reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie naszych maluszków ( kolki i inne dolegliwości)

a ja sie zastanawiam jeszcze u mnie normalne szczepienie panstwowo pozniej mam cos tam 5w1 120 zl a 6w1 260 zl ...
a pneumo i ratro chyba nie bede szczepila ... nie wiem sama co mam robic...

a pozatym mi mowili ze te panstwwe szczepienie to ono 5 czy 6 wkłuc :|
 
reklama
to że mało pzybiera to nie musi oznaczać, że ma skazę białkową. Moja starsza córka ma skazę od zawsze, a jako dzidziuś prybierała na wadze po 300g tygodniowo!! nie martw się, może dietka i dokarmianie tlko czasowe beda :-)
a nawet jakby nie, to jesczze nie koniec świata - ja jestem na diecie bezmlecznej, a jak karmiłam starszą to byłam na takiej + bezjajecznej przez 2 lata i żyję :cool2:
o matko jak ty dalas rade eh ... no coz jak tzreba to trzeba tylko wiem ze jak zaczne dokarmiac butelka to cycki nie bedzie chcial wcale ciagac pewnie :( i mam nadzieje ze chwilowe te moje dokarmianie ... zobaczymy w poniedzialek
 
a jakie sa ceny tych szczepień?

U mnie jest tak:
1. Pakiet Maluszka, a w nim:
-INFANRIX HEXA 4x
-ROTARIX (doustnie) 2x
-SYNFLORIX (pneumokoki) 4x
I Pakiet Maluszka kosztuje: I i II szczepienie po 600 zl, III i IV po 400zł.

2. lub osobno do wyboru:

-INFANRIX IPV HIB 4x po 120 zł
-INFANRIX HEXA 3x po 180zł
-PREVENAR (pneumokoki) 4x po 270zł
-ROTATEQ (doustnie) 3x po 200 zł
-OSPA WIETRZNA 1 x po 180 zł (powyżej 1 r.ż)

Ja na pewno nie biore pakietu maluszka ani ospy wietrznej, pneumokoki raczej po ukonczeniu 2 r.ż, rote biore na 100%, ale nie wiem co ze skojarzona :confused2:
 
a u nas dzis znowu problemy z kupka było ok a znowu nie wiem dlaczego sie tak dzieje ze raz jest dobrze a pozniej znowu ma biedaczek problemy...ja cały czas mam diete i nie jem niczego juz co moze mu zaszkodzic....
szkoda mi go bo znowu sie meczy, jak bede u lekarza to zapytam sie jak mozna mu pomóc bo masowanie i cwiczonka juz chyba nie pomagaja....
 
bylismy dzisiaj u okulisty i Helenka ma juz zdrowe oczka :-) wylewy sie wchlonely jeszcze tylko do kontroli za miesiac ale bardzo sie ciesze ze juz wszystko dobrze
u nas tez sa od paru dni problemyz kupka mala robi jedna gora dwie na dzien i troche sie przy tym nameczy ale poki jakos daje sobie rade sama to nic nie robie i licze ze za jakis czas to sie unormuje
 
a u nas dzis znowu problemy z kupka było ok a znowu nie wiem dlaczego sie tak dzieje ze raz jest dobrze a pozniej znowu ma biedaczek problemy...ja cały czas mam diete i nie jem niczego juz co moze mu zaszkodzic....
szkoda mi go bo znowu sie meczy, jak bede u lekarza to zapytam sie jak mozna mu pomóc bo masowanie i cwiczonka juz chyba nie pomagaja....

Moja położna poleciła mi krolpe Esputicon mozna je stosować profilaktycznie gdy dziecko ma często problemy z brzuszkiem, dawkowanie 3 razy dziennie 1-2 krople.
Jeszcze nie wykupiłam takze nic więcej nie mogę napisać o tych kroplach


A moja Mała ma 14.12 miesiąc i kurcze utrzymuje jej się bilirubina na poziomie 6.16. Po porodzie opuściłyśmy szpital normalnie, po skończonej 2 dobie. Pediatra wskazał wtedy, że z małą oki, z tego co pamiętam to wtedy miała poziom bilirubiny 10, co uznano za wynik dobry i nawet nie odnotowano tego w książeczce zdrowia. Pediatra w przychodni była zdziwiona, tych informacji nie podano:sorry::sorry::sorry::sorry: Ja czytałam, że ponoć karmienie piersią moze przedłużyć żółtaczkę, ale mam nadal karmić cycem (z czego się cieszę) tylko dodatkowo dopajać glukozą. Mam nadzieję, że to dopajanie jakoś nie zaburzy karmienie, oby mała nie przyzwyczaiła się do butli, tyle walczyłam o to żeby w końcu dobrze sie przyssała;-);-);-). Martwi mnie troszkę ta sytuacja, bo nie wiadaomo czy w szpitalu zbagatelizowali sprawę, czy pediatra z przychodni przewrażliwiony............... Położna była zdziwona, że wysłali mi małą na pobranie krwi, biedaczce z piętki pobierali, tak płakała aż łezki jej poleciały, a mnie się serducho krajało:-:)-:)-(
 
My zdecydowaliśmy się na szczepionki skojarzone
5 w 1 - 120 zł i dodatkowo zaszczepie na rota koszt dosć sopry bo 2 razy po 320 zł, ale skoro dziadki dały kase na wózek, a my wózek wczesniej sobie sprawiliśmy, to wydamy je właśnie na sczepienia. Zastanawiamy się nad pneumokokami........................
 
no i po wizycie ...
maly w ciagu 10 dni przybral tylko 120g :( wazy 4620 ... eh malutko i musimy dokarmiac NUTRAMIGENEM :(

Michasia dzisiaj waży 3640 w ciągu 12 dni przybrała 480
no i jest po szczepieniu infarix hexa 6w1za 180,00
następna dawka po 20 stycznia
mała troszkę popłakuje mi cały dzień i jest niespokojna a niby dzieci po tych szczepieniach śpią i śpią:sorry:

Martynia nadal musi brać antybiotyk bo gardło kiepskie

z kolkami u nas spokojniej dodatkowo kupiłam butelki dr Browns
tyle że aktualnie przez podawanie żelaza bardziej się męczy więc dokupiłam czopki glicerynowe

któraś pisała o ulewaniu dzisiaj pediatra mi dopisała Nutriton substancja zagęszczająca dodaje się do mleka do Nutarmigenu również
można kupić bez recepty i jest to preparat przeznaczony w przypadku skłonności do ulewania
 
Ostatnia edycja:
reklama
My zdecydowaliśmy się na szczepionki skojarzone
5 w 1 - 120 zł i dodatkowo zaszczepie na rota koszt dosć sopry bo 2 razy po 320 zł, ale skoro dziadki dały kase na wózek, a my wózek wczesniej sobie sprawiliśmy, to wydamy je właśnie na sczepienia. Zastanawiamy się nad pneumokokami........................

ja tez sie dzisiaj dowiadywalam u nas to bedzie kosztowac 300 zl za rota skojarzona albo 110 zl 5 w 1 albo 180 6 w 1 do tego szczepionka Zuzi na meningo 180 zl :crazy:
 
Do góry