reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby idą....czyli jak radzicie sobie z ząbkowaniem u malucha?

Witajcie dopiero dzisiaj znalazlam ta stronke ale widze ze jest tu duzo ciekawych informacji no temat zabkow jest u nas na czasie bo moj maly ma 8 msc i pchaja mu sie zeby na sile nie ma jedynek na wierzchu a juz dwojki wyszly no i strasznie marudny dzien i noc ale coz musimy wytrzymac a slini sie od ok 3 msc juz Pozdrawiam mamusie
 
reklama
kaśka1979 jest to możliwe a najlepszym tego przykładem jest moje dziecko w wieku 4 miesięcy miała już 2 dolne jedyneczki teraz ma 9 miesięcy i mamy juz 8 zębów i teraz w trakcie wychodzenia są trójeczki
 
Mój synek też tak miał juz w 4 miesiacu. Dziąsła miał napuchnięte, ślinił się, czasem marudził. Zęby mu wyszły dopiero w 8 miesiacu, ale czytałąm, że zabkowanie moze trwać właśnie juz wczesniej, nim zęby wyjdą na wierzch.Już wtedy, gdy kształtują się w dziąsłach.
 
Moja mala ma 4 mies i 3 tyg i od paru dni juz meczymy sie z tymi zabkami.Juz go czuc po palcem i widac .Mala niesamowicie sie meczy spi w dzien tylko 15 min i budzi sie z placzem ,za jakis czs znowu ja probuje polozyc spac ale nie spi jak kiedys po 2 godz .Piersi nie bardzo chce musi bardzo zglodniec i nie jest to takie dlugie karmienie jak wczesniej.Jak chce ja przytrzymac przy piersi niesamowicie ja gryzie na szystkie sposoby.Ale w nocy spi bardzo dobrze bo jest bardzo zmeczona po calym dniu .
Nie moge sie doczekac kiedy moje dziecko wroci do normy aby jej to tylko tak nie zostalo .
 
Moja coreczka od 3dni nie chce jesc:-(zawsze wypijala po 200ml mleka ,jadla kaszke,obiadek ,desrek a teraz mleka wypija max 100ml i to z kazdym dniem coraz mniej!kaszki lyzeczka nie tknie:no:obiadek zjada tylko pol sloiczka mimo ze zawsze jadla caly no i desrek zjada caly ale musze ja ostro zabawiac zeby jadla:baffled:poza tym jest bardzo marudna i robi luzne kupy(zawsze robila zbite)a takie podobno robi sie przy zabkowaniu...miesiac temu wyszly jej na raz 2dolne jedynki ale raczej bez objawowo wiec strasznie sie martwie:-:)-:)-(kontrol mamy dopiero za 2tyg wiec blagam doradzcie cos:zawstydzona/y:pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Moim zdaniem na razie nie masz co się denerwować,najprawdopodobniej jest tak jak podejrzewasz-ząbki.To że nie chce jeść za dużo to nic złego ważne jest że cokolwiek je,na pewno z powodu mniejszego apetytu nic jej grozi.Mojej córci jak idą ząbki to też traci apetyt.Luźna kupka to też z pewnością od ząbków.Często bywa tak że każdy nowy ząbek to inna rekacja.
Ali jak szły pierwsze ząbki to żadnych objawów nie było,teraz noce koszmarne ciągle budzi się z płaczem.
 
Ostatnia edycja:
Ja myślę, że powodów takiego stanu rzeczy może być tysiące. A może szykuje się jakaś infekcja. Panuje teraz jakiś wirus. Poczekalnie w przychodniach są pełne.
Na następne zęby zazwyczaj trzeba czekać dużo dłużej, niż miesiąc od pojawienia się dwóch pierwszych zębów. Obserwuj dziecko wnikliwie a jak będzie Cię nadal niepokoić zachowanie dziecka, idź do lekarza. Przecież nie musisz czekać dwóch tygodni na kontrol.
 
Ostatnia edycja:
Jak zabki pierwsze wyszly bezobjawowo to moze to byc raczej infekcja:tak:.
U nas nadal nic jesli chodzi o zabki ale moze juz powoli cos sie szykuje?
pozdrawiam
 
Tak sie zastanawiam i jestem ciekawa do ktorego miesiaca powinny wyjsc dziecku pierwsze zabki:confused:
Znajomej corcia nie miala az do 13 miesiaca a potem jak sie posypaly to jeden za drugim.
Moja corcia ma prawie 8 miesiecy i ani widu ani slychu, zadnego zabka nie ma jeszcze chociaz ja podobno zaczelam zabkowac jak mialam 9-10 miesiecy:tak:
Piszcie jak to bylo u was albo co o tym myslicie:tak:
 
reklama
witaj. u nas też nie ma jeszcze ząbków i jak na razie nie zapowiada się nic nowego. musimy być cierpliwe. pozdrawiam
 
Do góry