reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby idą....czyli jak radzicie sobie z ząbkowaniem u malucha?

reklama
Jakie jest\było zachowanie Waszych dzieci podczas ząbkowania?????
Mojemu synkowi przebijają się górne ząbki i zachowuje się tak jak za czasów kiedy miał kolki (gdy wychodziły dwa dolne nie było żadnych niepokojących objawów), pręży się, wygina ciałko, co chwilę płacze, piszczy, zaciska piąstki, cały czas chciałby na rękach, puszcza dużo bąków, płacze i pręży się także podczas jedzenia.
Jestem wykończona i przerażona jego zachowaniem, mam wrażenie jakby kolki wróciły.
Czy to normalne zachowanie dziecka podczas ząbkowania, czy może nie należy wiązać tego z ząbkowaniem, może to problemy z brzuchem np: po wprowadzeniu nowych pokarmów ??????
 
Ostatnia edycja:
mojej małej wychodza zabki chyba bo nic totalnie nie widac a drze sie w niebogłosy cały czas płacze a do buzi to wszystko byt wsadziła niewiem ckiedy to sie skonczy czy to jeszcze nie ta ostatnia faza jak bedzie gorzel to chyba oszaleje biedulka tak płacze ze czasami az sie zanosi kiedy wyjda te zeby?
 
Ja rozróżniałam to w ten sposób, że po zastosowaniu żelu na dziąsła mi wyjec w ciągu paru minut zasypiał. To znaczy: były to ząbki nie brzuszek.
U mnie budził się w nocy, nawet co godzinę, ryk był w niebogłosy, nie mógł spać biedulo. Ale tak było przez pierwsze 4 czy 6 ząbków, potem już nie zauważał nowych.
Ale przy pierwszych to dwa tygodnie wcześniej zaczynał mieć problemy z bólem dziąsełek, a praktycznie noc wyżynania się zęba była nieprzespana...
 
U nas jak szły dolne jedynki mały dwie noce pod rząd częściej chciał cycusia. później były górne- jedynki i dwójki na raz- była "trzydniówka", marudzenie, trzy wizyty w ciągu tygodnia u lekarza, krzyk i całe noce z cycusiem w buzi, budzenie się z krzykiem i biegunka. No i oczywiście gryzienie wszystkiego co było pod ręką:baffled:
Teraz małemu idą dolne dwójki i jest cisza, spokój:-)
 
u mnie przy dolnych jedynkach nie było nic... a teraz wychodziła górna jedynka i były 3 dni gorączki i darcia sie strasznego... nie wiedzialam o co chodzi, az 4 dnia przez przypadek wymacalam zeba :-) teraz czekam na drugą jedynkę... narazie nic...

ja tez rozpoznaje, ze to zeby w taki sposob, ze jak posmaruje zelem to z reguly przestaje plakac. u mnie jest tez tak, ze jak ida zabki to nie daje sobie nic do buzi wkladac. zaciska szczeki i ani palec, ani lyzka z zupa, ani szczoteczka do masazu... niczego nie wezmie do buzi. :no:
 
:tak:U corki bylo okropnie, gorczkowala, plakala, nie mogla spac, ale to bylo piec lat temu. U synka najgorzej bylo z gornymi i dolnymi jedynkami, maly marudzil, nie mial biegunki ale wyproznial sie kilka razy na dzien, nie jadl tylko pil mleko, slinil sie, wkladal wszystko co mozliwe do buzi i lekko goraczkowal.Teraz ma osiem zebow i wychodza mu trojki, ma opuchniete dziasla i bieli sie troszke czyli prawie wyszly. W zwiazku z tym wczoraj mial zly dzien, byl marudny i nie chcial jesc, w nocy obudzil sie raz (normalnie przesypia cale), dzis ma sie swietnie, apetyt wrocil i chec do zabawy.:-)
 
Płacz, grymaszenie, niechęć do jedzenia a już w szczególności do żucia czegokolwiek; bardzo niespokojny sen w nocy lub budzenie się z głośnym płaczem w nocy i w dzień. Lekka temperaturka.
 
To ja chyba miałam szczescie ,bo mojej córci nic nie było :rofl2::rofl2:,ani płaczów ,ani grymaszenia ,ani niespokojnego spania ....zycze wszystkim takiego ząbkowania;-);-)
 
reklama
U mojej coreczki pierwsze dwa zabki wyszly naraz bezobjawowo a teraz grymasila przy jedzeniu lub wogole nie chciala,marudzila i prezyla sie przed snem tak jak ty to opisujesz lub odpychala sie nogami i rzucala po calym lozeczku.zab przebil sie wczoraj a druga gorna jedynke juz widac ale jeszce sie przebija i tez placze wieczorem i sie prezy ale daje jej nurofen w syropku jak bardzo boli.zele nam nie pomagaja.
 
Do góry