reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie naszych maluszków

Truskawkowa właśnie zaczęłam tak robić.
Mam nadzieję, że przejdzie. A jak nie to w czwartek idziemy na szczepienie to zapytam co robić. Tylko znowu głupio mi, że doprowadziłam dziecko do takiego stanu :zawstydzona/y:
Jeszcze słyszałam, że można smarować fioletem gencjany, ale jeszcze tego nie stosowałam.
 
reklama
Edysiek, ja na razie z małą nie mam problemu odparzeń, ale synek miał i to naprawdę silne. Za radą położnej myłam pupę po każdej nawet najmniejszej kupie wodą i kostką iwostin (nie mydłem), potem dokładnie wycierałam i kładłam na brzuszku na tetrze żeby się porządnie przewietrzyła. Dodatkowo ze 2 razy dziennie po umyciu smarowałam pupę roztworem nadmanganianu potasu - do miseczki z wodą wsypujemy 1-2 kryształki tak aby kolor był lekko różowy, do tego łyżeczka mąki ziemniaczanej i w tym maczałam wacik, na pupę i do wietrzenia. A jak synek był większy to dziewczyny z forum poradziły mi po prostu sypać mąką ziemniaczaną po umyciu przed zapięciem pieluchy i to sporą ilość. Powiem Ci że działało cudnie choć podobno nie powinno się używać mąki...
 
Edysiek

jak bedziesz u lekarza popros o maść robiona z lanolina...my tez mielismy problem z Oli pupka bo robiła zielone kupy i bardzo sobie przez to odparzała i mamy tą maść i jest bez odparzen wiec polecam bo sudocream nam nie pomogl wcale:/
 
Dziewczyny robicie coś lub stosujecie do czyszczenia białego nalotu na języku u dzieciaków ? Boję się, że zrobią mu się jakieś afty :/


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom mobile app
 
Edysiek, dzieki za namiary na ten krem, przy najblizszej okazji sie zaopatrze.

Hm, ja mam takie nakladki na palec do czyszczenia dziasel i cos co przypomina szczotke do zebow ale bez wloskow, ale przyznam ze jeszcze ani razu sie nie odwazylam uzyc. Moze jezyk tez tym mozna oczyscic?
 
reklama
Buzię czyścimy nałożonym na palec jałowym gazikiem i przegotowaną wodą. Póki co buźka czysta, języka za bardzo czyścić mi się nie udaje, ucieka, chowa
 
Do góry