reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

Moja mała odkąd wyszła ze szpitala robi kupę konsystencji jak dorosły człowiek czyli taka kiełbaska wychodzi i ta kiełbaska jest koloru kremowego- taka kawa z mlekiem.

Moja je mleko BEBILON AR dla dzieci ulewających.
Czy to może być od mleka??????
 
reklama
Moja mała odkąd wyszła ze szpitala robi kupę konsystencji jak dorosły człowiek czyli taka kiełbaska wychodzi i ta kiełbaska jest koloru kremowego- taka kawa z mlekiem.

Moja je mleko BEBILON AR dla dzieci ulewających.
Czy to może być od mleka??????

napewno konsystencja kupki dziecka zalezy od tego co jest karmione :)
 
uspokoiłas mnie:-) bo własnie zrobiła pomaranczowa:sorry:

i na dodatek wyszlo jej uczulonko na ciele,,, ehhhh
musze zmienic proszek

Kamcia moja jak sie urodzila to zrobila trzy smolki, potem do wczoraj nic i w koncu zrobila zielona. A dzisiaj juz zielono-zolta. Ale ponoc miedzy smolka a ta zolta jajeczniczka sa kupki przejsciowe. I one moga byc zielone.

Asia wywalila dzis taka kupe az po pepek :shocked2: I znowu sie przekonalam ze pampers to solidna firma :tak:
 
proszek badz cos co zjadlas
raczej coś zjadłam.... bo już przeszło....
hyba ketchup:sorry::zawstydzona/y:
Kamcia moja jak sie urodzila to zrobila trzy smolki, potem do wczoraj nic i w koncu zrobila zielona. A dzisiaj juz zielono-zolta. Ale ponoc miedzy smolka a ta zolta jajeczniczka sa kupki przejsciowe. I one moga byc zielone.

Asia wywalila dzis taka kupe az po pepek :shocked2: I znowu sie przekonalam ze pampers to solidna firma :tak:
moja jak zrobiła tą pierwszą zieloną to aurat D ją przebierał i mówi "ooo siusia" a tu zaraz prwie na ręce mu się zielone polało;-)
 
raczej coś zjadłam.... bo już przeszło....
hyba ketchup:sorry::zawstydzona/y:

moja jak zrobiła tą pierwszą zieloną to aurat D ją przebierał i mówi "ooo siusia" a tu zaraz prwie na ręce mu się zielone polało;-)

:-D:-D:-D ja przewijalam mala i musialam wziac ja do gory, bo zaczela sie krztusic wodami i wtedy poszlo z pupy :-) Caly rozek i ubranka zalatwila :tak: i moja pizame.
 
Dziewczyny mam problem może mi pomożecie
a więc karmie małą mieszanie ponieważ cały czas walczę żeby zwiększyć ilość pokarmu a także żeby mała nie spadała mi na wadze i pojawił się schody w postaci zaparć ( mała ostatni raz robiła kupkę wczoraj rano :-() a co za tym idzie boli ją brzuszek i nie wiem co robić. Może bardziej doświadczone mamy mają jakiś pomysł żeby to rozwiązać.
Daje jej wprawdzie co jakiś czas do picia herbatkę koperkową Hippa ale nie wiem czy to coś pomoże.

Ja mam podobny problem, choc karmie tylko piersia. Od tyg. podaje malej zelazo i dlatego ma problem z kupkami, czasem robi normalnie, a czasem jedna na dzien i meczy sie strasznie, dziwie sie bo kupa wciaz jest rzadka, dlaczego tak trudno ja zrobic? Moja mala nie placze, tylko tak strasznie steka i probuje z calych sil ta kupe zrobic, nie chce jej faszerowac zadnymi lekami, bo mam do tego sceptyczne podejscie, wiec pozostaje tylko masaz brzuszka okreznymi ruchami (koniecznie zgodnie z ruchem wskazowek zegara) albo jak mala zgina nozki to mozna przytrzymac je blisko brzuszka chwilke, gazy odchodza przy tym szybciutko.
Musisz dojsc od czego ma zaparcia. Jesli od mleka modyfikowanego to moze zmien mleko. Moja ma od zelaza i musi je przyjmowac do roku, i to coraz wiecej i wiecej, nie mamy wiec wyjscia, jej organizm musi sie dostosowac i brzuszek za jakis czas bedzie pracowal normalnie.
 
Michalinka ładnie przybiera bo mamy już 3160

jednak mamy kryzys wyniki krwi ma bardzo złe
dostaliśmy pilne skierowanie do hematologa

to już piąty specjalista do którego musi iść moje dziecko ale jak zwykle pojawił się ten sam problem zero terminów na NFZ:wściekła/y:
obdzwoniłam cały Poznań i nic :no:

opadłam z sił:-(
boję się o moją córeczką ale na litość nie damy rady do wszystkich lekarzy chodzić prywatnie

na dokładkę Martynce wyszedł białkomocz pilnie do nefrologa
też prywatnie

no i ja po wizycie u gin dostałam kolejny antybiotyk okazało się że mam zapalenie
macica coś nie taka jaka powinna być
ogólnie powinnam mieć zabieg dostałam ochrzan że jak tak mocno krwawiłam to nie przyjechałam

no i przeszliśmy na nutramigen Michasia zaczęła mieć duże problemy z piciem mleczka

narazie tyle mamy atrakcji:-(

Kasiu, z tego zo pamietam, to Michalinka to tez wczesniaczek. Moja Marysia ur. sie w 33 tyg. miala 2 kg a teraz (skonczone 7 tyg.) wazy 3.610 kg wiec tez przybiera na wadze szybciutko.
Nie wiem na ile zle sa wasze wyniki, moja mala ma anemie wiec brak zelaza. Wczesniaki nie maja odlozonych zapasow witamin i zelaza, bo dziecko w brzuszku odklada te rezerwy przez ostatnie 4 tyg. ciazy, jesli wiec rodzi sie przed 36 tyg. tak jak moja mala, nie ma tych rezerw, wiec wyniki beda zawsze gorsze niz u normalnych dzieci, zwyczajnie, malutki organizm nie ma tych rezerw, a sam przetwarzajac nasze mleko wytwarza zelaza i witamin polowe z tego co normalne dziecko przez ok. rok.
Nie wiem jak to wyglada w Polsce, u nas kazdy wczesniak dostaje zestaw witamin A, B, D, E i C przez caly rok (my dajemy malej odkad skonczyla 2 tyg. do roku podwoja dawke) i zelazo (0.2ml na kazdy kg wagi wiec ilosc wzrasta z czasem, zaczynamy podawac jak dziecko skonczy 6 tyg. i podajemy az do roku).
Najwazniejsze ze mala przybiera na wadze jak piszesz bo to znaczy ze dobrze sie rozwija, a wyniki beda slabsze jeszcze sporo czasu, bo tego sie nie nadrabia w kilka tyg.

Nie wiem co do bialkomoczu, ale mysle ze to tez dosc popularny problem, nie stresuj sie za bardzo, zwlaszcza ze na te wyniki nie mamy wplywu.
 
dziewcxyny mam pytanko... bo moja mała zrobiła wczoraj dziwną kupkę,...:-(
:-(na początku miała tą smółkę, ale wczoraj wieczorem zrobiła taką ielonkawą bardzo rzadką jakby z wodą zmieszaną...
martwi mnie to , i nie wiem czy to jest normaln u dzieci czy nie??:-:)-:)-(

Calkiem normalne, po kilku dniach bedzie robic rzadkie i wodniste, moja mala jest na piersi i jej kupy sa musztardowe, zolciutkie, czasem pomaranczowe, wodniste (jakby z klejem troszke), no i sa w kupce takie jakby ziarenka.
 
w moim pipidówku badanie bioderek można zrbić tylko prywatnie na kase chorych musiałaby jechać 50 km a badanie kosztuje 40zł więc na jedno wyjdzie
Wczoraj na wizycie polożna kazała szeroko pieluszkować tak zapobiegawczo
A podobno nie wolno "zapobiegawczo" szeroko pieluszkować :eek: My byłyśmy w czwatek na usg, wszystko ładnie pięknie, jedyne zalecenie to odwracanie na brzuszek na chwilkę podczas każdego przewijania.
 
reklama
Jak czytam jakie macie problemy z Waszymi maleństwami to mi się serce kroi a za razem zastanawiam się czy z moim synkiem na pewno wszystko ok?? W szpitalu nie zrobiono mu zbyt wielu badań, z pewnością żadnych USG, wszystko sprowadzało się do wizyt neonatologa/pediatry, ale na oko to chyba niie można wylewu stwierdzić??
Mam nadzieję, że mój Małpiatek jest zdrowy..
Chociaż ostatnio wyskoczyły mu pod pieluszką małe czerwone krostki.. Co to może być i jak to leczyć??Czy to mogą być potówki?
KaśkaK, a o co chodzi z Twoją macicą??
Nie ukrywam, że po początkowo bardzo skąpym krwawieniu połogowym, ostatnio bardzo się wzmogło. Zastanawiam się czy to normalne?
 
Do góry