reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrówko i pielęgnacja naszych krasnali:)

reklama
na pierwszy rzut, mycie zębów:)
miałam różne szczoteczki, kupione w sklepie dla bobasów, silikonowe na palec, komplet do pierwszych ząbków - do masażu dziąseł, silikonowa i klasyczna.
Po początkowym zachwycie, kiedy w okresie ząbkowania chętnie otwierała buźkę nie tyle do mycia, co do masażu dziąseł - teraz jest dramat. Gryzie, denerwuje się, wrzeszczy. Kupiłam w aptece pastę bez fluoru ale szczoteczka z włosiem babyono się nie nadaje, ma tylko 2 rzędy długiego włosia, które się mocno zgina.

Teraz znalazłam coś co się super sprawdza, wiec polecam. Kupione w rossmanie, szczoteczka Jordan, o taka
JORDAN STEP 1 - Szczoteczka z gryzakiem! - Ciąża, Poród, Dziecko w Tik-tak.pl
włos jest gęsty i krótki, a jednocześnie miękki. W dziurkę na rączce mozna włożyć palec i wygodniej chwycić szczoteczkę.

Teraz mycie ząbków jest dużo przyjemniejsze i dla mnie i dla bobasa:tak:
 
ja muszę śpiewać "szczotko, szczotko, hej szczoteczko...", bo wtedy się cieszy i ładnie otwiera buzię do szorowania:-D


A obcinacie maluszkom włoski?
Ja dzisiaj troszkę podcięłam tył, bo jakiś taki mechlaty. wykorzystałam, że siedzi na nociu. Wczesniej podcinałam przód i ma bardzo ładne, błyszczące włoski.
 
Hmmm nie obcinałam jej jeszcze włosów ;-) ale eksperymentujemy :-p hihi i Zuzia choć czasem (żeby włoski nie leciały tak do oczu) dla dobra jej podpinamy włosy, to na początku wścieka się że dotykamy głowy (straaaaaaaaaaasznie tego nie lubi-czyszczenie nosa, uszu, czesanie?? nie!!:no:) to pod koniec gdy ma fryzurkę to śmieje się w glos widząc się w lustrze hihihi:-D:-p


czy dbając o uszy i ochronę przed słońcem, zakładacie zawsze na dwór czapkę dzieciom?? widziałam że wiele mam już nowordokom czapek nie zakłada. my mamy super czapeczkę ażurową białą, uszy osłania, jest przewiewna od góry a i przed słońcem chroni- odbija promienie biel.

zdarzało się że nie miała czapki na głowie ale jakoś w tej kwestii wolę być zapobiegliwa wiem jak dzieci cierpią gdy przewieją uszka...
 

Załączniki

  • page.jpg
    page.jpg
    35,5 KB · Wyświetleń: 228
  • DSC09720.jpg
    DSC09720.jpg
    42,8 KB · Wyświetleń: 229
Ostatnia edycja:
ja zakładam kapelusik (z cieniuśkiego, przewiewnego materiału, najważniejsze jest rondo). Bardzo dbam o to, żeby słońce nie świeciło w oczy, czasami go bardzo mocno naciągam na twarz, jak np. Gosia zaśnie w wózku, a nie mam parasolki słonecznej.
uszami teraz się nie przejmuję
 
reklama
Do góry