reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maluszków

reklama
Wit K to ''odkrycie '' ostatnich lat -jak moje starsze córki się rodziły to nikt o niej nie słyszał....Może przydatna w wypadkach bardzo słabego organizmu wcześniaka -chroni przed krwotokami wew.Ale podawanie jej zdrowym niemowlakom to dla mnie nieporozumienie.Laila dostaje 2 krople D -co drugi dzień i cebion 3-5 kropli też co 2dni.
D potrzebna ale trzeba bardzo uważać na przedawkowanie szczególnie teraz kiedy maluszki dużo na słońcu siedzą.
 
Wit K to ''odkrycie '' ostatnich lat -jak moje starsze córki się rodziły to nikt o niej nie słyszał....Może przydatna w wypadkach bardzo słabego organizmu wcześniaka -chroni przed krwotokami wew.Ale podawanie jej zdrowym niemowlakom to dla mnie nieporozumienie.Laila dostaje 2 krople D -co drugi dzień i cebion 3-5 kropli też co 2dni.
D potrzebna ale trzeba bardzo uważać na przedawkowanie szczególnie teraz kiedy maluszki dużo na słońcu siedzą.

No dokładnie "odkryli" ją w 2007 roku i od tego czasu z marszu wszsytkim każa podawać, a moja dzidzia miała takie kolki po wit K, ze sama jej odstawiłam, po 5 dniu zycia i od tego momentu moje dziecko było spokojne, później przyszła położna środowiskowa i powiedziała, ze dobrze zrobiłam i w 3 tyg jak byłam u lekarza, to też powiedziała, ze jeśli dziecku nie służyło, to dobrze że odstawiłam. A jeszcze chodziło że są różne witaminy K, różnych producentów i moja mogła być uczulona na jeden ze składników tej witaminy
 
przy wypisie ze szpitala zalecili nam podawac wit K do 3 mż na poczatku podawalam taka wyciskana z kapsulki ale w koncu przerwalam i moze z miesiac dawalam a to przez to ze wlasnei wymyslili ja teraz a kiedys nikt o tym nie slyszal moja znajoma rodzila w innym szpitalu i jej np nie kazali takze odstawilam z tego co wiem to dziecko po porodzie dostaje jakas jednorazowa dawke tej witaminki
 
jej a ja wogole nie podaje witaminy D3 !!!!!!!!!!!
Ale ona chyba jest w mleku modyfikowanym?!
Witamina D nie występuje w mleku modyfikowanym.To jest twz witamina słoneczna(tak mówią u mnie na uczelni)Należy ją podawać do pierwszego roku życia aby dziecko nie miało płaskostopia krzywicy i niedoboru wapnia.Bo witamina D wpływa na przyswajanie wapnia.
Co do witaminy K mój pediatra powiedział że należy je podawać tylko i wyłącznie do czasu kiedy karmi się piersią.Jeśli przestaje się karmić piersią należy odstawić witaminę K gdyz dziecko może przedawkować-witamina K występuje w mleku modyfikowanym.


A co do zdrówka mojego malca-wychodzą mu dwujki na dole z obu stron.Dla tego może mieć katar.Osłuchowo wszystko w pożądku.Mały waży dokładnie 10440.Na wszelki wypadek gdyby mocno gorączkował i pojawił się kaszel wypisała nam antybiotyk.
 
Aaaa bym zapomniała gdy powiedziałam pediatrze że Oliemu ostatnio główka się poci jakby się wystraszyła i kazała małemu podawać nie 2 a 3 krople witaminy D-ciekawi mnie dla czego ale poczytam sobie gdzieś;-)
 
Mili w mleku modyfikowanym JEST wit D w poczatkowym w mniejszej ilosci w nastepnych w wiekszej ale to wraz za malo dla malucha dlatego trzeba uzupelniac. No a z tym poceniem glowki to jest jeden z objawow poczatkowej krzywicy (moze ale NIE MUSI bo czesto sie poci glowka przez wysilek np przy jedzeniu)
 
reklama
Do góry