reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowy zarodek i brak implantacji. Poradzcie proszę.

MagiM

Aktywna w BB
Dołączył(a)
30 Lipiec 2022
Postów
76
Cześć dziewczyny,

Jak w temacie. Miałam transfer przebadanego genetycznie zarodka, blastocysta 5ab.Nie przyjął się. Endometrium 9 mm, progesteron ok. Brałam też prednison i lek na rzedzenie krwi.Te leki były na wszelki wypadek. Po nieudanym transferze,czysta juz od prednisonu zrobiłam immunologie I wyniki wyszły takie sobie (lekarz określił je jako "graniczne", blisko normy ale jednak przekroczone),mam je niebawem powtórzyć. Z racji wieku jest mi ciężko uzyskać zdrowe zarodki i nie chciałabym eksperymentować przy możliwym przyszłym transferze. Poradzcie proszę, co by było warto jeszcze przebadac, jakie są wasze doświadczenia. Dzięki i dobrego dnia 🙂
 
reklama
Cześć dziewczyny,

Jak w temacie. Miałam transfer przebadanego genetycznie zarodka, blastocysta 5ab.Nie przyjął się. Endometrium 9 mm, progesteron ok. Brałam też prednison i lek na rzedzenie krwi.Te leki były na wszelki wypadek. Po nieudanym transferze,czysta juz od prednisonu zrobiłam immunologie I wyniki wyszły takie sobie (lekarz określił je jako "graniczne", blisko normy ale jednak przekroczone),mam je niebawem powtórzyć. Z racji wieku jest mi ciężko uzyskać zdrowe zarodki i nie chciałabym eksperymentować przy możliwym przyszłym transferze. Poradzcie proszę, co by było warto jeszcze przebadac, jakie są wasze doświadczenia. Dzięki i dobrego dnia 🙂
Badałaś KIR? Warto zrobić-można ewentualnie wprowadzić leczenie jeśli wyjdzie brak kilku KIR implantacyjnych.
 
tutaj musi lekarz się dokopać co jest przyczyną, którą może być nawet niski poziom wit D. Jest bardzo dużo powodów braku implantacji. Ja bym zasięgnęła porady drugieigo lekarza, teraz można to zrobić online. Jednym z najlepszych lekarzy jeżeli chodzi o invitro jest prof. Łukaszuk, u niego też bardzo duża wiedza o PGD/PGS NGS, które też trzeba umieć robić.
 
reklama
Hej, my to samo przechodziliśmy. 4 transferu i za 5tym się udało. Brałam heparynę i aspirynę.
Teraz staramy sie o drugie. Aby zapewnić sobie więcej szans powodzenie poszlismy do immunologa. Byliśmy na wizycie u immunologa (mieszkamy za granicą) i dostaliśmy wynik, według którego muszę przyjąć serię leków przed transferem embriona ok 3 miesiace i w czasie ciąży.

Jakie masz doswiadczenie z inmunologia? Mamy mieszane uczucia. Ginekolog i inmunolog to dwa różne światy niewspółpracujący ze sobą. Właściwie musimy zdecydować na własną rękę opierając się na immunologii czy chcemy próbować zapobiedz kolejnym niepowodzeniem transferu. Obawiam się braniu 5 leków na raz... już zaczęłam od 2,5 miesiąca hidroxicloroquina, która wartość TNF zamiast sie obniżyć to wzrosła.
Takie coś mi wynalazł immunolog:
1696973047694.png


Zalecono mi heparynę + hidroxicloroquina (HCQ) + pentoxyfilina + niskie dawki prednisona + G-CSF

Dzięki z góry za komentarz
 
Do góry