reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

Witam
Życzę wszystkim chorowitkom zdrówka.

Mam pytanie z innej beczki.
Czy możecie mi polecić jakieś książki odpowiednie dla trzylatka poruszające tematykę uczuć. Jest tego mnóstwo ale nie wiem co będzie odpowiednie dla naszej grupy wiekowej.
Ostatnio postanowiłam zacząć pracować nad, jak to pięknie nazwano "inteligencją emocjonalną" mojej pociechy. :-D
 
reklama
No i teraz nie wiem co mam robić, ostatnio jak byliśmy u logopedy pani zauważyła że młod używa lewej ręki i powiedziała żeby sprawdzić którą nogą kopie piłkę i przez które oko patrzy przez dziurkę od klucza, bądz tubę, jeśli przez prawe i prawą nogą to przekładać jej wszystko do prawej ręki.
no więc dałam jej rolkę po papierze toaletowym i jak ją miała w lewej ręce patrzyła przez lewe oko, jak w prawej to przez prawe, piłkę kopie raczej prawą nogą.

ALE ona zdecydowanie woli robić wszystko lewą, i lepiej jej to wychodzi.
 
Karol jest leworęczny i nie zamierzam go uczyć praworęczności. A co to ma za znaczenie którą nogą kopie czy którym okiem patrzy?

ok, poczytałam o leworęczności i głupota z tym przekładaniem. Nawet jeśli Maja używa prawej nogi itd, to jest coś takiego jak lateralizacja skrzyżowana albo nieustalona. Moja siostra jest leworęczna i już 25 lat temu nie zalecano przekladania. To jakaś stara szkoła z tym przekładaniem, babcia mojemu tacie 50 lat temu przekladała. No chyba, że są jakieś przesłanki ku temu, o których z barku dogłębnej wiedzy nie mam pojęcia?

http://www.benc.pl/czytelnia/455/leworecznosc-u-dzieci-akceptowac-czy-oduczac/
 
Ostatnia edycja:
Julita ja bym zostawila tak jak jest.
sama jestem leworeczna a np. Nozyczki trzymam w rawej rece, lyzka tez potrafie jesc prawa reka.

estragon tak, moja babcia byla leworeczna to w czasach powojennych czy wojennych kazali jej prawa pisac, za to byla bita po rekach wiec babcia chcac nie chcac stala sie praworeczna...
 
ja tez mialam kolege ktory byl 'obureczny',w zeszycie pissal prawa reka a na tablicy lewa,ale czasami ciezko bylo cos pzreczytac:baffled:

ja bym zostawila tak jak jest,czas pokaze
 
reklama
młody dostał skierowanie do laryngologa i do alergologa terminy na nfz to czerwiec, masakra:angry:!!
a prywatnie? na dziś popołudniu!
 
reklama
Do góry