reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Jedna z naszych dziewczyn szuka pomocy dla malutkiego bratanka. Całą historię zamieściła na forum, więc możesz jej zadać pytania. Pomożesz?

reklama

Zęby

mamoośka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Październik 2007
Postów
6 506
Rodzice wcześniaków często zastanawiam się, czy ich dziecko dentystyczne problemy związane z ich wczesnego urodzenia. Badania wykazały, że przedwcześnie urodzonych dzieci mają zwiększone ryzyko rozwoju problemów stomatologicznych takich jak: opóźnione erupcji zębów, niedorozwój szkliwa, przebarwienia zębów, podniebienia groove, a także ewentualnego zwiększonego ryzyka wymagających szelki. Poniżej przedstawiono krótki opis każdego z zębów obawy związane z wcześniaków.

Opóźniony erupcji zębów jest powszechne wśród niemowląt przedwcześnie urodzonych, zwłaszcza te, które były bardzo małe i / lub bardzo chory. Badania wykazały, opóźnienia te wynikają z zakażenia po urodzeniu, złe odżywianie (lub odżywiania, które jest znacznie inna niż w łonie matki), i / lub długotrwałych intubacji. Niektórzy uważają, że narodziny stymuluje proces erupcji zębów, w związku z przedwczesnym porodem nie zmieni tego procesu. Patrz Your Premature Baby and Child: cenne rady dla rodziców (Berkeley, 1999) na wykresie na normalnych zębów wybuch, a jeśli preemie było bardzo chore lub bardzo małe, przewidywania swoich zębów może być koniec najbliższych 2-6 miesięcy w .

Niedorozwój Emalie oznacza, że brak szkliwa (powłoki biały) na zewnątrz zębów. Przedwczesny niemowlęta niedorozwój szkliwa cztery razy częściej niż dzieci na czas określony. Lewy górny przed głównym zęby dwa razy częściej mają niedorozwój szkliwa niż prawo. Można go znaleźć na zęby stałe, jednak problemy są zazwyczaj mniej nasilone. Przyczyny są intubacji i wentylacji mechanicznej, jak również brak pewnych składników odżywczych w intensywnej terapii noworodków. Dzieci z niedorozwoju szkliwa są bardziej narażone na rozwój próchnicy w tych zębów i trzeba uważać, rutynowe mycie i dokładne monitorowanie przez dentystę.

Przebarwienie zęba zazwyczaj występuje tylko w tych preemies który miał wysoki poziom bilirubiny w intensywnej terapii noworodków. Żółty lub brązowy kolor jest widziany tylko na podstawowym zęby i nie mogą być usunięte przez szczotkowanie lub z nich oczyszczone przez dentystę.

Podniebienna groove jest wąski rowek w podniebienie, zwany także podniebienia twardego. Ten groove jest spowodowane intubacji w intensywnej terapii noworodków. Niektóre preemies rozwinęły rowki po intubated jest tak mało, jak siedem dni, ale ogólnie rzecz biorąc, im dłuższy czas intubacji, tym bardziej prawdopodobne podniebienna groove będzie rozwijać. Powikłań, takich jak tłoczenie lub złego położenia zębów, ssania lub problemy z mową i / lub zaburzenia słuchu mogą powodować.

Potrzeba szelki mogą lub nie mogą być spowodowane przez wcześniaków. Mało badania zostały przeprowadzone w tej dziedzinie, i stomatologów nadal debata tej kwestii. Niektórzy ortodonci leczeniu zatłoczone preemies "zębów lub podniebienia groove z spacer w pierwszych latach życia. Inni uważają, że potrzeba szelek nie może być ustalona do sześciu trzonowce roku dotarły i nie będzie traktować wszelkie problemy do rozmiarów szczęk można zmierzyć.

Niektórzy rodzice Zastanawiam się, czy w uzębieniu są w wyniku przedwczesnego porodu. Nie przeprowadzono badań pokazano tego stowarzyszenia.

Podobnie jak w wielu innych dolegliwości związanych z wcześniaków, małych i chorych swoim preemie, tym bardziej prawdopodobne, że będzie ona rozwijać powyższe problemy. Jeśli obawiasz się o swoje preemie zęby, należy pamiętać, aby zobaczyć pediatra dentysty lub ogólne dentysty, który ma doświadczenie w leczeniu wcześniaków.

Preemies doustnych aversions lub problemy sensoryczne nie chce dentysta zbliżyć ich pysków. Zawodowej lub logopeda może mieć kilka przydatnych porad, biorąc dziecko do stomatologa. Być może najlepiej zażyć preemie z sensorycznej problemów, aby zobaczyć pediatra stomatolog, który specjalizuje się w obsłudze trudnych sytuacjach z dziećmi.

American Dental Association zaleca, aby wszystkie dzieci powinny do dentysty przez pierwsze urodziny. Jeśli preemie nie opracował jeszcze wszystkie zęby wieku jeden, zadzwonić do dentysty i poproś o jego porad, gdy z harmonogramem pierwszą wizytą.


http://www.prematurity.org/child/dental-maroney.html
 
reklama
Do góry