zostanę poinformowana z przychodni że mam przyjść na szczepienie z maluszkiem czy sama muszę chodzić i się pytać??Czy to w każdej przychodni inaczej??:confused:

12. Piwonia_2

Piwonia_2 Fanka BB :)

pierwsze szczepienia są w szpiatalu,a następne na początku co 6 tygodni,a z tym bywa różnie bo jedne przychodnie wzywają,żeby rodzice pamietali a do innych trzeba sie samemu ruszyć

Poleć forum