reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby idą....czyli jak radzicie sobie z ząbkowaniem u malucha?

ja o ibufenie tez same pozytywy mogę powiedzieć - zwłaszcza to, że działa najszybciej ze wszystkich środków jakie znam. no i jest nie tylko przeciwbólowy ale też przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. a co do smaku - mojemu małemu chyba też smakuje.
 
reklama
W naszym przypadku zele kompletnie nie skutkowały. Najgorzej bylo przy dwójkach, goraczka nawet do 38 stopni. No i ibufen okazał sie najlepszy- nie bylo problemow z przyjmowaniem lekarstwa (pomarańczowy smak) i dzialało bardzo szybko.
 
E, tam żaden wstyd. Ja też się dopiero niedawno dowiedziałam przy kolejnej infekcji, jak temperatura nie chciała spaść i właśnie dopiero ibufen zadziałał, no a potem to też jak zaczęły mojemu dziecku piątki się wyżynać, to mi życie ratował.
 
Moj maly przy pierwszym zabku tez mial goraczke podalam mu czopek i przeszlo nastepne zeby juz bezobjawowo.
glitterfy065103t696d31ea1.gif
baby.gif
Niechaj wielkanocne życzenie,
Pełne nadziei i miłości,
Przyniesie sercu zadowolenie
Dzisiaj i w przyszłości!
 
moj maluszek przy zabkowaniu to mial bardzo wysoka goraczke 39 ale ja odalam paracetamol i goraczka spadla potem nad ranemznowu mial i podalam i przeszlo dodam ze mial goraczke ktora sie pojawiala iopadala ze 3 dni a za kilka dni wyszly mu zabki najpierw 1 potem drug na dole i teraz ma dwa zabki wiec zalerzy os bobasa
 
pytanko do bardziej doswiadczonych: mojemu dziecku wyzyna sie pierwszy zab, dolna jedynka (juz widac czubeczek). Mala nie ma goraczki ale jest strasznie niespokojna. Przez dwie noce budzila sie co 15 minut i poplakiwala. Trzeciej i czwartej nocy zdecydowalam sie na podanie APAP dla dzieci w syropie i przeszlo jak reka odjal. Dzisiaj sprobowalam bez APAPa (no bo nie chce z dziecka robic narkomana) ale znowu histeria co chwile i zero spania. Mala jest padnieta co pogarsza sytuacje... Ile razy moge podac srodek przeciwbolowy gdy nie ma goraczki? (czopki i inne sposoby nie dzialaja)...
 
my dostalismy syrop ktory jest odmiana panadolu dla dzieci i podaje go malej tylko dwa razy dziennie, bardzo ja uspokaja i pomaga zasnac:tak:.tez bez niego nie da rady z ale dziala bardzo dlugo, wiem ze apap czy paracetamol dla dzieci nie mozna podawac czesciej niz 4 razy dziennie ,tak jest u nas napisane na ulotce:tak:.
 
Czy to możliwe żeby mój trzy i pół miesięczny synek zaczynał ząbkować?Ssie paluszki a czasami całą piąstkę potrafi wsadzić do buzi,po za tym zrobił się strasznie markotny.No i strasznie się ślini.Nocki przesypia spokojnie ale w dzień jest gorzej.
 
Znam przypadki ząbkowania w tym wieku - wiec mysle, ze jak najbardziej mozliwe :tak::-)
Aczkolwiek moj Kuba tez mniej wiecej od 3 miesiaca slinil sie okrutnie, pchał lapki non stop do pyszczka itp itd....a pierwsze zabki pojawily sie ok. 7 miesiaca ;-)
 
reklama
Do góry