reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zdrowie,wychowanie i rozwój naszych dzieciaczków

Witajcie dziewczyny,
też jestem majową mamą. zwracam się o was z pyatniem na temat szczepienia na pneumokoki i meningokoki. Moja córeczka miała problemy neurologiczne i jestem pod opieką neurologa teraz w zasadzie wszystko jest ok. jak byłam na wizycie m-ce temu to radził mi albym zaszczepiła ją na pneumokoki i meningokoki jak skończy roczek. czy orientujecie sie jak wyglądają te szczepienia- ile dawek, jaki koszt? i jeszcze jedno- nie za późno na to szczepienie?
jak gdzes jest juz ten wątek to proszę o przekierowanie.
Pozdrawiam
 
reklama
Witajcie dziewczyny,
też jestem majową mamą. zwracam się o was z pyatniem na temat szczepienia na pneumokoki i meningokoki. Moja córeczka miała problemy neurologiczne i jestem pod opieką neurologa teraz w zasadzie wszystko jest ok. jak byłam na wizycie m-ce temu to radził mi albym zaszczepiła ją na pneumokoki i meningokoki jak skończy roczek. czy orientujecie sie jak wyglądają te szczepienia- ile dawek, jaki koszt? i jeszcze jedno- nie za późno na to szczepienie?
jak gdzes jest juz ten wątek to proszę o przekierowanie.
Pozdrawiam

nie jest za późno na te szczepienia. Dzieci w wieku od 12-23 miesięcy otrzymują dwie dawki w odstępie przynajmniej 2 miesięcy. - koszt jednej dawki (w zależności od miasta) 280 zł- 350 zł.
 
estragon, byliscie na szczepieniu?
nie, bo zadzwonili do mnie, że 7 maja nie będzie tej lekarki i przeniosłam na 6 czerwca.

W ogóle podjęliśmy decyzję, że jednak nie szczepimy przeciwko odrze/różyczce/śwince, a pneumokoki dopiero jak skończy 2 latka.
 
my po wizycie kontrolnej.
mamy jeszcze podawać antybiotyk- do końca butelki,
wit. C 10 kropelek dziennie, euphorbium, i 3 razy (na noc) nurofen 2ml,
calcium jeszcze przez 14 dni.
gardło czyste, ale nadal nie pozbyliśmy sie kataru..

waga 9300 :-) wzrost 73 cm
 
Aga mogłabyś w wolnej chwili mi podać linka do tego euphorbium bo ja znajduję w doz.pl tylko taki dla dzieci powyżej 12 r.ż :( Może coś źle wpisuję?
 
reklama
my po wizycie kontrolnej.
mamy jeszcze podawać antybiotyk- do końca butelki,
wit. C 10 kropelek dziennie, euphorbium, i 3 razy (na noc) nurofen 2ml,
calcium jeszcze przez 14 dni.
gardło czyste, ale nadal nie pozbyliśmy sie kataru..

waga 9300 :-) wzrost 73 cm
Aga - dobrze, że został już tylko katar, no i Tomek z tych szczupłych jednak :-) podobne wymiary jak moja Tocha
 
Do góry