reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Żelazo u dziecka

kazde wyniki badan u dziecka trzeba skonsultowac z lekarzem ale jak erytrocytow jest za malo zelazo bedzie raczej potrzebne
Czemu potrzebne skoro jest w normie ? Pytam z ciekawości [emoji5] z tego co wiem przyczyną niedokrwistości mogą być też niedobory kwasu foliowego np
 
reklama
Byłam u lekarza, wyniki widział, mówi," piękna morfologia jak na takie małe dzieciątko ale profilaktyczne żelazo bedzie dostawać przynajmniej póki nie zacznie jeść normalnego pokarmu a tak naprawdę powinna zażywać do 12 miesiąca życia ponieważ miała Pani niedokrwistość w ciąży." Ehh.. zmieniła tylko suplement na inny, mam nadzieję, ze po tym wzdęć nie będzie miala i będzie lepiej tolerowala.
 
Byłam u lekarza, wyniki widział, mówi," piękna morfologia jak na takie małe dzieciątko ale profilaktyczne żelazo bedzie dostawać przynajmniej póki nie zacznie jeść normalnego pokarmu a tak naprawdę powinna zażywać do 12 miesiąca życia ponieważ miała Pani niedokrwistość w ciąży." Ehh.. zmieniła tylko suplement na inny, mam nadzieję, ze po tym wzdęć nie będzie miala i będzie lepiej tolerowala.
Zatwierdzen zeby nie bylo. Dla mnie powinnas co jakis czas powtarzac wynik i wtedy podawac w razie w ale lekarzem nie jestem:)
 
Zatwierdzen zeby nie bylo. Dla mnie powinnas co jakis czas powtarzac wynik i wtedy podawac w razie w ale lekarzem nie jestem:)
Wlasnie tego się boje, ogólnie podawałam jej zelazo przez jakis ale bardzo płakała nawet jak miała baka puścić, twardy brzuszek, marudna strasznie.. zaprzestałam jej dawać kilka dni temu i złote dziecko, kupka normalna, bąki super, brzuszek normalny.. zobaczymy
 
gdyby to dotyczyło mojego dziecka, to ja bym nie podawała jak wyniki są w normie, tym bardziej, że wygląda na to, że są problemy brzuszkowe z tego powodu. ale robiłabym regularnie morfologię i gdyby tylko wyniki były za niskie to wtedy od razu włączyłabym żelazo.
 
gdyby to dotyczyło mojego dziecka, to ja bym nie podawała jak wyniki są w normie, tym bardziej, że wygląda na to, że są problemy brzuszkowe z tego powodu. ale robiłabym regularnie morfologię i gdyby tylko wyniki były za niskie to wtedy od razu włączyłabym żelazo.
Ja tak samo.
 
Ja też bym nie dała [emoji5] nie raz się lekarza nie posłuchałam. Jak np kazała mi 2 razy dziennie syna sterydem nacierać nawet jak zmiany zejdą [emoji52] a ostatnio dawać po 2 saszetki żelaza co drugi dzień mimo że już po miesiącu normalnego brania mu podskoczyło to nie rozumiem po co dawać mu dawki które przeznaczone są dla dorosłych:/ oj było kilka takich przypadków. Ja nie uważam lekarza za świętość
 
reklama
Ja też bym nie dała [emoji5] nie raz się lekarza nie posłuchałam. Jak np kazała mi 2 razy dziennie syna sterydem nacierać nawet jak zmiany zejdą [emoji52] a ostatnio dawać po 2 saszetki żelaza co drugi dzień mimo że już po miesiącu normalnego brania mu podskoczyło to nie rozumiem po co dawać mu dawki które przeznaczone są dla dorosłych:/ oj było kilka takich przypadków. Ja nie uważam lekarza za świętość
Ja tez teraz na dobrego trzeba trafić
 
Do góry