reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maluszków

Czy to możliwe, żeby u mojego Olka zaczynało się ząbkowanie...? Bo marudny bardziej niż zwykle, pcha straszliwie rączki do buzi, czasami aż nie da się butli czy smoka wetknąć bo rąsią próbuje sobie coś tam gmyrać, no i do tego jak zaśnie to mu ślina leci. Nie było takich objawów wcześniej :/
Wiem że to zbyt wcześnie, ale skoro są gryzaki od 2 miesiąca to chyba zdarzają się maluchy którym jest to potrzebne? Dziąsełek rozpulchnionych ani zaczerwienionych nie ma, ale wiadomo że nie musi być wszystko na raz.
 
reklama
Viltutto ja bym predzej obstawiala skok rozwojowy. Pisalam kiedys o tym na glownym watku i podawalam linki. Akurat tygodnie Wam sie zgadzaja. Chociaz zabki zdarzaja sie juz w 3 miesiacu no a objawy pojawiaja sie nawet do kilku tygodni wczesniej.
 
Viltutti, a plesniawki albo cos w tym stylu wykluczasz?

U nas z ciekawostek przyrodniczych wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ostatnio na alergie na krowie mleko, w czystej postaci. Jogurty, sery itd sa ok, ale po nieprzetworzonym mleku i smietanie maly sie robi caly w kropki i brzuch go okropnie meczy, ulewa, ma straszne gazy a w kupce sluz :(
Do tego na samych koncowkach uszu pojawila mu sie ciemieniucha. Kupilam na nis zel z serii Emolium i zobaczymy czy cos pomoze.

Marcia, masz moze jeszcze ten link? Moglabys wkleic tu albo wyslac mi na priv?
 
Dziewczyny, mamy wieczny problem z odparzeniami pupy. Zmieniamy Emilci pampersy co 2-3 godziny, nie używamy chusteczek, a i tak co kilka dni ta pupa jest czerwona. Ledwo wyleczymy i znowu :( macie jakieś maści do polecenia? Czy może ta mąka ziemniaczana faktycznie pomaga? Doradźcie coś. Do tej pory używałam Bepanthen, Tormantalum i Sudocrem.
 
Dziewczyny, mamy wieczny problem z odparzeniami pupy. Zmieniamy Emilci pampersy co 2-3 godziny, nie używamy chusteczek, a i tak co kilka dni ta pupa jest czerwona. Ledwo wyleczymy i znowu :( macie jakieś maści do polecenia? Czy może ta mąka ziemniaczana faktycznie pomaga? Doradźcie coś. Do tej pory używałam Bepanthen, Tormantalum i Sudocrem.


Oj mąki ziemniaczanej nie polecam:no::no: Ja popełniłam ten błąd przy starszaku-skutek-rany w pachwinach i płacz nawet przy kąpaniu:wściekła/y: Z tej mąki robiło się "ciasto" i było jeszcze gorzej!!!! potem wyleczyliśmy to Sudocremem.
Teraz też dupka była czerwona i Bephanten nic nie pomagał. Smarowałam grubo Sudocremem i dupka jak nowa:tak: Nawet położna mi tak poradziła. A jak nic nie pomaga to idz do pediatry-da wam maść antybakteryjna i malutka nie będzie się męczyła.
 
U nas przy dwójce wystarcza sam linomag. Pomagał nawet jak się Oliwia mocno podrapała (a lubi sobie włożyć rękę pod pampersa:-O ). Odpukać nie miałam jeszcze do czynienia z niczym wiecej poza zaczerwienieniem.
 
Ja używam puder z J&J i Sudocrem na przemian, po kupie pupę obowiązkowo przemywam ciepła wodą i wacikiem i nie mamy żadnych problemów.
Na buzi pojawiły się krostki, które w sumie nie wyglądają źle ale tylko do momentu płaczu czy wysiłku.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
U nas też pojawiło się odparzenie. Walczę różnymi sposobami, przemywam pupcię, smaruję na przemian linomagiem i sudokremem. Ale zamiast lepiej jest coraz gorzej. Już sama nie wiem co używać.
Może nie byłoby tego problemu gdyby mała nie robiła tak często kupy, a ona robi co 2-3 godziny.
 
reklama
Do góry