reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby idą....czyli jak radzicie sobie z ząbkowaniem u malucha?

elfica u nas też mini-katarek (zapomniałam napisać)
o ile wiem, przy ząbkowaniu mogą takie objawy występować, więc życzę zdrowia i szybkiego, bezbolesnego ząbkowania:tak:
 
reklama
Nas w czasie ząbkowania ratował ibufen. Bo to i przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Dawałam tylko przed snem, żeby moje kochanie przynajmniej nockę przespało, bo w dzień to jakoś sobie z bólem radziliśmy.
 
Ja też jakby co to polecam Ibufen - uśmierzy ból przy ząbkowaniu, zbije temperaturę, a przy okazji podziała przeciwzapalnie. I w smaku bardzo przyzwoity
 
Przy ząbkowaniu dziecko nie powinno gorączkować,chyba że złapało jakąś infekcję,a to możliwe,bo organizm jest osłabiony.Małamu dziecku najlepiej dawać czopek,jest najbespieczniejszy i szybko zadziała.
 
Wstyd się przyznać, ale ja nawet nie wiedziałam, że jest taki lek jak Ibufen i zawsze używałam panadolu i się wkurzałam, że kiepsko działa, ale jak piszecie, że ma takie dobre działanie, to chyba zmienię. A jak cenowo?
 
Takie objawy przy ząbkowaniu to normalne. Ja smarowałam dziąsełka takimi specjalnymi żelami na ząbkowanie. I czasmi wsadzałam czopki.Zyczę bezbolesnego ząbkowania.
 
Ja kupuję Ibufen za 11 zł. A moja córka zdecydowanie woli syrop od czopków, bo czopki dodatkowo ją stresują. Pozdrawiam
 
Co do panadolu to nie wiem, ale na pewno jest tańszy od Nurofenu, a mają identyczny skład. Co do panadolu i Ibufenu to skład maja inny: Ibufen zawiera ibuprofenum o własciwościach przeciwzapalnych, przeciwgorączkowych i przeciwbólowych, panadol zawiera paracetamol o własciwościach przeciwgorączkowych i przeciwbólowych. Dlatego ja wolę Ibufen.
 
reklama
Ja stosowałam calgel, ale nie wydaje mi się, żeby jakoś bardzo pomagał, co do czopków, to raczej marne szanse, żeby Staś dał sobie czopek włożyć. Natomiast rzeczywiście dobre doświadczenie mam z ibufenem, bo raz że mu pomaga, a dwa, że nie pluje nim po ścianach.
 
Do góry