reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maluszków

Dawno nie zaglądałam na forum, weszłam żeby zapytać o ząbki no i widzę ze temat na czasie. U nas też zaczęło się od nalotu, a teraz widzę że są takie jakby ubytki w jedynkach, takie ciemniejsze punkciki i jak przejadę po nich paznokciem to czuję że są to takie dziurki :/ martwi mnie to strasznie, bo mi też się okropnie zęby psują, mimo że o nie dbam. Miałam nadzieję że Amelkę to ominie :/
Za dwa tygodnie będę w Polsce to zobaczymy co dentystka powie :/

A co do ospy to Amelka też ją przechodziła (razem ze mną) jak miała 4 miesiące. Ona zniosła to dzilnie, za to ja myślałam że się wykończę.
Co do blizn to mała miała parę na czole, ale już ich nie widać, mi natomiast parę zostało, ale nie jest to jakoś mocno widoczne.
 
reklama
U nas straszny problem z ząbkami:-( Filipowi prawdopodobnie zeszło szkliwo z ząbków z 1 i 2 na górze jedna 4 na górze ukruszona na dole jest ok. Mały nie daje umyć ząbków za nic w świecie próbowałam już wszystkiego na dole czasami umyje sam problem jest z górą więc myłam na siłe ale to jeszcze gorsze bo teraz strasznie się zraził.
dziś mamy wizytę u stomatologa zobaczymy co powie.

Problem zaczął się od jednej małej plamki na górnej jedynce myślałam ze to osad, po jakimś czasie zauważyłam że plamka jest coraz większa, sprawdziłam i poczułam takie wgłębienie, ale pomyślałam ze gdzieś uderzył i tak się ukruszyło. Nie minął miesiąc i problem dotyczył 4 zębów. Okropnie to wygląda:-(

Prawdopodobnie wszystko od picia z butelki podczas snu, mały do dziś nie zaśnie bez butelki z piciem.

Jak będziemy po wizycie napisze co i jak.
 
My jesteśmy po bilansie dwulatka. Waga 15 kg, wzrost 89 cm.
Mamy jednak skierowanie do chirurga dziecięcego:-(. Powodem są jąderka, które nie zeszły do worka mosznowego:-(-także czeka nas pewnie zabieg...:-(
 
ojej, Elaine wspolczuje - biedny Borysek, miejmy nadzieje ze to rutynowy zabieg i pojdzie szybko i sprawnie. My tez wczoraj bylysmy na bilansie - moja kruszynaka mierzy 84cm i waży 10,5kg. Czy mamy wśród wrzesniówek jeszcze lżejsze dziecko??!! Wyniki z krwi i moczu wzorowe, więc się cieszę, a tak wszystko ok. Jeszcze wizyta kontrolna u okulisty nas czeka, bo kiedys Małej delikatnie oczko uciekało.
 
u nas po bilansie ok, mały wazy 14.5 kg i mamy 90cm. Ja mam tylko mały problem, bo Bartuś ma przysłowiowe "x-sy" czyli krzywe po babci nóżki:(
 
u nas też po bilansie 14 kg i 92 cm- chyba będzie siatkarz po tatusiu, z ząbkami też się borykamy, ale powiem wam ,ze po fluoryzacji zatrzymała się próchnica , zniknęły czarne plamki tylko zostały ukruszone ząbki. Wydaje mi się ,że wszystko to wina tego sztucznego jedzonka, którym nas raczą w sklepach, barwniki, ulepszacze itp. wszystko to odbija się na ząbkach maluchów.Sama też zawaliłam, bo mały długo pił herbatkę w nocy oczywiście słodzoną, teraz robię mu bez cukru lub wodę. A jak u was z siku na nocnik?
 
reklama
My po bilansie. Mała mierzy 89, waży 11,750kg. Z siku na nocnik ciężko, próbowaliśmy, ale mała nie wola i tak odkładamy z braku czasu, ale muszę wziąć wolne i poważnie zając się tą sprawą:)
 
Do góry