reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żelazne reguły wychowawcze...

kantadeska

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
4 Maj 2008
Postów
122
Miasto
Chełm
Witajcie:) Ostatnio dostałam kartkę z regułami wychowawczymi dla młodych rodziców... Myślę, że warto sie tym podzielić, a może ktoś jeszcze coś dopisze...

1. Nigdy przy dzieciach nie kłóćcie się. Jeżeli zaistnieją nieporozumienia, załatwcie to między sobą.

2. Nigdy przy dzieciach nie róbcie sobie wymówek i nie sprzeczajie się zwłaszcza na ich temat.

3. Nigdy nie pozwalajcie dzieciom na rzeczy zabronione przez drugie z rodziców.

4. Nigdy w obecności dziecka nie wypominajcie sobie wad ani przewinień.

5. Nigdy nie podważajcie szacunku ani nie osłabiajcie miłości dziecka do drugiego z rodziców.

6. Nigdy nie dawajcie dziecku nieprzemyślanych poleceń. Nie wolno ich też co chwila zmieniać, aby dziecko nie spostrzegło, że nakazy i zakazy zależą wyłącznie od chwilowych humorów czy nastrojów.

7. Nigdy nie wyróżniajcie żadnego z dzieci, lecz wszystkie tyraktujcie sprawiedliwie.

8. Nie bądźcie rodzicami, którzy wszystko wykonują za dzieci, ale stawiajcie im słuszne wymagania i powoli wdrażajcie do samodzielnej pracy.

9. BĄDŹCIE TACY, JAKIMI CHCIELIBYŚCIE WIDZIEĆ WASZE DZIECI...



Czy jest możliwe, by tak wychowywać swoje dzieci???
 
reklama
Z regułami się zgadzam! Z wykonaniem...to chyba z punktem 6 mam najwięcej problemów przez brak czasu...np oglądanie bajek
Ale pewnych rzeczy nawet przy braku czasu nie odpuszczam
 
Do góry