reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby idą....czyli jak radzicie sobie z ząbkowaniem u malucha?

u mojej corci jak wychodzily dolne jedyneczki to bardzo marudzila,nnie chciala jesc,placzliwa byla,w nocy sie budzila czesto,ale smarowalam jej dziaselka zelem i bylo wszystko dobrze,a teraz jak narazie cisza i spokuj.
 
reklama
mojej małej chyba też wychodzą nastepne ząbki(ma już 2 dolne),już nie wiem co robić,płacze i płacze,do tego dużo ulewa,i nic ją nie cieszy oprócz mojej osoby i trzymania jej non stop na rączkach :-:)-(jest ciężko!
 
Mój Młody już ma całą buzię ząbków:-). Tak bardzo nie odczuliśmy tego, jak szły mu jedynki, dwójki czy trójki. (a miał tak, że wychodziły mu parami). Trochę gorzej było przy czwórkach. U góry miał takie opuchnięte dziąsełka, że aż się bałam. Do tego były takie dziwnie "sine". Trochę marudził, ale nie za wiele. Za to ogromnie się ślinił... Miał też jakąś biegunkę... ale krótko. Za to podbiegał i chwytał zębami to co miał w pobliżu - najczęściej moją/męża rękę, nogę, szyję itp.
 
Hej!

U nas za każdym razem gdy wychodzi ząbek Mała ma mniejszy apetyt, marudzi, wszystko wkłada do buzi i ciąga się za uszki. Jak wychodziły jedynki to w nocy nie marudziła, ale przy dwójkach zdarzały się nie przespane noce. :tak:Mała już ma 9 ząbków przy czym ostatni tj. górna prawa czwórka wyżynał się dwa dni temu z wielkim bólem i płaczem w nocy:) :-(No właśnie mam pytanko czy u was też tak było, że po dwójkach wyszła czwórka a nie trójka??
 
U mnie wyszły jedynki, dwójki - wszystkie, potem czwórki jakoś dwie na ukos (lewa górna, prawa dolna), potem trójka lewa dolna, potem czwórki pozostałe i teraz się przebiła górna prawa trójka. :happy:
 
Mam pytanko a'propos ząbkowania... Moja córka za 10 dni skończy 5 m-cy. Od jakiegoś czasu (wydaje mi się, że to ok. półtora miesiąca do dwóch) baaardzo się ślini, wkłada rączki non stop do buzi, no i niestety zaczeła częściej budzić się w nocy (czasem nawet ok 5x), a już bywało że przesypiała całe noce. Dziąsełka są jednak niezmienione...nie wyglądają żeby tam zęby miały sie wyżynać...Nawet ostatnio na wizycie u lekarza pytałam czy to mogą być zęby...lekarz stwierdził że to za wczesnie, a ponadto wg niego dziasełka nie wyglądają jeszcze jakby miały wyjść zaraz zęby...
Co Wy na to??
ZĘBY CZY NIE???
 
Mam pytanko a'propos ząbkowania... Moja córka za 10 dni skończy 5 m-cy. Od jakiegoś czasu (wydaje mi się, że to ok. półtora miesiąca do dwóch) baaardzo się ślini, wkłada rączki non stop do buzi, no i niestety zaczeła częściej budzić się w nocy (czasem nawet ok 5x), a już bywało że przesypiała całe noce. Dziąsełka są jednak niezmienione...nie wyglądają żeby tam zęby miały sie wyżynać...Nawet ostatnio na wizycie u lekarza pytałam czy to mogą być zęby...lekarz stwierdził że to za wczesnie, a ponadto wg niego dziasełka nie wyglądają jeszcze jakby miały wyjść zaraz zęby...
Co Wy na to??
ZĘBY CZY NIE???
oczywiście że zęby:tak::tak::tak: mój synek robił tak w wieku 3 miesięcy i nie było za wcześnie:no::no:ząbkowanie to proces długotrwały i zanim pojawi się w dziąsełku pierwsza perełka minie chwilka. Szymek pierwszy ząbek wyhodował sobie w wieku 7,5 miesiąca a takie zachowanie jakie opisałaś towarzyszyło mu od 3 miesiąca:tak: za to jak ruszyły zeby to dwie dolne jedynki jednocześnie:-)
dziwny ten pediatra:dry:
 
Madźka27 - dzięki za szybką odpowiedź... Czyli jednak zęby...czekam więc nadal z niecierpliwością... Tylko przeraża mnie ten czas wyżynania...u Was aż 5 m-cy to trwało?? szok!!
 
Może głupio zabrzmi, ale pocieszyłyście mnie dziewczyny :) Już myślałam że z moim maleństwem jest coś nie tak. U Nas też idzie druga górna jedynka i jest po prostu tragicznie :-( Mały budzi się w nocy co chwila. Na szczęście nie zawsze płacze. Czasami wstaje, siada i chce się bawić :-) Potem rano wyglądam jak zombi ;-P A on cieszy buzię w najlepsze. No i oczywiście śliniaczki trzeba zmieniać co chwila i wszystko co na swojej drodze napotka musi włożyć do małej buzi...:nerd:
 
reklama
witajcie,
moj syn(dzis we wrzesniu skonczy 4 lata)zeby dostal w 3 miesiace.Juz ok 10 tyg zaczal sie strasznie slinic.Ja mowilam ze to zeby mu ida ale nikt nie bral ma powaznie moich slow. w 12 tyg po szczepieniu przestal mi jesc. co mu dam cycka to on w krzyk no i oczywiscie przestal siusiac.Przestraszylam sie i do lekarza z nim a lekarz nas do szpitala odeslal.A tam rzadkie kupki ze sluzem sie pojawily. Od razu kroplowka oczywiscie. Jak powiedzialam lekarzowi ze moze to zabki to on do mnie ze jeszcze za wczesnie. Bylismy tam tydziej nic nie znalezli u dziecka to stwierdzili alergie(niewiadomo na co) i wyladowalam na diecie eliminacyjnej. Maly oczywiscie byl dokarmiany Nutramigenem. Na 3 dzien po wyjsciu ze szpitala wyszedl mu pierwszy zabek. Skonczyly sie problemy z kupami i z ssaniem.Od tamtej pory gdy zaczynal mies luznijsze kupki ze sluzem i nie chcial cyca to znaczylo ze kolejny zab wychodzi.Zadnej goraczki przy tym nie bylo. W rok mial juz 18 zebow.A teraz problem z prochnica mamy. Dentystka mowi ze mozliwe ze to przez to we wczesnie dostal zeby i sa malo uwapnione. Mam nadzieje ze stalymi nie bedzie mial problemu.
pozdrawiam
 
Do góry