reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

Ja będę kąpała codziennie, tylko raz w oilatum, raz w wodzie + mydełko, ale kąpiel będzie codziennie jako część wieczornego rytuału zasypiania. "Rytuału" od początku, "zasypiania" - jak się uda przyzwyczaić do spania w nocy hehe, wiem że może nie być tak łatwo;-)

Dokładnie :) Też mam zamiar uczynić z tego swego rodzaju rytuał :p Na ile to wyjdzie to się okaże :)
 
reklama
u nas poki co nie wychodzi bo mala dlugo spi i bywa ze jak ona jest gotowa na kapiel to my padamy na twarz ale mamy plan jakos to uregulowac w tym tygodniu. nie bedzie kapana tylko wtedy kiedy tatus bedzie pracowal do pozna.
 
mam pytanko- jak często kąpiecie Wasze maleństwa???
nam położna mówiła, że teraz są takie zalecenia, żeby kąpac jak najrzadziej, najlepiej 2 razy w tygodniu, szook normalnie. My kąpiemy codziennie i to jednak ja trzymam maluszka, a mąż szoruje:p. Acha! No i mamy nie używac myjek, gąbek itd, więc myjemy rękami. Jak to wygląda u Was?
U nas mała jest kąpana codziennie, używamy płynu z Nivea, raz ja trzymam mała a raz mąż:)
Ale też jestem za tym żeby myć maszluszki codziennie, tym bardziej że jest ciepło i dzieciaczki będą się pocić...
 
no jak sie juz goraco zrobi to jasne ze trzeba codziennie. my poki co chcielismy zeby mala oswoila sie z klimatem i bakteriami w naszym mieszkaniu, dlatego tez nie byla kapana codziennie, w takiej sytuacji wazne jest jednak zeby dbac o czystosc pupy i przemywac jesli sie mlekiem zabrudzi przy ssaniu piersi albo ulewaniu. kapiele podobaja jej sie coraz bardziej ale dzis niestety tatus w pracy.
 
Ja co prawda dzieciaczka jeszcze przy sobie nie mam ale położona w szkole rodzenia bardzo fajnie i trafnie odpowiedziała na takie właśnie pytanie odnośnie częstości kąpania jednemu z tatusiów a mianowicie kiedy zapytał czy niemowlaka trzeba kąpać codziennie, ona odpowiedziała "a pan się kąpie codziennie?". Także codziennie, co chyba jest naturalne i oczywiste :)
"moja" położna wypowiedziała się ostatnio dokładnie w ten sam sposób ;-)
 
ojjj Nikita, nie jest to łatwe, my chcieliśmy kąpac o 20, zawsze o tej samej porze, jak mąż już jest w domu, ale jak Mały zasnął godzinkę wcześniej to już nie jest takie łatwe. No i nie wiem dlaczego, ale u nas kąpiel nie działa usypiająco tylko wybudzająco:/
 
mam pytanko- jak często kąpiecie Wasze maleństwa???
nam położna mówiła, że teraz są takie zalecenia, żeby kąpac jak najrzadziej, najlepiej 2 razy w tygodniu, szook normalnie. My kąpiemy codziennie i to jednak ja trzymam maluszka, a mąż szoruje:p. Acha! No i mamy nie używac myjek, gąbek itd, więc myjemy rękami. Jak to wygląda u Was?

na poczatku kapalam co 2 dni, teraz codziennie
 
Ja mam wprawę, kąpałam już dzieciaczki i myślę że bez męża sobie też poradzę, ewentualnie mi mama pomoże. Mąż co drugi dzień pracuje do 20tej. No i zobaczymy, siostrzeńców kąpałam o 19tej, wtedy starsze oglądały bajkę a kąpało się maleństwa:tak:

Ale czemu u Was wybudzająco kąpiel działa to nie wiem... Może jeszcze nerwowi przy tym jesteście i mały to wyczuwa? Albo dużo hałasu jest przy tym, no nie wiem...
 
Estragon a jakoś to uzasadniła dlaczego tylko 2 razy w tygodniu?
Ja zamierzam kąpać maluszka codziennie i mam nadzieje że rzeczywistość okaże się tak piękna jak plany:)
 
reklama
Do góry