reklama

Żelazne reguły wychowawcze...

Temat na forum 'Wychowanie' rozpoczęty przez kantadeska, 30 Październik 2008.

1. kantadeska

kantadeska Fanka BB :)

Witajcie:) Ostatnio dostałam kartkę z regułami wychowawczymi dla młodych rodziców... Myślę, że warto sie tym podzielić, a może ktoś jeszcze coś dopisze...

1. Nigdy przy dzieciach nie kłóćcie się. Jeżeli zaistnieją nieporozumienia, załatwcie to między sobą.

2. Nigdy przy dzieciach nie róbcie sobie wymówek i nie sprzeczajie się zwłaszcza na ich temat.

3. Nigdy nie pozwalajcie dzieciom na rzeczy zabronione przez drugie z rodziców.

4. Nigdy w obecności dziecka nie wypominajcie sobie wad ani przewinień.

5. Nigdy nie podważajcie szacunku ani nie osłabiajcie miłości dziecka do drugiego z rodziców.

6. Nigdy nie dawajcie dziecku nieprzemyślanych poleceń. Nie wolno ich też co chwila zmieniać, aby dziecko nie spostrzegło, że nakazy i zakazy zależą wyłącznie od chwilowych humorów czy nastrojów.

7. Nigdy nie wyróżniajcie żadnego z dzieci, lecz wszystkie tyraktujcie sprawiedliwie.

8. Nie bądźcie rodzicami, którzy wszystko wykonują za dzieci, ale stawiajcie im słuszne wymagania i powoli wdrażajcie do samodzielnej pracy.

9. BĄDŹCIE TACY, JAKIMI CHCIELIBYŚCIE WIDZIEĆ WASZE DZIECI...

Czy jest możliwe, by tak wychowywać swoje dzieci???

2. joe alex

joe alex Mamusia Tomka i Piotrusia

O matko, raczej nie jestem idealną matką. Nigdy nie osiągnę zalecanych 100% żelaznych reguł wychowawczych...:-)

3. reklama
  4. Zuz-Inka

Zuz-Inka MAMA NA PEŁNY ETAT

Z regułami się zgadzam! Z wykonaniem...to chyba z punktem 6 mam najwięcej problemów przez brak czasu...np oglądanie bajek
    Ale pewnych rzeczy nawet przy braku czasu nie odpuszczam

Poleć forum