reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby idą....czyli jak radzicie sobie z ząbkowaniem u malucha?

reklama
ja czytałam że wiek ząbkowania u dziecka jest uwarunkowany genetycznie i jeśli rodzice albo chociaż jedno z nich późno zaopatrzyło się w uzębienie to po naszym maluchu też nie należy się spodziewać wczesnego ząbkowania:tak:. my z mężem pierwszymi ząbkami mogliśmy się pocieszyć w 8 i 10 miesiącu. Nasz Szymonek z dolna jedynką wystartował w wieku 7,5 miesiąca:-) i druga jest już w natarciu:-):-)
 
U nas pierwszy ząb wyszedł 19 marca(bezobjawowo)następny 25 marca(bezobjawowo),a kolejny 19 kwietnia(było trochę marudzenia)potem wyszły jeszcze dwa w miarę spokojnie,a teraz jest kosmos mała ciągle w nocy płacze widać już zarysy zębów ale nie chcą się przebić.Dlatego mogą to być ząbki,oczywiście jak bardzo się niepokoisz to idź do lekarza.Tak jak napisała agamal nie musisz czekać 2 tygodnie.I daj znać co tam lekarz powiedział.
 
A u nas dzis mala zmiana...mala rano marudzila lecz mleka nie tknela:no:dalam jej deserek z odrobina kaszki i zjadla,potem ladnie wypila soczek i nie marudzi juz bo teraz wydaje mi sie ze marudzila z glodu:baffled:ale mlekiem pluje.:wściekła/y:dzwonilam dzis do lekarki,ale powiedziala ze narazie wlasciwie to nic sie nie dzieje i mam przyjsc gdy wcale nie bedzie chciala jesc ,lub bedzie miala temp.mieszkam w szwecji i u nas lekarzy tacy wlasnie sa:angry:..nawet jak dziecko ma katar to odsylaja do domu bo nie ma temp.!!!
 
Ostatnia edycja:
Podobno jest taki zabawny wzór ale to raczej średnie gdzie ilość zębów równa sie ilość miesięcy - 6 :)
Gajce wyszły prawie jednocześnie 2 ząbki 2 tyg temu czyli jak miała 6.5 miesiąca
 
Mojemu synkowi wyszły dwa dolne ząbki prawie jednocześnie, zupełnie bezobjawowo i zupełnie nieoczekiwanie jak miał niespełna 4 miesiące i na tym narazie koniec.
 
Mój Młody chyba dosyć szybko zaczął ząbkować - i my nawet nie odczuliśmy tego... Prawie wcale nie marudził, nie gorączkował itp. Pierwsze kiełki pojawiły się u niego jak miał 5 miesięcy, teraz ma już 16 ząbków (a ma 15 miesięcy). Przy górnych czwórkach troszeczkę gorączkował i miał biegunkę. Zobaczymy jak będzie dalej... Życzę wszystkim brzdącom cudownych i zdrowych ząbków, niezależnie od tego kiedy się pojawiają...
 
U nas pierwsze ząbki- dwie dolne jedynki pojawiły sie na Walentynki:-) Mały miał 5 miesięcy i 4 dni. Nie było marudzenia, płaczu ani niczego. Do kompletu, w kwietniu zaczęły pojawiać sie na górze- i była jazda bo szły cztery ząbki na raz :szok: :tak: Górne jedynki i dwójki- była biegunka, gorączka, wysypka i wizyta u lekarza. Teraz idą dolne dwójki na szczęście jest spokojnie.
 
Tak jak wlasnie ja sie dowiadywalam to zalezy od genow ktore dziecko przejelo:tak:.
Maz mial 6 miesiecy jak pierwsze zabki zaczely sie pojawiac a ja jak wczesniej wspomnnialam 9-10 takze nadal czekamy chociaz od paru dni mla slini sie niesamowicie znowu i marudna jest, zobaczymy jak to bedzie;-).pozdrawiamy
 
reklama
chyba znalazlam przyczyne problemu.Oliwka poprostu zrobila sie okropnie wybredna:no:znudzilo sie jej mleko ryzowe,zbozowe,kukurydziane a dzis wypila ryzowowo-bananowe!i jej smakowalo:tak:niestety smaki sie w sklepie koncza:no:pozdrawiam i dziekuje za rady:tak:
 
Do góry