reklama

Zdrówko i pielęgnacja naszych krasnali:)

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lipcu 2010' rozpoczęty przez Nef, 20 Czerwiec 2011.

1. Nef

Nef Fanka BB :)

tego tematu mi brakowało, może zaginął w trakcie zawieruchy...

2. Nef

na pierwszy rzut, mycie zębów:)
    miałam różne szczoteczki, kupione w sklepie dla bobasów, silikonowe na palec, komplet do pierwszych ząbków - do masażu dziąseł, silikonowa i klasyczna.
    Po początkowym zachwycie, kiedy w okresie ząbkowania chętnie otwierała buźkę nie tyle do mycia, co do masażu dziąseł - teraz jest dramat. Gryzie, denerwuje się, wrzeszczy. Kupiłam w aptece pastę bez fluoru ale szczoteczka z włosiem babyono się nie nadaje, ma tylko 2 rzędy długiego włosia, które się mocno zgina.

Teraz znalazłam coś co się super sprawdza, wiec polecam. Kupione w rossmanie, szczoteczka Jordan, o taka
    JORDAN STEP 1 - Szczoteczka z gryzakiem! - Ciąża, Poród, Dziecko w Tik-tak.pl
    włos jest gęsty i krótki, a jednocześnie miękki. W dziurkę na rączce mozna włożyć palec i wygodniej chwycić szczoteczkę.

Teraz mycie ząbków jest dużo przyjemniejsze i dla mnie i dla bobasa:tak:

3. reklama
  4. eijf

eijf Fanka BB :)

5. Joaszka

Joaszka Fanka BB :)

u nas ani jordan, ani silikonowa się nie sprawdza...Zuzia gryzie szczoteczkę i zaciska buzię. Także mycie zębów to niezła gimnastyka.

nie wiem w którym wątku to umieścić i w sumie nas nie dotyczy już (albo dotyczy w przyszłości co niektóre;)

W ciąży lepiej spać na lewym boku - Kobieta - Newsweek.pl

6. Butterfly88

Butterfly88 Zakochana w Gwiazdeczce:)

7. Nef

ja muszę śpiewać "szczotko, szczotko, hej szczoteczko...", bo wtedy się cieszy i ładnie otwiera buzię do szorowania:-D

A obcinacie maluszkom włoski?
    Ja dzisiaj troszkę podcięłam tył, bo jakiś taki mechlaty. wykorzystałam, że siedzi na nociu. Wczesniej podcinałam przód i ma bardzo ładne, błyszczące włoski.

8. Butterfly88

Hmmm nie obcinałam jej jeszcze włosów ;-) ale eksperymentujemy :-p hihi i Zuzia choć czasem (żeby włoski nie leciały tak do oczu) dla dobra jej podpinamy włosy, to na początku wścieka się że dotykamy głowy (straaaaaaaaaaasznie tego nie lubi-czyszczenie nosa, uszu, czesanie?? nie!!:no:) to pod koniec gdy ma fryzurkę to śmieje się w glos widząc się w lustrze hihihi:-D:-p

czy dbając o uszy i ochronę przed słońcem, zakładacie zawsze na dwór czapkę dzieciom?? widziałam że wiele mam już nowordokom czapek nie zakłada. my mamy super czapeczkę ażurową białą, uszy osłania, jest przewiewna od góry a i przed słońcem chroni- odbija promienie biel.

zdarzało się że nie miała czapki na głowie ale jakoś w tej kwestii wolę być zapobiegliwa wiem jak dzieci cierpią gdy przewieją uszka...

Załączniki:

• page.jpg
      page.jpg
      Rozmiar pliku:
      111,3 KB
      Wyświetleń:
      24
    • DSC09720.jpg
      DSC09720.jpg
      Rozmiar pliku:
      42,8 KB
      Wyświetleń:
      16
    Ostatnia edycja: 27 Czerwiec 2011
  9. kropa501

kropa501 Fanka BB :)

Butterfly, my czapkę rzadko zakładamy, głównie taką z daszkiem albo kapelusz chroniący przed słońcem. Taką na uszka to tylko jak konkretny wiatr jest, albo mniej niż 17 stopni.

10. reklama
  11. Nef

ja zakładam kapelusik (z cieniuśkiego, przewiewnego materiału, najważniejsze jest rondo). Bardzo dbam o to, żeby słońce nie świeciło w oczy, czasami go bardzo mocno naciągam na twarz, jak np. Gosia zaśnie w wózku, a nie mam parasolki słonecznej.
    uszami teraz się nie przejmuję

12. Butterfly88

Podajecie nadal witaminę D3 ?

Poleć forum