reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

Tiger no właśnie ma podobno jeszcze tę maź płodową, pstrykam mu disnemar i jak widzę to wyciągam, ale nie wiem czy 2 tygodnie po porodzie jeszcze ta maź mogłaby siedziec w nosku??
Nikita właśnie o to chodzi, że na noc łóżeczko jest przysunięte do naszego łóżka, Mały śpi 40 cm ode mnie, a ja i tak nie słyszę... Ba! Jak kiedyś Go karmiłam i nie przeniosłam do Jego łóżeczka, to podobno uderzyłam Go ręką, on zaczął płakac i dopiero mąż się obudził i Go przeniósł... Teraz już nie czekam aż zaśnie twardo, tylko od razu Go przenoszę.
 
reklama
ojej, Estragon, to jak w takiej sytuacji się nie budzisz to znak że jesteś totalnie przemęczona biedactwo! Spróbuj sobie jakąś dodatkową pomoc przy małym załatwić, żebyś mogła trochę bardziej odpocząć, niech to będzie chociaż godzinka w dzień, niech jakaś doświadczona koleżanka do Ciebie zajrzy i pomoże. Albo mamę poproś żeby przez godzinkę się zajęła małym a Ty się prześpij, weź kapiel relaksującą albo zrób coś innego dla Siebie.
Pewnie odpiszesz że mama Ci pomaga przy nim i masz te chwile wytchnienia, ale powiedz szczerze czy w tym czasie relaksujesz się i odpoczywasz czy słuchasz oddechu małego i podskakujesz gdy tylko miauknie?

Daj sobie pomóc, nie wstydź siępowiedzieć że potrzebujesz tej pomocy, a nawet jak ktoś wtedy krzywo spojrzy to zdrowie Twoje i Karolka jest ważniejsze niż czyjeś wymysły:tak:

Nie daj sobie wmówić że skoro nie zajmujesz się w 100% małym sama to że jesteś niedobrą matką czy coś takiego! Nic z tych rzeczy! Ja usłyszałam kilkakrotnie że "Dawniej kobiety musiały sobie radzić same, z dziećmi, z domem i jeszcze w polu robiły". Ale kto przy tym dodaje że niemowlę godzinami w kołysce płakało bo matka nie miała dla niego czasu? Kto dodaje że mieszkano po kilkanaście osób w jednym pokoju, dziadki, teściowie, rodzeństwo itd., nieraz ktośtam się dzieckiem zajął? Kto wreszcie dodaje ile niemowląt umierało przed skończeniem pierwszego roku życia z powodu złej opieki? No?!

MUSISZ znaleźć czas na odpoczynek, jesteś człowiekiem a nie maszyną. Najważniejsze to kochać swoje dziecko, to ważniejsze niż zawsze czysta pielucha :-p
 
Ostatnia edycja:
W Gorzowie bierzesz skierowanie od pediatry i idziesz do poradni preluksacyjnej (na wizyte czekasz ok miesiaca)

w moim miescie jest tak samo:-) tyle ze nie trzeba skierowania u nas USG bioderek jest opbowiazkowe,poprostu dzwoni sie do poradni i sie zapisuje chodz kolejki duze bo nawet po 6 tyg
 
Dziewczyny mam do was pytanie, bo mojej małej chyba zaczeło ropieć oczko:-(, narazie przemywam tylko solą fizjologiczna...czy u was też oczka ropieją?

I jeszcze mam takie pytanie czy jak nie zużyję całej fiolki tej wody to nastepnym razem mogę ją użyc czy już lepiej wziąć nowoą??
 
Julita mi położne w szk. rodzenia mówiły, że jak nie zużyjesz całej fiolki to reszta do kosza
 
reklama
Dziewczyny mam do was pytanie, bo mojej małej chyba zaczeło ropieć oczko:-(, narazie przemywam tylko solą fizjologiczna...czy u was też oczka ropieją?

I jeszcze mam takie pytanie czy jak nie zużyję całej fiolki tej wody to nastepnym razem mogę ją użyc czy już lepiej wziąć nowoą??

Reszta do kosza - ja mam psa - to, to co zostaje przecieram na waciku oczy psu :)

BTW - jesli zaczyna cos dziac sie z oczkiem - ropnienie... to trzeba masować ta kuleczkę w kąciku oczka dziecka.
Małym paluszkiem - opuszkiem, pod kanalikiem łzowym jest tak guleczka-kropeczka i tą kropeczkę trzeba masowac (lekko masujac ruchami okręznymi) dla udraznienia kanalika...
 
Do góry