reklama

Zdrowie naszych maluszków

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2012' rozpoczęty przez natalunia, 1 Luty 2012.

1. natalunia

natalunia mamusia :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Brakowało mi tego wątku -dolegliwościami naszych maleństw. Od kolek, po przeróżne inne choróbska...

----------------

Okazało się, że niechęć do cyca jest spowodowana pleśniawkami. Czy dla tak małego dzieciątka można pędzelkować buzię aphtinem? Są jakieś inne sposoby na pleśniawki?

2. Strzyga

Strzyga Matka Fanatyczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Natalunia - sól fizjologiczna i przemywać jałowym gazikiem. O Aphtin musiałabyś zapytać pediatry, acz mi się wydaje, że raczej nie.

3. reklama
  4. livastrid

livastrid 2010 & 2012

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    daktarin oral? a moze fiolet gencjanowy?

nie wiem czy bym pedzelkowala buzie boraksem

5. Marciaa

Marciaa Mamma 04.2010 i 02.2012

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    aphtin raczej tak i WODNY roztwór gencjany

6. ewelina26k

ewelina26k Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    moja położna mówiła, ze można

7. fazerkamm

fazerkamm Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    ja żeby zapobiec codziennie w kąpieli czyszczę mu różkiem pieluchy tetrowej z wodą :)

a co na ciemieniuchę? codziennie też główka jest smarowana oliwką i czesane są włoski a mimo tego wydaje mi się że zrobiła mu się malusia ciemieniucha na główce :/ i też chyba na uszach mu się zrobiło :/ i na brwiach.. ale z brwiami sobie już poradziłam z uszami walczę.. no i dzisiaj doszła ta główka :/ ... od czego to się w ogóle robi??

8. Kasia_ZG

Kasia_ZG Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Natalunia świetny wątek - dziękuję.

Kurcze ja karmię tylko cycem a nic nie robię aby się nie pojawiły pleśniawki, to co powinnam jakoś temu zapobiegać czy nic raczej nie robić ? :confused:

Czy Wasze maluchy tez mają zimne rączki ? nasza mała ma bardzo często zimne rączki.

9. Citronka

Citronka Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ja buźkę czyszczę potyczkami i przegotowana woda. Robię to często bo Wojtusiowi mocno się ulewa i ma otem bardzo biało w buzi no i potem nie wiem czy to mleczko czy pleśniawka.

10. reklama
  11. Kasia_ZG

Kasia_ZG Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ok to ja też zacznę, na pewno nie zaszkodzi ;-)

12. Strzyga

Strzyga Matka Fanatyczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Citronka - ja bym się patyczkami bała - mały jest ruchliwy i mógłby się na taki patyczek nadziać przypadkiem (na samą myśl mnie ciarki przechodzą...). Ciocia doradzała jałowe gaziki, ale stwierdziłam, ze bez sensu i używam płatków kosmetycznych zamoczonych albo w wodzie albo w soli fizjologicznej. Tyle, że chyba muszę zacząć robić to częściej.

My mamy za sobą pierwszą kolkę - i kompletna konsternacja, bo okazało się, że wodę koperkową można używać dopiero po ukończeniu przez dziecko miesiąca, a żadnych innych specyfików w domu nie mieliśmy :( Pomogły: długa kąpiel w ciepłej wodzie, magiczne ręce P. i leżenie na brzuszku (po kąpieli, jak juz się troszkę rozluźnił, bo wcześniej za bardzo go bolało).

Poleć forum