reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby idą....czyli jak radzicie sobie z ząbkowaniem u malucha?

No to może być ząbkowanie.
Mój starszy syn cały ten okres przeszedł bez żadnych oznak w postaci temperatury czy innych takich...

Młodszy synuś przy drugim ząbku dostał ponad 39 stopni gorączki:szok:. Dostał czopka i sytuacja się unormowała, a rano zauważyłam jego "nowy nabytek":tak:.

Nie mniej jednak każde dziecko nieco inaczej przechodzi ząbkowanie. Trzeba uważnie obserwować. W każdym razie cierpliwość jest potrzebna...
 
reklama
Witam! Mój 7-miesięczny synek ma już dwa ząbki. Dwa tygodnie przed pojawieniem sie pierwszego ząbka miał wszystkie objawy typowe dla ząbkowania. To było straszne!!!!!!!!!! Dwa dni tylko u mnie na rękach biedactwo! Drugi wyszedł dokładnie za 10 dni zupełnie bez żadnych objawów. Ciekawa jestem jak będzie teraz z następnymi ? a jak u Waszych dzieciaczków?
 
Hej, mój synek ma 8 miesięcy i 2 ząbki wyszły mu miesiąc temu czyli tak jak u ciebie, teraz znowu cierpi więc pewnie następne mu wyjdą:-), Ignaś bardzo się ślini, wszystko gryzie i pojękuje, ma mniejszy apetyt i budzi się w nocy - takie to są objawy, a napisz jakie są u was? jestem ciekawa czy też tak jak u nas. pozdrawiam
 
U nas dokładnie to samo : ślinienie , gryzienie wszystkiego co się da , popłakuje na szczęście apetytu nie stracił , a bałam się bo jeszcze karmię go piersią . Słyszałam że dzieci wtedy nie chcą ssać - wiadomo dziąsełka bolą . Najgorsze to że był wtedy bardzo apatyczny , byliśmy z nim nawet u pediatry , bałam się że może jest chory. Na szczęście po dwóch dniach znowu śmiał się jak wcześniej! Pozdrawiam
 
moja córka niedawno kończyła roczek, do dziś myślałam że ma 4 ząbki- dwie jedynki na dole i do góry,ale podczas wygłupów tak się śmiała że wypatrzyłam na samym końcu ząbka i byłam w szoku, poszukałam i był to chyba ostatni lub przedostatni ząbek, bardzo się wystraszyłam i sprawdziłam góre a tam trojka i czwórka:szok::szok::szok:
takze na dole ma 3 ząbki a do góry 4. teraz moje pytanie czy to iż dziecku wychodzą ząbki nie pokolei ma wpływ na inne ząbki? boję się że te mogą przeszkadzac dla nowych które się będą wybijac i że będa krzywe bo nie bedzie dla nich miejsca:no:
 
dziecku nie wychodzą ząbki po kolei i nie masz się co martwić :-Dwszystko się ładnie poprzesuwa ;-):tak:

najcześciej wychodzą pierwsze jedynki potem dwójki czwórki i trójki na końcu piątki ale bywa różnie ;-) moja miała niektóre czwórki szybciej niż dwójki

a co do ząbka piątki to pewnie to czwórka wychodzą bardzo daleko i można się pomylić ale kto wie może

mojej dopiero wyszły niedawno 2 piątki a ma prawie 2 latka :tak:
 
Moja Niunia ma rok i 2 m-ce i 10 ząbków.Tylko że też wychodzą jej tak śmiesznie nie po kolei.U góry ma 2 jedynki i 2 czwórki,a na dole 2 jedynki,2 dwójki i 2 czwórki hehe :-) A gdzie dwójki na górze?Śmiesznie to wygląda:-)
 
reklama
dzis poczulam juz pod palcem ostre konce zabka badz zabkow na dole czy ktoras z was wie ile tak jest przed calkowitym ich wyjsciem,czy to juz blisko?
 
Do góry