reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby w ciąży...POMÓŻCIE!!!

nieleczone zęby są bardzo groźne dla zdrowia, w szczególności jak się jest w ciąży!!! bakterie z zepsutych zębów mogą dostać się do krwiobiegu, a potem do serca i spowodować groźne zmiany i choroby. dlatego nie należy zwlekać z wizytą u dentysty, najlepiej zanim zajdzie się w ciążę, albo przynajmniej będą w ciąży wyleczyć jak najszybciej. osobiście mam wielki uraz do dentystów jeszcze z czasów dzieciństwa kiedy to przy każdej kontroli miałam przynajmniej 3 zęby do leczenia i mimo dbania zęby i częstych kontroli i tak miałam ciągle problemy bo mam słabe zęby. Dlatego będąc dorosłą osobą trochę zaniedbałam wizyty kontrolne. W końcu jednak postanowiłam się wziąć za siebie i wyleczyć wszystko od początku do końca, trochę to trwało a efektem było niestety usunięcie trzech zębów :-( ale przekonałam się że dentysta to nic strasznego i warto chodzić regularnie ;-) kontrola co pół roku jest konieczna ;-)
 
reklama
a pewnie! o zęby w ciąży trzeba dbać, jako mama dwójki dziec doskonale o tym wiem, kobiety zaniedbują wiele rzeczy w tym okresie, liczy się dieta i nie przemęczanie się, tłuste włosy czy dbanie o zeby to drugi plan, a w tym orkesie o wszystko trzeba dbać, polecam się dowiadywać więcej w tym temacie: http://www.ciazaobjawy.pl/zdrowe-zeby-w-ciazy/ bo to bardzo ważne, mimo tego, że mało się o tym mówi, jak dla mnie stosunkowo za mało :)
 
A jak z tym leczeniem zębów w ciąży? Na to pytanie odpowiedź znajdziecie tutaj . Warto poczytać, żeby wiedzieć, jak o siebie właściwie zadbać, gdy nosi się pod sercem maluszka.
 
Do góry